Bize Ulaşmakta Çok Kolay, Bizim Sizlere Ulaşmamızda . . .

Bize Ulaşmakta Çok Kolay, Bizim Sizlere Ulaşmamızda . . .

TPAO Trakya Bölge Müdürlüğünden işten çıkarılan taşeron güvenlik görevlileri çadır direnişine başladı. 1 mayıs 2015 tarihinde işten çıkarılan ve hiçbir yazılı açıklamada bulunulmadan, hatta telefonla bilgi verilerek iş akitleri fes edilen güvenlik görevlileri, 26.05.2015 tarihinde yasal işlemleri başlatmış ve işe iade davaları açmışlardı. Kamuoyuna haklılıklarını anlatmak için kamuoyu açıklamaları yapmışlar çeşitli siyasi parti ve sendika yöneticileri ile görüşmüşlerdi. Hiçbir girişimlerinden sonuç alamayan taşeron güvenlikçiler şimdi de çadır kurarak eylemlerini sürdürmeye karar verdiler ve 8 temmuz Çarşamba günü TPAO Trakya Bölge Müdürlüğü önünde çadırlarını kurdular. Çadır direnişinin sözcüsü Uluç Gavazoğlu yaptığı açıklamada ; “ yeni ihale ve firma bahane edilerek 21 Ö.G.G. arkadaşım ve ben hukuksuz ve ahlaksızca işten çıkarıldık. Hiçbir hukuki ve ahlaki bir dayanağı olmayan bu işten çıkarılmamız, imzasız kağıtlara, taşeron güvenliğin telefon ile bildirimlerine dayanmaktadır. İşten çıkarılmamızın gerekçesi ile ilgili muhatap aradığımızda T.P.A.O. suçu müteahhite, müteahhit suçu T.P.A.O.’ ya atmıştır.” Dedi. Geçtiğimiz günlerde kitabı piyasaya çıkan kitabını emek mücadelesinin aracı haline getiren ve bu nedenle de kamuoyunda gündeme gelen Uluç Gavazoğlu , kitabını satışından da elde edilecek gelirin bu direnişte kullanacağını ve direnişlerinin uzun soluklu olacağını açıkladı..

 

Bu yazı, tekirdagnethabere mesaj olarak Uluç Gavazoğlu isimli takipçimiz tarafından ulaştırıldı. Kendilerini dinlememizi ve haklı mücadelelerinde haber ve yazılarımızla tarafsız biçimde konuyu kamuoyuna aksetirmemizi talep ediyorlar.

Pazartesi günü ilk işim kendilerini ziyaret ederek tüm gelişmeleri detayları ile dinleyip, araştırıp sizlere haber olarak ulaştırmak olacak.

Bu olayın muhatapları ve taraflarıyla bir araya gelerek konuyu geniş bir çerçevede ele alacağız.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor