Eczacı Ekrem Eşkinat, Belediye Halk Eczanesi Açacak mı ?

Eczacı Ekrem Eşkinat, Belediye Halk Eczanesi Açacak mı ?

Geçtiğimiz hafta tekirdagnethaber.com'da yayınlanan haberde, Beşiktaş Belediyesi'nin hayata geçirdiği, HALK ECZANESİ haberinin başlığında; Şimdi gözler Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ta Beşiktaş Belediyesi'nin bu hizmetini örnek alır mı? deniyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar, vatandaşların ellerinde bulunan ve kullanım tarihleri geçmemiş ilaçları toplayarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye tarafından kurdukları ve başında bir Eczacı nın bulunduğu Halk Eczanesinde reçete karşılığı bedelsiz olarak veriyor. Bu uygulama geçtiğimiz hafta Beşiktaş belediyesi tarafından başlatıldı.

tekirdagnethaber.com, Beşiktaş Belediyesi'nin bu uygulamasın haber yaparak Süleymanpaşa Belediyesi ve Başkanı Eczacı Ekrem Eşkinat'ın da aynı uygulamayı örnek alıp almayacağını halkın beklentisine sunmuştu.

Öyle ya, Eczacı Ekrem Eşkinat halk yararına nerede faydalı bir uygulama, hizmet varsa Süleymanpaşa'da uygulanması için hemen kolları sıvıyor, talimatını vererek çalışma başlatılmasını sağlıyor.

Direkler altında onlarca esnaf lokantası varken, sabah işine vardiyasına gidenler bu esnaf lokantalarında sabah çorbalarını içerlerken kalkıp tam karşılarına Çorba Çeşmelerini koydu. Bedava çorba dağıtmaya başladı.Sahilde ve çarşı içinde ne yaptı? Yine halkın yararını gözeterek, Mutlu Kent adında çay bahçeleri kurarak, bu  işi yapan, evine bu işten ekmek götüren, vergisini ödeyen, onlarca kişi çalıştıran çay bahçelerinin karşılarına belediyenin çay bahçelerini koydu. 

Bağzı zamanlarda, örneğin seçim günleri, kongre günleri görevlilere kumanya dağıtılır. Kurumlar, dernekler, partiler görevlilerine lokantalardan ekmek arası dediğimiz atıştırmalıklar tedarik ederler. Bu zaman zamanda olsa lokantacı esnafının kıt kanaat yüzünü güldürür. Eczacı Ekrem Eşkinat ne yaptı? Belediye aş evinde bu kumanyaları hazırlatıp dağıttırarak esnafı güldürmeyen ama tebessüm ettiren bu işe de atladı.

Hep bunları halk yararına yaptı. Ben kendisini iyi hatta baya baya iyi tanıdığım için, tüm bunlarda zerrece art düşüncesinin olmayacağına, esnafa karşı hiç bir farklı yaklaşımının olmayacağına kefilim. 

Bu yaptıklarında da gerçekten başarılı. Bu uygulamaların tümünü bir yerlerden örnek alarak, başarıyla ve halkın beğenisini alarak uygulandığını görerek yaptığından da eminim.

Kanımca, beşiktaş Belediyesi'nin Halk Eczanesi uygulamasının da başarıyla uygulandığını görecek ve Süleumanpaşa'da aynı uygulamayı başlatacaktır.

Hatta başlatmakla kalmayacak, kendi Eczanesinin veya babasına ait Eczanenin tam karşısına Halk Eczanesini açacak kadar da cesurdur. 

Hiç şüphem yok ki;

Eczacı değil de lokantacı olsaydı çorba çeşmesini kendi lokantasının karşısına koyardı, çay bahçesi işletseydi mutlu kent çay bahçesini kendi işletmesinin tam karşısına açardı

Önüne de abuk subuk bir heykel diktirtip veya yere üç boyutlu bir resim yaptırtıp geçer seyrine bakar hatta özel kalemindekilerin eşi dostu olan organizatörlere kumpanya getirtip önce onları bilmem kaç yıldızlı otelde ağırlar burada lay lay lom bile düzenletirdi. Bununlada kalamz. Çok daha kızarsa, basın yayın halkla ilişkiler müdürüne talimat verdirir buraların tanıtımları için yine eşe dosta afişler bastırtıp reklam, tanıtıp kampanyası bile düzenletir. Daha da kızarsa mı ne yapar?

Hiç kuşkunuz olmasın buralar için logo yarışması bile düzenletir.

Ezcazı Ekrem Eşkinat bunların her birini yapar. Yater ki halk çıkarına, vatandaşın yararına olduğuna inansın yapamayacağı yoktur.

Eşkinat yapar yapmasına da;

Bu işler için imardan sorumlu başkan yardımcısına nasıl laf söz dinletir onu bilemem.

Hadi ona dinletti diyelim ama onun efradına nasıl kabul ettirir orasını hiç bilemem. Hadi on da dinletti diyelim,

Zabıtasına bunu nasıl anlatır?

Zabıtası Allah'a emanet. Ruhsat başvurusu olan, işlemleri devam eden ve hiç bir faalyeti olmayan yerleri gidip mühürleyen,

Her neyse bana ne kime neyi nasıl anlatacaksa anlatsın. Ama 3 yıl sonra hiç kimseye hiç bir şeyi anlatamayacağı kesin. 

Biz bakalım bu güne.

Evet, Ağabey;

Vatandaş şimdi senden, Beşiktaş Belediyesi tarafından uygulanan Halk Eczanesinin aynısını Süleymanpaşa'da uygulayıp uygulayamayacağını bekliyor.

Ben eminim ki, sen bu işi yaparsın.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor