Haziran Ayı Süleymanpaşa Belediyesi İçin Kavurucu Geçecek . Klimalar Hiç Kapatılmayacak . . .

Haziran Ayı Süleymanpaşa Belediyesi İçin Kavurucu Geçecek . Klimalar Hiç Kapatılmayacak . . .

Bahar ve yaz ayları Tekirdağ için denetleme, teftiş, inceleme mevsimidir.

Havaların açması, deniz mevsiminin başlaması ile birlikte kurumlar, daireler, esnaflar denetleme uzmanlarınca sıkı biçimde elden , gözden geçirilirler.

Resmi kurumlarda müfettişin biri gider arkasından bir diğeri gelir.

Denetlenmek, incelenmek bir çok açıdan iyidir. Bir bakıma aklanmak anlamına gelir. Yapılan işler, yapılamayan işler, eksiklikler, fazlalıklar, gerekli veya gereksiz yapılmış işler, hesaplar, kitaplar gözden geçirilir.

Haziran başı gibi Trakya'da bir çok Belediye denetlenecek, teftiş edilecek.

Mülkiyeli bir çok müfettiş şimdiden valizlerini hazırlayıp, yola koyulmayı bekliyorlar. Mülkiyeliler de sıkı müfettiştirler. bilenler bilirler. Bilmeyenlerde en kısa zamanda öğrenecekler.

Normal teftişin dışındadır Mülkiyeli müfettişlerin inceleme, teftiş teknikleri.

Normal bir müfettişin geldiğinden de gittiğinden de ilgililerin dışında çok kimsenin haberi dahi olmazken, Mülkiyeli Müfettişin rüzgarını her yerden hisseddebilirsiniz.

Örneğin;

Süeymanpaşa Belediyesi, adaşı tarafından incelenecek. Adaşı tarafından incelenecekte ne demek diye sorabilirsiniz. Haziran da ve geldiklerinde bunun ne demek olduğunu ben anlatmadan ilgilileri zaten anlayacaklardır. 

Biz esas konumuza dönelim. 

Mülkiyeli müfettişler, denetlemek, teftiş etmek için geldikleri kurumun defterleri, hesapları, yapıp ettikleri ile günlerce bir odaya kapanarak, o hesap kitaplar, hesaplarla boğuşmakla yetinmezler. 

Onlara o kurumda görevli herkes, o birimde görevli çaycısından en tepedeki amiri, müdürüne dek akla gelebilecek herkes ulaşab,ilir, maruzatını iletebilr, derdini, şüphesini, şikayetini sunabilir. Buna vatandaşta dahildir. vatandaş Ali, esnaftan Veli kalkıp kapısını çalıp yanına girebilir ve örneğin belediye ile ilgili bir konuda maruzatını, şikayetini incelenmesini istediği konuyu iletebilir. 

Bununlada yetinmezler, çıkıp çarşıda, pazarda dolaşırlar, halka müfettiş olduklarını bildirmeden sohbet ederek, muhabbet kurarak bilgi edinirler, halkın konular hakkındaki görüşlerini alarak incelemelerine yardımcı olmaları yönünde çalışma sergilerler.

İşte böylesine kapsamlı bir teftiş bekleyen belediyelerde alarm zilleri çalmak üzere. çalmadıysa da o alarmın düğmesine bu yazıyla ben basmış oluyorum. Haziranda elektrik faturanız yüklü gelebilir bütçeyi ona göre ayarlayın. Epey bir terleyeceksiniz. Zira tek yardımcınız Allah ve serinlemek için baş vuracağınız klimalar olacak.

Dikkat !

Bu yaz mevsim olarak diğer yazlardan daha sıcak ve kavurucu geçecek.

Yandı gülüm kethen helva;

Dememek için defter kitaba, hesaplara, rakamlara çeki düzen verin.  Gelecek olan adaş müfettiş, hakkında aldığımız bilgilere göre adaş madaş dinlemez adamın soluğunu keser, ensenizde boza pişirir cinsten, titiz,tecrübeli ve bir o kadar da deneyimli bir isim.

Allah yardımcınız olsun. 

 Teftişin ardından, sizinle gurur duyarak, bu denli hassas bir teftişten alınlarının akı ile çıktılar, BRAVO SİZE manşeti atmamızı sağlayın.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI