Ekrem Eşkinat ve Ünal Baysan Altı Aylığına Yer Değiştireceklermiş  . . .

Ekrem Eşkinat ve Ünal Baysan Altı Aylığına Yer Değiştireceklermiş . . .

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Belediye sitesindeki bir paylaşımda yer aldığı biçimiyle; ''Bu Belediye Soru İşareti Olmayan Belediyedir.'' demiş.

Doğru söylemiş.

Süleymanpaşa Belediyesi gerçekten de soru işareti içermeyen bir Belediye.

Bol miktarda ünlam içeriyor. Soru işareti neden olsun ki?

Kör, topal idare ediyorlar.

İki yıl geride kaldı. 365 ( gün ) x 2 = 730 ( gün ) ;

Bu geride kalan sürede neler yapılamadı? Programınız ki şayet varsaydı, programınızda geriden geldiğiniz neler var? Bırakın yaptıklarınızı yapamadıklarınız neler?

 Cevabı en kolay verilebilen soru; Ne yaptınız? Yok ben, ne yaptığınızı merak etmiyorum. Ne yapamadığıınızı cevaplayın.

Size Çorlu örneğini verecek değilim. Çorlu ve Ünal Baysan'ın Çorlu'ya kazandırdıklarının siz sadece hayalini kurabilirsiniz. O kadar da haksızlık yapacak değilim.

Siz Hayrabolu Belediyesi ile kendinizi kıyaslayın. 

Hayrabolu'da Fehmi Altayoğlu ve ekibi gerçekten az zamanda önemli işler başarıyorlar. hem az zamanda hem de az bir bütçe ile. Zamanda az bütçede. Birde Süleymanpaşa Belediyesi bütçesine bakın. Sonra o bütçe ile yapılanları değil yapılamayanları gözden geçirin. 

Süleymanpaşa Belediyesi'nin özel kaleme ayrılan yeme, içme, ağırlama, gezme, tozma, hovardalık( yanlış anlaşılmasın. çapkınlık değil, bol keseden harcamayı kastediyorum.) için ayırdığı bütçesi ile Hayrabolu Belediyesi altı ayda Hayrabolu'yu ihya eder.

Olmaz ya ah keşke olsa;

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysal çok bir süreliğine olmasa dahi, altı ay Süleymanpaşa'da, Ekrem Eşkinat  aynı sürede Çorlu'da başkanlık yapsınar.

İnanın ki altı ayda Süleymanpaşa'yı tanıyamazsınız.

Bu sürede Çorlu'mu ne olur. Çorlu'yu da tanıyamazsınız. Çorlu'da meydan da bol her yer abuk subuk heykellerle, konuşan banklarla dolar taşar. Ara sokaklar alan talan olur, imar ters yüz, sokaklar 3 boyutlu abidik dubidik resimlerle dolar, gerçekten mutlu bir kent olan Çorlu Eşkinat sayesinde mus mutlu olur. Altı aya kalmaz ilk onbeş günde otogardan koyarlar minibüse paketlerler.

Çorlu halkı bizim kadar sabırlı değildir. En azından seçici ve seçmeyi beceren bir kitledir. 

Süleymanpaşa Belediyesi soru işaretleri olan bir belediye değilmiş.

Sevsinler:

Soru işareti olan bir belediye tabi ki de değil. Çünkü sorduğun hiç bir sorunun cevabı yok. Allem, kullem cevaplar var. Kaka kiki işler. O kakara kikiri işlerinde kakara kikiri cevapları.

Bırakın soru işaretini, noktalama işaretlerinin hiç birisi yok.

Sürekli en kolayını seçiyorlar. Sonuna koyarsın bir noktalı virgül kaldığın yerden devam eder gidersin. E kolayı noktalı virgülle bitirip, başlamaktır. Hem bitirmeye hem de başlamaya yarar.

Ama emin olun ki, Süleymanpaşa Belediyesinde soru işareti yok deseniz dahi, bir yerlerde Süleymanpaşa Belediyesi için kocaman bir ünlem var.

O ünlem sürekli titreyip duruyor. Ha bu gün, ha yarın.

Demedi demeyin.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI