Üç Ayrı Koltuk, Üç Ayrı Lideri Bekliyor . . .

Üç Ayrı Koltuk, Üç Ayrı Lideri Bekliyor . . .

AK Parti, CHP ve MHP de yeni genel başkanları ağırlamayı bekleyen koltuklar hazır. Ancak Dünya üzerinden kısa bir değerlendirmenin ardından bu yeni lider isimlerine bakalım.

Dünya'da neler oluyor, dengelere nasıl ayar veriliyor, 3. Dünya savaşı mı yaşanıyor?

ABD ve Rusya ikilisi Dünya'ya yeni ayar çekmenin peşindeler. 

Bu dünya savaşının temelinde ne var derseniz, Dünya enerji kaynaklarının % 70 ' inin yer aldığı coğrafyaya sahip olmak var derim. Bunun içinse çok fazla yer ve zaman almaması için dünkü yazımda da belirttiğim gibi; Sykes Picot anlaşmasının 100. yılı olması nedenine bakmanızı tavsiye ediyorum.

Yine dünkü yazımda özellikle belirttiğim ve adres verdiğim bir nokta var. 

Londra !

Ankara, Paris, Ankara, Paris ve Ankara,Brüksel...

Bu başkentlerin birbirlerine hiç uzak olmadığını kanıtlayanlar verdikleri mesajın yerine ulaşıp ulaşmadığını beklemeye koyuldular. 

Mesaj hala daha alınmamışsa bundan sonra bu biribirlerine yakınlıklarını ispat ettikleri başkentlere Londra'yı da ekleyecekler. Tabi Almanya Euro bölgesinden çıkma baskılarına ne kadar dayanacak o ayrı merak konusu olmaya devam ediyor.

Dünya'da bunlar olurken, iç siyasetimiz ne alemde?

Yeni Dünya düzeni denilen tüm gelişmelerle birlikte, '' Yeni Türkiye '' nasıl dizayn edilecek?  Türk siyasetinde, siyasi partilerin genel başkanlık koltuklarında yeni isimler mi oturacaklar? Türk halkı yeni liderlerle mi tanıştırılacakalr?

... Çok ama çok derinlemesine incelendiğinde ortaya çıkan yeni lider isimleri az çok belli oluyor.

MHP de ön plana çıkan isim hiç kuşkusuz ki, Meral Akşener olurken, CHP ve AK Parti için lider koltukları değişik isimleri ağırlamaya hazırlanıyor.

AK Parti de bu yeni lider ismi Süleyman Soylu gibi görünürken, CHP de ise Oğuz Kaan Salıcı ismine çok dikkat etmek gerekiyor.

Siyasette 24 saat dahi çok uzun bir süreyken bu öngörüyü ortaya koymanın yolu çok ciddi araştırma ve çok derin, köklü ilişkileri gözden geçirmekten geçiyor.

 Yüzdelik olarak siyasetin diliyle konuşursak;

MHP de Akşener için % 95,

Ak Parti de Soylu için % 75,

CHP de Salıcı içinse % 80 oranlarını hiç çekinmeden verebilirsiniz...

Akşener dışında diğer iki isim için, yok canım diyenler, imkansız diyenler çoğunlukta olacaktır. Bugünün verileri bunlar. Ancak  ilişkiler yumağını hassas merceklerle incelediğinizde, partilerin derin dehlizlerinde biraz yol aldığınızda bu isimlerle karşılaşıyorsunuz.

Olmaz demeyin. Bal gibi olur. Neler olmadı ki ?

Türk halkı her seçim sonrası trafolara giren kedilerin geği ile meşgul olurken, kaç kişi seçim sonuçlarının nasıl belirlendiği hakkında bilgi sahibi? Trafoda kedi kovalayan kaç seçmen, seçim sonuçlarının Atina üzerinden sandık sandık tasnif edildiğini biiyor? Hile hurda değil. Amerikan şirketi bu işi üstlenmiş ve seçim sonuçlarını Atina üzerinden değerlendirerek açıklanacak hale getiriyor. Bizim sosyal medyacılar hala trafolarda kedi kovalasınlar.Sonrasında bir 5 yıl daha, Mart kedisi gibi mavlamaya kimin hakkı olabilir ?

Hiç düşündük mü?

Koyun senede 2  kez doğurur ve  her doğumda 1 veya çok ender olarak 3 kuzu verir.

Köpeklerse, yine senede bir kaç kere ve bir batımda 2 ile 12 yavru aarasında doğurabiliyorlarken; Hiç 300,500 köpeği bir arada gören varmıdır? Köpek kesilmediğine, tüketilmediğine rağmen koyun ise eti için her gün sayısız kesilirken çoğumuz yüzlerce koyunu bir arada görmüşüzdür. Bunun bilimsel mutlaka bir açıklaması vardır. Ancak bu tarafından tümüyle bilgiden yoksun bakıldığındaki göze çarpan enteresanlık ortada.

Tezatlıklar enteresan gelebiliyor.

O nedenle size tezat gelen bir çok şey aslında inanılması güç olduğu oranda gerçektir. Yeter ki ilginizi çeksin. Başta tezatlıklar arz etsede, zamanla gerçek olduğunu görüyoruz.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI