Kim Kimin Evini Soruyor ?

Kim Kimin Evini Soruyor ?

Hiç karnımızdan konuşmaya gerek yok.

Kardeşlik miş, birlik beraberlik miş bunların hepsi hamaset ve zamanı oyalamanın başka biçimi. Kandırılmışlık, aldatılmışlık falanda değil. Kim kimi kandırıyor? Hele bu zamanda,

Ortada bir savaş ve bu savaşı, bu oyunu kuranlar var.

Diğer tarafta da savaş oyununu kurgulayanların rol biçtiği figüranlar.

Dicle ile Nil bunların ortasında yer alan coğrafya değil mi kıyametin kopartıldığı alan. Ortasında koyun bir Davut Yıldızı olsun bitsin.

Olacak ne mi?

Türkiye şarkta güçlü olursa, şarktan yana kaygısı olmazsa, şark politikaları tutarlı olursa gözünü garpa diker. Yani batıya. Bu her zaman böyle olmuştur. İşin bu tarafı ayrı bir konu.

Ancak, mesele tamamı ile İsrail’in vadedilmiş saydığı coğrafya üzerinde dönüp dolaşılıyor.

bağımsız bir Kürdistan yani Barzani bölgesi, altta oluşturulmaya çalışılan Kürt kantonları ile birlikte bütünleştirilecek. Bu tamamlandığında da sıra gelecek Türkiye’ye bağlanmaya. Yani, Türkiye’ye bağlı bir özerk Kürt yönetimi. Olmazsa olmaz. Yoksa Lozana göre Türkiye Musul ve Kerkük üzerindeki haklarını gündeme getirir. Kurulacak olan bu Türkiye’ye bağlı Kürdistan zaten İsrail güdümünde olacak. Aceleyede gerek yok. Bu arada Deccalın askerleri gereken diğer planları sayesinde ama 100, ama 200 yıl sonra vadedilmiş toprakları nasıl olsa elde edecekler.

Kürt Türk kardeşliği, halkların eşitliği, birliği falan tümü hikaye.

Kandırılmışlık mı?

Evet idealist Kürt çocukları kandırılıyorlar. kandırılma da denemez adanıyorlar. Her biri deccalın amacına yönelik kurban edilen adaklar.

İşid, PKK, El Kide, Hamas, El Nusra, adına ne derseniz deyin. Hepsi tek amacın adanmış kurbanları.

İşin birde yandan fülüt yapanlarıda var. Büyük Ermenistan hayalcileri. O tarafa hiç girmeyelim zaman, yer ,satır yetmez.

Oyun büyük, oyun güçlü, tezgah sürekli açık en kötüsü de kerhanecilerin zamanları kısıtlı değil. Hiç aceleleri yok. Az biraz aceleci olsalar iş kolay. Ama binlerce yıldır uğraşıyorlar daha da binlerce yıl bekleyebilirler. Olsun biz nasılsa on binlerce yıldır Varız. Bizim de işimiz bu.

Bekleriz.

Çarşıyı, pazarı karıştırmaya devam etsinler. Ama caddeye gelemiyorlar. sadece çarşıyı, pazarı karıştırıyorlar. Çünkü cadde boydan boya da o nedenle caddede yoklar.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor