Olması Gereken Başkan Zamanında ve Olması Gereken Yerde Değildi . . .

Olması Gereken Başkan Zamanında ve Olması Gereken Yerde Değildi . . .

Bu gün, basında sansürün kaldırılışının 107. yılı.

Gazeteciler Cemiyeti bu günü bayram olarak kutlanmaması yönünde sadece bir gün olarak anılmasını kararlaştırdı.

Günün mana ve önemine yönelik, Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ’da gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Gazeteciler kahvaltılı basın toplantısına davet edilmişlerdi. Büyük çoğunlukla da gazeteciler bu toplantıda hazır bulundular.

Kadir Albayrak ve danışman kadrosu, daire başkanları bir arada, yeni basın danışmanı olmak üzere protokolde yerlerini almışlardı.

Ben prensip olarak bu tip davetlere katılmam. Kurumdan görevli muhabir arkadaşlarımız takip ederler. Ancak bu 2. kez katıldığım kahvaltı davetiydi. Söz konusu Kadir Albayrak’ın daveti olmasıydı.  Benim açımdan, Kadir Albayrak’ın zaman ayırdığı ve davetçi olduğu bir yere icabet etmemek olmaz.

Ne var ki bu günkü kahvaltıda, Kadir Albayrak’ın hemen yanındaki sandalyede,  Orada başkan sıfatıyla yer alan tek isim olan, Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı Naci Akyazı’nın yer alması gerekirdi.

Organizasyon o biçimde olmalı ve Kadir Albayrak’ın basın danışmanının yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye Naci Akyazı’nın davet edilmesini beklerdim. Birlik üyesi olmayan veya varsa diğer bir basın meslek kuruluşu olan bir arkadaşımızda söz alarak bir kaç söz edebilmeliydi.

Hal böyleyken, Naci Akyazı’da toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanından en az 10 dakika sonra katılmayarak, orada zamanında yer alarak müdahil olmalıydı. Birazda ama çuvaldızı, ama iğneyi kendimize de batırmalıyız. Naci beyin toplantının açılışından 5 dakika sonra salonda olması ne kadar garipse, Büyükşehir basın bürosunun da bu gafı o kadar garip.

Gazeteciler gününde hiç bir gazeteci ”kürsüden” iki çift laf etmedi, ettirilmedi.

Sen neden kalkıp bunu orada dile getirmedin diyebilirsiniz?

Huyum kurusun. Araba devrildikten sonra yol göstermekten nefret ettiğim ve her zaman araba devrilmeden yol hakkında bilgi aktardığım, tavsiye ettiğim için orada da araba zaten devrilmişti.

Umuyorum ki bundan sonraki tüm benzer organizasyonlarda daha hassas davranılır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor