Kadir Albayrak’a Sorulacak Bir Hesap Var.

Kadir Albayrak’a Sorulacak Bir Hesap Var.

Müfettiş olsaydım Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a sadece ve sadece tek bir şeyin hesabını sorardım.

Müfettişlerin buna yetkileri varmıdır, yokmudur bilmem. Diyelim ki var.

Albayrak’a (Kadir ağabeye); Sayın Başkan, bu devletin benzinini böylesine harcamaya nasıl vicdanın el veriyor? Sana deniz olsa dayanmaz, yetmez. Allah aşkına kaç yaşına gelmiş bir adamsınız sayın başkan, yola çıktığınızda en az 200 Km yol yapmadan makamınıza dönmüyorsunuz. Bayramın 2. günü çıkmışsınız 4 ilçe gezip, biri hanyada, biri konyada olan 4 ilçeyi dolaşmışsınız, 350 Km yol kat etmişsiniz. Bu araba su yaksa, su sayacı bağlasanız yine kucak dolusu para öder bu devlet. Yazıktır, günahtır. Diye sorarım.

Düşünebiliyormusunuz? 66 yaşında birisi almış sırtına koca bir hengameyi, orası senin, burası benim git gel dur. 66 yaşındaki o birisi bazılarına göre daha bir yılı doldurmadan pes edecekti, yorulacaktı. Hatta hastalanacaktı. Tövbe.

Ne Ramazan, ne bayram hiç bir şey durduramıyor.

Gerçekten de 66 yaşındasın be Kadir ağabey.

Bayram yahu!

Torun torban gelecek, eş dost misafir gelecek, elini öpecekler. Sabahın kör karanlığında yollara revan olup devletin akaryakıtını neden harcıyorsun? Otursana evinde, barkında, torun torbanın, eşin, dostun yanında.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı sabah körü yollara revan olma makamımıdır? Devletin benzinini günde 350 Km yol  yaparak boşa heba etme makamımıdır?

Ne bilelim biz? Senin gibisine alışık değiliz ki. Bizim bildiklerimiz, böyle zamanlarda ver elini Bulgaristan yaparlardı. O bakımdan dedim.

Sen ne yapıyorsun? Sabahın köründe yola çıkıp, Çorlu, Ergene, Muratlı, Şarköy bu nedir ağabey yahu Allah ın aşkına? Buralarda vatandaşlarla bayramlaşıp dertlerini, isteklerini dinliyorsun.

Ben müfettiş olsam sana bu benzin paralarının hesabını kesin sorardım.

Ne yapabilirim ki başka?

Sorabileceğim başka bir hesap aklına gelen varsa bana iletsinler onları da sorayım.

Benim aklıma gelen tek soru, tek hesap bu.

Kadir Albayrak, bayram, seyran demiyor. Günde 350 Km yol kat ederek vatandaşlarla bayramlaşıp, bir güne 4 ilçe ziyareti sığdırıp oralarda yakınmaları, istekleri, dertleri dinliyor ve bazılarına anında müdahale ederek çözülmelerini, halledilmelerini sağlıyor. Bu ziyaretler direk ilçelere de gerçekleşmiyor. Yol üzerindeki köylere teker teker uğranılıyor

.Bu topraklar iyi ki bir Kadir Albayrak yetiştirmiş


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor