Volkan Demirel Haddini Bil . . .

Volkan Demirel Haddini Bil . . .

Milli Takımın eski kalecisi Volkan Demirel,

Hani milli takımın bir maçından önce sahada ısınırken, bazı kendini bilmez, ahlak yoksunlarının kendisine ve ailesine küfür etmelerinden dolayı maçın başlamasına sayılı dakikalar kala sahadan ayrılan, stadı terk eden, her ne olursa olsun Milli Forma altında olduğunu unutarak, hatta hiçe sayarak milli sorumluluğunu umursamayan,

Volkan Demirel;

Sana hakaret eden, ailene dil uzatan o kendini bilmez en az senin kadar milli şuurlarının farkında omyanların topunu Allah'a ve vicdanlara havale ediyorum.

Volkan Demirel, Milli takıma dönmesi için özür bekliyormuş. hemde en yetkili makanların kendisinden özür dilemeleri gerekiyormuş.

Kardeşim seni kırmızı dipli mumla çağıran falan yok ki senin tafran kime?

Hem Milli bir göreve sen bin naz niyazla, şartlı koşullu mu gideceksin? Bizim ülkemizde, Milli Takımlar onun bunun ülkesindeki gibi algılanmaz. Milli Takımardaki sporcularımız bizim için cephedeki askerimizden, sınırda nöbetteki mehmetçiğimizden farksızdır.

Volkan Demirel;

Bu tür açıklama ne senin kalıbına, ne de yüreğine yakışmadı kardeşim. Aslan gibi bir yiğittin gözümüzde. Asabisin, ciddi çocuksun, çokta iyi kalecisin, Milli Takıma hizmetlerin tartışılmaz. Ancak spor kamuoyunda yer alan en son açıklaman sana hiç yakışmamış.

Her Allah'ın günü onlarca şehitler verdiğimiz şu günlerde, sen milli bir görev için; Benden en yüksek makamdakiler özür dilerlerse, şartını getiremezsin.

Hainlerle göğüs göğüse svaşırken şehit olan mehmetçiklerin ailelerinin yaşadıkları koşulları, şehidin naşına sarılanların feryatlarını bir düşün.

Daha geçen hafta; yaralanan, yarasını sardırarak askerlerinin yanına koşan ve orada şehit düşen Yüzbaşı Cennetten sana bakıp ne diyordur acaba?

Senin magazin dergilerinde boy boy yer almış yatak odanın dekorasyonu ve gardrobundaki giyim kuşamının bedeli belkide oralarda savaşan koç yiğitlerin ihtiyaç sahibi olan ailelerinin tüm hayallerini baştan sona gerçek kılacak düzeydeyse, kullandığın otomobilininn dikiz aynasının fiyatı daha dün şehit olan özel harakat polisimizin bir yıllık maaşıysa; 

Sen kalkıp Milli takıma dönerim ama çok üst düzey kişilerin benden özür dilemeleri şartıyla.

Diyemezsin. Bu küstahlıktır. Bu hadsizliktir.

Başında, ortasında veya sonunda MİLLİ kelimesi geçen her cümle, her görev, her davet candan azizdir.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Tasar     2016-04-03 Esas haddini bilmesi gerekenler milli takim formasiyla maca isinmaya calisirken hic yoktan volkana ana,avrat,cocuguna küfredenler degilmi ? Tarik bey...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI