Milletin Ağzı Torba Değil ki, Şimdi de Kafayı Oto Park Gelirlerine  Takmışlar . . .

Milletin Ağzı Torba Değil ki, Şimdi de Kafayı Oto Park Gelirlerine Takmışlar . . .

Sinek ufak mide bulandırır.

Tekirdağ Belediyesi zamanında yani Büyükşehir statüsü kazanılmadan önce ne var ne yok hesapları, gelirleri, borçları bütünüyle bankalardaki hesapları belirlenerek Büyükşehir Belediyesine devri yapıldı.

Yapıldı yapılmasına da, aradan geçen 2 yılın ardından hala konuşulan, dillendirilen konular var. Aslında bazıları merak bazıları da insanların karınlarından konuştukları konular. Biliyorlar, az buçuk bilgileri, duyumları var ama tam manasıyla dillendirmekten geri duruyorlar.

Örneğin;

Tekirdağ belediyesi döneminde, inşaat projelerinde oto park alanı ayrılmamışsa imar müdürlüğünün kestiği makbus karşılığı bina sahipleri belediye gelir müdürlüğüne belli bir miktar para yatırmak zorundalar mış. '' Mış'' diyorum çünkü bende bunu yeni öğrendim.

Bu paralar Belediye tarafından açıan banka hesabına yatırılır ve Belediyece maksadı dışında kullanılamaz mış. Yani oto parkların yapımında, onarımında, tadilatında gibi.

İşte o dönemde bu hesaptaki paranın başka amaçlarla kullanıldığına hatta ismi bilinmeyen bir belediye meclisi üyesi adına açılan bir hesapta toplandığına dair konuyu bir kaç ayrı yerde işitince merak hasıl olduştu.

Böyle bir uygulamanın imkansız derecesinde olamayacağına olan inancımı korumakla birlikte, duman var da ateş nerede diye düşünmekten de kendimi alamadım.

O kadarla da kalsa iyi,

Tekirdağ belediyesi döneminde bankada toplanan oto park gelirleriyle Büyükşehire devredilen rakam arasında da önemli bir farkın olduğu dahi konuşuluyor.

Bu deseniz hiç olacak gibi değil. En azından bence imkansız. Bir metre 100 cm ise ki öyle, bu işte o derece imkansız.

Kalkıpta dedikoduları, o dedi bu koduları yazacak değiliz. işin o ttarafı bir gerçek. kaldı ki gerçekliğine veya imkansızlığına kendimizin inanmadığımız bir konuyu hiç yazacak halimiz yok.

Ancak şu bir gerçek ki;

İmkansız, olanaksız, hadi canım, asla yapmaz, asla olmaz dediklerimizin neler yapabildiklerine, neleri oldurduklarına şahit olduk, oluyoruz ki biz dahi kime ve  neye inanıp inanmamamız gerektiği konusunda ciddi şüpheler yaşamaya başladık.

İşte bu konu da onlardan sadece bir tanesi.

Yetkili ve ilgili kişiler bu konuyu bir kez daha gözden geçireceklerdir.

Önümüzdeki bir kaç ayın sonunda tekrardan başa sarıp, ben yazmış, hatta uyarmıştım demek istemem. Gerçi en sevdiğim söz '' ben dememişmiydim? '' olmasına rağmen bu kez ben dememişmiydim, ben yazmamışmıydım demeyi gerçektende hiç istemem.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI