Papağan Yumurtasının Kerametini En İyi Kim Bilir?

Papağan Yumurtasının Kerametini En İyi Kim Bilir?

  '' YOK ASLINDA BİRBİRİNİZDEN FARKINIIZ. ''  

Bu geçen yıl yazılarımın birine kullandığım başlıktı. Konusu, siyasetin ve siyasetçilerin yerelde veya genelde birbirlerinden farklı olmadıkları, anlayış ve uygulama biçimlerinin tıpatıp aynı olduğu, parti adı, ideolojisi ne olursa olsun rakip, karşıt hatta biraz daha abartarak, düşman bile olsalar güttükleri, bildikleri yol, yöntem, tarz, anlayış olarak hepsi aynı terzinin ürünü olduklarıydı.

Belediyeler;

Hayata, olaylara akla gelebilecek her ne konuda olursa olsun kendi ideolojilerini dikte ettirmenin gayretindeler. Düzenlenen konserler, getirilen sanatçılar, tek kişilik oyunlar, konuşmacılar tümü kendi ideolojileri üzerinden tanınan bilinenlerden seçiliyor.

Bakıyorsunuz ya eski eş dostlar, ya da bizden mantığı çerçevesinde ideolojik bağlara dayalı planlamalar,

En Yakınımızdan örnekleyelim,

CHP Belediyeleri, 

Salt size oy verenlerin belediyesiyseniz ona söylenecek söz yok. Belediyeyi fikir kulübü yerine koyuyorsanız ona da söylenecek söz yok. Var olmasına da size o söz kar etmez. O bakımdan söylenecek söz yok diyorum. Yoksa söz olmaz olur mu. 

Tekirdağ'ı tümüyle sizden mi görüyorsunuz? Geride kalan ama yüzde 30 ama yüzde 10 veya 3 oranları her ne kadarsa farklı düşünen, hayata farklı bakan, hayatını kendi baktığı biçimiyle yaşayan ve bütününü  kendi kültürü kendi anlayışı tarafıyla değerlendirip yaşayan bir başka kesim de var.

Konuyu sakın ola, çağdaşlık, Atatürkçülük, Atatürk ilkeleri meselesine getirmeyin.din, diyaneti de işe katmayın. Ben farklı bir şey anlatmaya çalışıyorum.

Sosyal Demokrasiden söz ediyorum. Sosyal Demokrasinin özü olan, kendisi olan bir noktadan yola çımayı öneriyorum.

Nazım için gece düzenlerken, geride Necip Fazıl için de bir planlama olması, Necip Fazıl'ı da anmak isteyen birilerinin olduğunun ve bu birilerinin de belediyesi olduğunuzun farkında olmanız gerektiğini vurgulaamaya gayret ediyorum.

Belediyeler fikir kulüpleri değildir. İş başıında olmak demek, tıpkı en sert biçimde eleştirdiğiniz anlayışın ta kendisini sizin yerelde uygulama yetkinizin olduğu anlamına gelmez.

Hani yandaşlık, candaşlık meselesi var ya. Tam da onu diyorum. İktidar çok daha büyük işlerde yandaşalrını kolluyorsa, e napalım bizde kendi yandaşlarımıza karınca kararınca elimizden geldiği kadarıyla çıtırda olsa bir şeyler sağlayalım. Hem nasılsa bu aralar kendi piyasasında iş bulamıyor, hem bizeden birisi veya birileri olsun mantığı gün gelir bir yerde çatlar.

Sizden, bizden yok. Sizden olsa bile sizin buna hakkınız yok. 

Sizden dediklerinize, sizin gördüklerinizi getirdiğinizde, o sizinkilere kalkıp kendi cebinizden para ödemiyorsunuz. Sizden olanın da olmayanında vergilerinden bütçenize gönderilenden ödemeler yapıyorsunuz. nerenin sizdeni bizdeni,

Şaşırmış gibi davranmayın. Neden söz ettiğimi çok iyi anladığınızdan eminim.Laf lafı açmasın. Siz benim ne demek istediğimi anladınız.

Diğer tafarından bakarsak, bu sizinkilerden  etrafınızda, çevranizde hiç mi birileri yok. Bu sizinkilerin hepsi buralardan uzakalrda bir yerlerdemi? Hiç değilse buralarda birileri sizden olsala da yüreğimiz gam yemese. Buranın sizdenleri kazansalar. Gidip başka yerlerin sizdenlerinin kümeslerine yemi atıp buranın sizdenlerinden yumurta vermelerini beklemenizde garip. Kanımca yanıldığınız taraf, siz papağan yumurtasından hoşlanıyorsunuz. Biizm buraların köy tavuğu yumurtası meşhurdur. Çift sarılı çıkar çoğu. Sizin papağanınızın yumurtası üç sarılıysa bilemem.

Sizde haklısınız. Aslında tercihiniz doğru olabilir. Papağanla hem sohbet ediyor hem de yumurtasının tadına bakıyor olabilirsiniz.

Ama buraların tavuklarını geçtim geçmesine de, buranın kümesinin horozu bu işlere oldukça bozulmaya başaldı haberiniz olsun. Benim kümesimin tavuklarının yumurtalarını beğenmeyenlerle hiç işimi olmaz diyor. Akşama, sabah sizin papağanı tepeler demedi demeyin. 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI