Aslan Sosyal Demokratlar; Ses Verin . . .

Aslan Sosyal Demokratlar; Ses Verin . . .

 

Haydi !

Sezgin Tanrıkulu başta olmak üzere  Gürsel Tekin, Aykut Gündoğdu, Barış Yarkadaş gibi isimler,

CHP bölge Milletvekilleri

Ses verin.

Haklı veya haksız, Trakya'da bir gazetecinin boğazına bir siyasetçi, Belediye Başkanı sarılarak gazetecinin ayaklarını yerden kesti. CHP li Belediye Başkanı öfke patlaması yaşayarak gazetecilerin ortasında bir diğer gazetecinin boğazına yapıştı. Haberimiz olmadı, duymadık, işitmedik demeyin. İki CHP Milletvekili orada hazır bulunuyorlardı.

Aslan Sosyal Demokratlar; 

Ses verin.

Sizin arkasında durmanız için gazetecinin ünlü olması, belkide bir projenin parçası olması veya bazı değerlere hakaret etmesi şartı mı var? Böyle bir kıstasınız olabileceğine inanmamakla birlikte,

Nerelerdesiniz?

Trakya Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Nijat Ayvaz'ın boğazına sarılan siyasetçi, Belediye Başkanı CHP li ve şahsında oldukça samimi, içten ve kişilerle sıcak ilişkiler kurabilmesiyle tanınan bilinen birisiymiş. Miş diyorum, kendisiyle tanışmıyoruz.Nasıl bir öfke patlaması yaşadığını bilememekle birlikte bu davranışının ardında, arkasında yatan nedenleri de bilmiyorum. Ancak, İyi ki Nijat Ayvaz'ın yerinde ben değildim demekle yetiniyorum. Ben olsamıydım?  Haklıysam ve yazdığım bir yazı sonrası veya başında olduğum yayın kuruluşunca yapılmı bir haberin ardından bu duruma maruz kalmayı hak etmediğime inanıyorsam ( ÇARŞI BÜYÜK KARIŞIRDI).

Her neyse.( bu sözden artık nefret etmiyorum)

Trakya'nın göbeğindde bir gazetecinin boğazına yapışıldı. Yerden göğe kadar haklı da olsanız bunu yapmamanız gerekirdi. Anlatılanlara, hakkında söylenenlere bakarak Ereğli Belediye Başkanı İbrahim Uyan'a yakışmadı.Kaldı ki termik santral yapımına karşı dik duruşunu sonuna kadar desteklediğim, bu konuda her zaman sonuna kadar arkasında yer alacağım bir siyasetçinin ötesinde Trakya sevdalısı birisine hiç yakıştıramadım. nedeni her ne olursa olsun, ne kadar haklı dahi olsa yinede hiç şık olmadığına inandığım hatta kınadığım bu tavrı sonuna kadar eleştiriyorum.

İşin diğer bir boyutu;

Nijat Ayvaz'ın bu güne dek zaman zaman hakarete varan sözlerine tahammül eden, eleştirilerine, eleştirirken takındığı üslubuna sabır gösterebilen, Nijat'ın genelde tahammül sınırlarını dahi zorlayan habercilik tarzına hoş görü gösterebilen, başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve bazı daire başkanlarını kutlamadan geçmemek gerekli. 

Nijat Ayvaz'ın da onların kıymetlerinin farkına varacağını umuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI