TESKİ Bal Küpü mü? Ballılar ve Balcılar TESKİ'de mi Buluşmuşlar ?

TESKİ Bal Küpü mü? Ballılar ve Balcılar TESKİ'de mi Buluşmuşlar ?

Süleymanpaşa başta olmak üzere Tekirdağ'ın bir çok ilçesi şantiye halinde. 

Alt yapı çalışmaları almış başını gidiyor. 

Alt yapı çalışmaları dediğimizde amiral gemisi TESKİ. Geçmişin yüz yıllık birikimi ile ortada dağ gibi birikmiş ve acil önlemlerinin alınması kaçınılmaz olan çalışmalar olabildiğince süratli yürütülüyor.

Geçmişin yüz yıllık birkmiş sorunları derken, geleceğin en az elli yıllık önü açılıyor. Başlatılan çalışmaların planlanması ve yatırımlar, iş hacmi ile bakıldığında en az elli yılın alt yapı meselesine çözüm getirilmek üzere masaya yatırıılmış iş planlaması bütünlük arz ediyor.

Buraya kadar her şey takdiri hak ediyor. Büyükşehir popilist yaklaşımlarla göz boyamanın, günü kurtarmanın peşinde değil. Yatırım ve yatırımların karşılığı olarak hizmet üretip bunu halka sunmanın gayretinde.

Diğer tarafta, halkın geneli tarafından sorulan ama her nedense cevabı verilmeyen, verilemeyen tek bir soru var ;

Bu alt yapı çalışmaları şehrin her mahallesinde ve her sokağında aynı anda başlatılmak zorundamıydı, bölüm bölüm başlatılarak halkın tümüyle mağdur edilmemesi sağlanamazmıydı?

İşte soru bu.

Bir yılı aşkın süredir de halkın bu sorusuna cevap verilmiyor. Verildiyse dahi lokal toplantılarda, kısıtlı ziyaretlerde bir araya gelinen sohbetlerde konuşulanlar cevap niteliği taşımadığından halk yine kladığı yerden aynı sorunun peşinde haklı mağduriyetinin tezahürü olarak yakınmalarını devam ettiriyor.

Öte yandan çok daha vahim eleştiriler, iddialar, yakıştırmalar belkide iftiralar da yok değil.

Bal tutan parmağını yalar. Bal küpüne parmaklarını değil, dirseklerine kadar kollarını daldıranların, balı avuç avuç kendi küplerine dolduranların olduğu söylentileride havada ama sürekli oradan oraya, dilden dile konuşulur halde.

TESKİ balın küpüyse, TESKİ de bir kaç isimin de o küpe dirseklerine kadar kollarını batıranlar olarak yansıtıldığı haberleri, söylentileri ortalıkta saçılmış durumdaysa, bunlara yok öyle bir şey denilemez. Görmezden de gelinemez. Gereği yapılır belkide yapılıyordur.

Somut hiç bir şey olmaksızın yetkili ve etkili isimleri,töhmet altında bırakmaksızın, mesnetsiz ve sadece kuru iddiaları, iftiralar haline getirmeye yeltenmeden bal küpünde ellerini yakalamak gerekir. Tabi harici iş birlikçileri ile birlikte.

Bir ayda kurulan bir şrket nasıl oluyorda TESKİ ye malzeme vermeye başlayabiliyor? Bu gün kurulmuş şirket, yarın kamyon kamyon alt yapı malzemesini TESKİ ye vermeye başlamışsa ben bu işin aslını starını araştırırım. Hle ki, o şirketle CHP li önde gelen bir isim alakadarlı ise daha da detaylı araştırırım. 

TESKİ de üst düzey  yönetici pozisyonundaki bir kişi geçmiş yıllarda, Ağır Ceza Mahkemesince Belediyeyi zarara uğratmaktan, Belediyedeki yetkilerini bir kaç diğer belediyeci ile birlikte şahıslarının çıkarlarına yönelik kullanmaktan yargılanmış, ceza almış fakat cezası her ne kadar ertelenmişse de yine o konuda da şüphelerim oluşur. 

Gibi, gibi nahoşluk arz edecek durumların ortadan kaldırılması gerektiğini düşünenlerdenim.

Minareyi çalan kılıfını uydurduysa kim ne yapabilir kabilinden hiç bakılamaz. Mutlaka bir yerde bir su kaçağı vardır. İşleri her ne kadar su kaçaklarını tespit etmek ve onarmaksa da onlarda mutlaka bir yerden suyu kolvereceklerdir. İyi bakmak gerekiyor.

Bazı durumlarda, mızrağın çuvala sığdırılamadığı da olabilir.

Sonuç olarak;

Şahsi inancım, altı aylık bir zaman, altı ayın sonunda mahçup olmayacağımız, hatta memnuniyetimizi sırf hırslarımız adına gizleme gereği duymayacağımız sağ duyu ile altı ayın sonunu beklemeyi öneriyorum. Ben altı aylık sabrı gösterecek olanlardanım.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI