Kadir Albayrak, Ahmet Akçay Her İkisi de O Cadde Üzerinde Çorapla Yürüyecekler . . .

Kadir Albayrak, Ahmet Akçay Her İkisi de O Cadde Üzerinde Çorapla Yürüyecekler . . .

Tekirdağ, Süleymenpaşa siyasi gündeminin konusu;

AK Parti İl Başkanı ile Büyükiehir Belediye Başkanı arasında gelişen çizme, çorap hediyeleşmesi.

AK Parti İl Başkanı siyasi açıdan strateji hatası mı yaptı?

Kadir Albayrak siyasi atak olarak 1-0 öne mi geçti?

Ahmet Akçay sarı çizme hicvinde siyasi acemilik mi gösterdi? Ava giderken avlandı mı?

Kadir Albayrak avken, avcı mı oldu?

Gibi, gibi daha bir çok soru üreterek, Ahmet Akçay ve Kadir Albayrak üzerinden polemiklere çanak tutabiliriz.

Ahmet Akçay, Kadir Albayrak her ikisi de Tekirdağlı. Siyasi makamları gereği Tekirdağ'ın ve Tekirdağ halkının merkezi hükümet, yerel yönetimler bazında hizmeti yönetmek ve getirmek siyaseten Tekirdağ'a ulaştırmak yetkileri, etkileri dahilinde birinci öncelikleri. 

İktidar partisinin il başkanı olan Akçay, protokol gereği görev ve sorumluluklarının, yetkilerinin farkında.  Birde işin protokolü kapsamayan kısmı vardır. Bu her iktidar partisi il başkanı için geçerli olan yatsınamaz bir sorumluluktur. İyi koordinasyon ve ölçülü davranmayı gerektiren sorumluluklar manzumesidir bunlar.

AK Parti seçmeni olun olmayın. AK Parti tutkunu veya aşırı AK Parti karşıtı olsanızda; Ahmet Akçay, iktidar partisi il başkanlığı gibi çok fazla sorumluluklar gerektiren bu görevin hakkını veriyor. Şahsi ve karakteristik özellikleri bakımından ölçülü, seviyeli, hoş görülü, teşkilatlaarı üzerindeki gözlenen otoritesi ile de bunu iyi yansıtabilen bir yapısı var.

Tekirdağ'ı çok seviyor. İnsiyatif kullanabilme yetisi oldukça gelişmiş, sorumluluk üstlenmekten kaçınmayan ama bürokrasiye karşıda her zaman saygı göstererek iyi bir koordinasyon geliştirmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Kadir Albayrak'a hediye ettiği sarı çizmelere gelince; Tamamıyla siyasi bir hicv içeren refleksi Akçay'a siyaseten yapıştırmaya gerek var mı sorhulamak gerekli. Siyasi hata yaptı. En kolay laf. Kadir Albayrak, Akçay'a çorap hediye etti ve çalışmalar bittiğinde bu çoraplarla ana caddede yürüme sözü aldı. 

Ne güzel. Eminim ki, Ahmet Akçay buna karşılık verilen sürede yollar tamamlanacaksa değil çorapla yalın ayak o asfaltın üzerinde yürümekten çekinmez. Bunu da siyaseten hiçte mesele etmez. Egolarından sıyrılmış, fıtratında gevezelik, boş boğazlılık, hırslarının yönettiği birisinden söz etmiyoruz. 

Çünkü ,Ahmet Akçay Tekirdağlı.

Kadir Albayrak;

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı.

Ahmet Akçay'ın çizmeli hicvine karşılık zeka dolu, akıl dolu ve aynı espiri ile kendisinden beklenebilecek düzeyde karşılık verdi. 

Akkçay'a çorap hediye etti.

6 ayın sonunda ana cadde de bu çoraplarla yürüme sözünü almış.

O Kadir Albayrak'ki başaracağına inanmadığı hiç bir şeyin lafını sözünü dahi etmez, hayalini dahi kurmazken, Akçay'a çorap hediye etmesi ve o çoraplarla caddede yürüme sözünü istemesi 6. ayın sonunda işlem tamamdır. Süleymanpaşa'da alt yapı tamamlanacak demektir.

Yeni kurulan asfalt şantiyesi değil Süleymanpaşa Trakya'yı bir haftada baştan aşağı asfaltla kapsayacak yeterlilikte.

Ahmet Akçay ve kadir Albayrak

6 ayın sonunda girerler kol kola ana cadde üzerinde güzel bir görüntü vererek beraberce yürürler. Ne kadir Albayrak'ın ayağında sarı çizmeler olur, ne de Akçay'ın ayağında çoraplar.

İki isimde Tekirdağ'a hizmet ediyorlar. Az, çok, fazla, eksik, yeterli, yetersiz. Ama Ahmet Akçay ve kadir Albayrak Tekirdağ için geceli gündüzlü çalışyorlar.

Bu sarı çizme ve çorap muhabbeti hiç fena olmadı aslında.

Keşke siyasetçilerimiz, siyasi makam işgal eden herkes bu denli hoş görülğ ve seviyeli eleştiriler yapabilseler, eleştirilere bu kadar zeka dolu karşılıklar verebilseler. hakaretten uzak, seviyeyi kaybetmeden.

Tekirdağlı olarak şahsen ben,

6. Ayın sonunda Kadir Albayrak ve Ahmet Akçay'ı Hükümet Caddesinde iki Tekirdağlı olarak, kol kola her ikisininde ayaklarında çoraplarıyla yürürken görmek istiyorum.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor