Babamızda Dahil . . .

Babamızda Dahil . . .

Başbakan taşeron işçilere kadro açıklaamasıyla müjde mi verdi yoksu umutları mı söndürdü anlaşılamadı.

Tekniği bakımından hiç anlaşılır olmayan bir açıklamayla Başbakan tarafından duyurulan ve adına  '' taşeron işçilere kadro müjdesi '' denen konuda teknik detaylar çok önemli.

Başbakanın açıklamasının ardından Maliye Bakanlığından bir bilgilendirme geldi.

Taşeron işçiler bulunduları görev yerlerindde çalışmaya devam edecekler. Taşeron işçilerle 3 er yıllık sözleşme yapılacak. 

Bu nasıl kadro?

Bu düpedüz sözleşmeli personel değil mi? Yoksa ben mi yanlış anladım?

İdareler 3 yılın sonunda çalışanın karnesine göre sözleşme yenileme veya yenilememe hakkına sahipler. 

Yani taşeron ortadan kalkıyor. Yerine taşeronun '' BABASI '' geliyor.

Belediyeler ve İl Özel idareleri ise, kuracakları şirketlerde personeli istihdam ettirecekler.

Yahu şirket bu, üreten, iş yapan, pazarlayan kar eden veya zarar eden kurum. Adı üzerinde şirket. Belediyeler zaten malum.'' Bazı '' yerlerde tutanın elinde kalıyor. 

Oldu da belediyenin şirketi battı, zarar etti işler istenilen, planlanan gibi olmadı. Oradaki işçilerin halleri ne olacak?

Örnek;

Ak Partili belediye seçimi kaybettive yerine gelen MHP li başkan ve meclis belediyenin şirketinde sözleşmeleri biten bir çok işçiyi gözünün üzerinde kaşın var bahanesiyle kapyı gösterdiğinde ortaya çıkacak duruma kim müdehale edecek? 

Olmaz mı diyorsunuz? Hala hazırda olanı inkar edecek değilsiniz ya,

Burası Törkiye !

Köprüler yapan, hava alanları, oto yollar yapan, barajlar inşa eden, kendi tankını, topunu, tüfeğini, insansız hava araçlarını üretebilen, hatta kendi savaş uçağı için çalışan, süper güçlere ses yükseltebilen Türkiye nasıl olur iki satırlık düzenlemeyi rline yüzüne bulaştırabilir? Bende bunu anlayamıyorum.

Ak Parti hükümetleri tek bir şeyi başaramıyor.

Halkı kandırabilmeyi başaramıyorlar. Fıtratlarında kandırmak yok. Kandırılmaya çok müsait olsalarda kandırmaya yönelik çok zayıflar. Taşeronlara kadro müjdesi falan olmayan bu işte önemli bürokratik tuzaklar kurulmuş. Verdik mi  verdik.bell ki istim arkadan gelecek.

Hükümet taşerondaki işçilere kadro falan vermiş değil.

İçlerinden eleyerek büyük bir bölümünü sözleşmeli işçi olarak istihdam ettirecek. belediyelerde çalışan taşeron işçileri de belediye başkanlarının, siyasilerin insaflarına terk edecek. Çünkü belediyeler siyasi yatırımlara, propagandalara, istismarlara en uuygun mecrahlar.

Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal.

Milletin hakkını verin ki hakka yürüdüğünüzü anlayalım. Hakka tapmayıp oya iktidara tapıyorsanız da haktan millet adına istiklal beklemeyin.

AK Parti, CHP, MHP o parti bu parti değil. Hangisi olsa bunu böyle yapacaktı. Çünkü halka vaadleri bu. CHP li  veya MHP li biri kalkıp bu uygulamayı siyaseten eleştirmesin. bekara karı boşamak kolay. Asıl olan bu vaatleri verirken gırtlağın kaç boğum olacağının farkında olmak gerekli.

Sırf oy avcılığı için verilen sözler işte gün gelir karşınıza böyle çıkar ve sakat, saynak işlere mecbur eder. Bizim buralarda bu duruma; Bıldırda ( geçen sonbaharda) yediğin hurmalar gelir bu gün tırmalar. derler.

Çok özür diliyorum. Okuyucular, takipçiler lütfen maruz görsünler. 

Bu millet eşek değil.

Siz siyasetçiler bu milleti eşek zannediyorsanıız, Siz devletin başındasınız. Bizde eşekiz ama babamızda dahil deriz.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim     0000-00-00 Hakkmizi sunduğun için çok saolun bizi anlayan biri çıktı sonunda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor