Papa Müslüman Olduğunu Açıklar mı?

Papa Müslüman Olduğunu Açıklar mı?

Dün, Mayıs ayının zorlu geçeceğini yazmıştım. 

Derin Amerika boş durmuyor. Pentagona bağlı '' dünya ordusu '' adını taşıyan birim sürekli faaliyette. Dünyadaki tüm kirli diye gördüğümüz, algıladığımız işlerin kurgulandığı yer ve birim Pentagon'a bağlı işte bu '' dünya ordusu '' adını taşıyan birim tarafından kurgulanıp uygulamaya sokuluyor.

Armoni FM de katıldığım DİYALOG programında, bugünkü yazımda '' MALTA '' dan söz edeceğimi söyledim. 

Evet. Malta. Akdenizin ortasında bir ada devleti. Balıkçılığı ve turizmi ile biliriz. Ancak buranın tarih sayfalarında her zaman çok önemli yeri vardır. İlk olarak, Malta Şovalyeleri veya 2. Dünya Savaşı yıllarını anlatan Malta Şahini isimli meşhur filmi hatırlarız.

Avrupa Birliği dağılacak mı yoksa daha da güçlenerek devam mı edecek? İşte bu iki sorunun cevabı Maşta'da belirlenecek. 

İstihbarat savaşları bu küçük ada ülkesinde kıyasıya başladı veya başlamak üzere. Küçük ada devleti deyip geçmeyin. Türkiye en gözde istihbaratçılarını şu sıralar Malta'da faaliyete soktu bile. CIA bu Türk ajanlarının listesinin peşinde. Kıyasıya bir istihbarat savaşı yaşanıyor.

Ankara'nın ardından Brüksel'de meydana gelen patlamaların planlandığı yer Malta.

Diğer taraftan, AB'nin devamında veya tamamında çok önemli rol oynayacak yer yine Malta. Bu konudaki; Nasıl? sorusunun cevabını önümüsdeki günlerdeki yazılarımda vereceğim. Şimdilik AB'nin kaderi Malta'da olduğunu bilmek dahi çok önemli.

İngiltere ile ABD savaşı kıyasıya devam ederken, ezeli düşmanlar Fransa ve Almanya AB'nin dağılma sürecine sokulmak istendiğinin farkındalar. Bu nedenle Türkiye'nin AB için önemininde farkındalar. Ne var ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi gücüne güç katacağından emin oldukları yakınlaşmaya mesafeli duruyorlar. AB için Türkiye çok ama çok önemli. AB'nin yıkılıp dağılması söz konusuyken bu dağılmanın önüne geçebilecek en büyük güç odağı Türkiye. Bölgesel ve diğer faktörlerin tümü gözden geçirildiğinde Türkiye AB için sigorta.

Almanya başta olmak üzere diğer söz sahibi Avrupalı ülkelerin Türkiye'ye yakınlaşmalarının arkasında yatan başlıca neden, Türkiye'nin AB ve ABD savaşındaki rolünden başka hiç bir şey değil.

Buna karşılık derin ABD neler yapıyor, neler planlıyor?

Erdoğan'ın siyasi otoritesini, halk üzerindeki karizmasını sarsacak, siyasi atraksiyonlara baş vuracakları ilk akla gelen şey.

Erdoğan'ın karşısına kesinlikle yeni bir siyasi figür olarak bir kadın çıkartacaklar. Daha öncesinde denedikleri bu yöntemi tekrar deneyecekleri kesin. 

Derin ABD nin çıkartacağı bu kadın veya kadınlar kimler mi olabilir?

Bana göre, tek bir isim çıkartmayacaklardır. Bir kaç ismi ortaya sürecekler ve bu birkaç ismin içinde toplumun benimseyip kabulleneceği tek bir ismi ortaya atacaklardır. Ama, öncesinde büyük bütçelerle bu bir kaç kadını halkın beğenisine sunacakları kesin. Bunların arasından birisini; İşte Türk halkı buyurun bacınız, kurtarıcınız bu hanımefendidir . diyerek siyaset sahnesine sunacaklar.

Önemli bir iş adamının eşini şehir şehir gezdirerek, toplumsal kampanyalarda, yardım çalışmalarıyla halk arasında adından söz ettirebilirler. 

Başka ne yapabilirler?

Yine iş dünyasında yer alan, ailesi nedeniyle her kesimden oy alabilecek ve önemli bir gurubun CEO su olan bir hanım efendiyi sahneye sürebilirler. Bu hanım efendinin uluslar arası alanda da iyi bir yeri ve ismi varsa neden olmasın?

Belki de aralarına hala siyasetin içinde olan, iyi hatipliği ile bilinen, siyasi geçmişi başarılı bir siyasetçi hanım efendi de bu planın 3. hanım efendisi olarak yine Türk halknın gündemine sokulur.

Yakın zamanda Türk siyasetinde birden bire yeni bir kadın veya ilk başlarda bir kaç kadını görmeye hazırlanalım.

Rıza Zarrab'ı gözden kaçırmamak gerekli.

Derin ABD Zarrab'ı nasıl kullanacak merakla bekliyoruz.

Üç ülkeyi biri birine satabilmeyi başaran bu adam bakalım neler yumurtlayacak? 2007 de Panama'da kurduğu şirketin mahzenlerinden neler çıkacak merakla bekliyoruz. Esas, Zarrab'ın Türkiye'den ABD ye gidiş öyküsü gelecekte filmlere konu olursa hiç şaşırmamak gerek. 

Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Son olarak;

ABD ve AB arasında, aslında ABD ve İngiltere arasındaki güç savaşında ABD nin Avrupa'da nasıl at koşturduğuna en güzel örneklerden birisidir ki;

ABD başkan yardımcısı Biden'in Türkiye ziyaretinin ardından tutuklu 2 gazetecinin serbest bırakılmalarına dikkat etmek gerekir. Hani biz Gülen'in iadesini falan bekliyoruz, talep ediyoruz ya, Bence, Gülen'in yakın zamanda Türkiye'ye iadesinin ne kadar imkansız olduğuna dikkat çekmek için kısaca şu örneği verebilirim. 

Papa yarın Müslüman olduğunu açıklarsa, Gülen'de o zaman Türkiye'ye iade edilir. Varın gerisini siz düşünün. 

ABD Avrupa'yı alt üst ediyor. Hatta allak bullak ediyor

. Bunun önüne geçebilecek tek ülke var.

Türkiye.

Tek lider var.

Recep Tayyip Erdoğan.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI