Süleymanpaşa İmarda Neler Oluyor Demiyorum. Neler Olduğunu Zaten Biliyordum. Mahkeme Bilgimi Onayladı . . .

Süleymanpaşa İmarda Neler Oluyor Demiyorum. Neler Olduğunu Zaten Biliyordum. Mahkeme Bilgimi Onayladı . . .

Aylar önce yazmıştım.

Süleymanpaşa imarda neler oluyor diye sormuştum.

O yazımın hemen ardından Berkay Çakır telefonla arayarak, Ekrem Eşkinat'ın kahve içme davetini iletti.

Güzel bir yaz akşam üzeriydi.

Davet Belediye Başkanından yardımcısı tarafından iletildiğine göre resmi bir görüşme olacaktı. Anlaşıldı.

Başkan, Ekrem ağabey olarak arasa; İşin yoksa hadi gel bi görüşelim. Veya, Yine ne yazmışsın? Durum bundan bundan ibaret türünden nezaket gereği her zaman yaptığı açıklamasıyla başlar ve bende, abi telefonda anlaşılmıyor sen makamındamısın derdim, o da yerimdeyim hadi gel. Çok vaktim yok ama bak çabuk gel çıkacam. biçiminde gelişirdi.

Her neyse. (bu laftan nefret ediyorum) . 

( Eyvallah dedim de diyemiyorum o da yasak.)

Tamam işimi tamamlar tamamlamaz geliyorum dedim. Yarım saat sonra kalkıp Başkanın makamına gittim. Davete gitmemek olmazdı. Hem neden geri çevireyim ki.

Başkan makamında toplantı masasının başında, yanında yardımcısı Berkay Çakır, Fen İşleri Müdürü ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Cihat Akçakaya olduğu halde oturduk.

Kahvelerimiz söylenmişti ki; Eşkinat söze girdi. Yazmışsın Tarık arkadaşlar söylediler. ( her nedense hep arkadaşlar söylüyorlar. kimlerse o arkadaşlar) İmarla ilgili hoş kokular gelmiyormuş, hayırdır. dedi. 

Ben de direk, Berkay Çakır'a dönerek; Berkay senin babanın müteahhitlerle ne gibi falan falan talepleri var? diye sordum.

Berkay Çakır tam cevap verecekken söze Eşkinat girdi ve her neyse, (bu laftan nefret ettiğimi söylemişmiydim) babasını boşver. var onun öyle huyları. o önemli değil biz biliyoruz. Gibilerinden lafı değişik, ciddiyetten uzak geçiştirirmeye yönelik biçimde değiştirerek onu boşver başka bişey mi var gibilerinden devam edece oldu ki ben dayanamadım.

Ne demek babasının var öyle huyları? Biz biliyoruz ne demek? Yani, imardan sorumlu başkan yardımcısının babasının müteahhitlerden falan fişmekan talepleri mi var ve siz bunu bildiğinizi ima ederek ciddimisiniz? Yoksa bu görüşmemize konu olan yazım hakkında ciddiyetsiz, takmaz, hafife alır türden bir laubali tavırla yaklaşıyoruz bak gör umrumuzda mı değil. Diyorsunuz. Şu anda Ağabey kardeş değiliz. Belediye Başkanı ve köşesinde belediyenizle ilgili yazı yazmış bir köşe yazarı olarak bir aradayız. dedim. 

Bu ciddiyetsiz tavrın hoş olmadığını ve bu sözlere diğer orada bulunanlarında şahit oldukllarını, innkar edemeyeceklerini de belirttim.

Ekrem Eşkinat, bu kez o bildik ve gerçekten sami tavrını takınarak. 

Gerçekten imarda benim bilmediğim veya Berkay'ın bilmediği bişeyler mi var? İnan ki çok ince eleyip, sık dokuyarak yeni bir imar müdürlüğü kadrosu oluşturduk. Bütün arkadaşlarıma kefilim. Ama birşey de varsa gereğinide yapmaktan asla çekinmeyeceğimi biliyorsun. dedi

Öylede yaptı.

Kendisine aktardığım konuda, tüm yetkilileri çağırtarak, büyük bir olgunluk ve samimiyet gösterdi ve aktardığım konuda herkesin neredeyse ifadesini aldı. Bir Belediye Başkanı ancak kendisine iletilen bir konu hakkında bu denli hassasiyet gösterebilirdi. 

Gelen herkes teknik bişeylerden söz etti. Ne ban nede Eşkinatın anlayamayacağımız bir sürü terimler, ttarifler falan.

Son olarak Berkay Çakır'dan görüş ve düşüncelerini alarak konuyu çakır'ın bilgi, beceri ve oluruna bırakarak görüşmemiz son buldu.

Geldiğimiz noktaya bakarsak;

İşte o konu gibi, Edirne Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı ise o gün Berkay çakır'ın bilgi, deneyim ve becerisi ile birlikte onayına bıraktığımız konu bakın görün ne hal almış.

Konu www.tekirdagnethaber.com manşetten duyurduğu haberle aynı paralellikte. Mağdur tarafın bize yakınması ile yazdığımız yazı, yaptığımız haber doğrultusundaki mahkeme kararı ortada.

Umuyorum ki, idari ve adli yargıdan çıkacak karar hiç kimseyi üzmesin. Gönlüm, berkay çakır ve diğer görevlilerin alınlarının akıyla bu işin altından kalkmaları ve kendileri ile birlikte en yakınlarının yüzlerinin eğilmemesinden yana. 

O gün Eşkinat'ın da dediği gibi; Adalet orada. Yargının kararına boynumuz kıldan ince.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan Ulusoy     0000-00-00 Haberi bastan en sona kadar okudum sayin Berkay beyin babasi ne gibi isteklerde bulundugunu aciklamamissiniz. Surdan bende bir konuya deginmek istiyorum Fen isleri mudurunun baykallara verilen ihaleleyle ilgili ne cikari var? Orada taserona verilen ihalede niye kendi personeli calistiriliyor ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor