HALA DAHA KENDİLERİNİ LEYLEKLERİN GETİRDİĞİNİ ZANNEDİYORLAR . . .

HALA DAHA KENDİLERİNİ LEYLEKLERİN GETİRDİĞİNİ ZANNEDİYORLAR . . .

Büyük bir kitle var ki hala daha kendilerini leyleklerin getirdiğine inanıyorlar.

Bazıları bu geyiğin etkisinden, ana babalarından dinledikleri getiriliş hikayelerinin etkisinden kurtulamayıp 50 ye merdiven dayadıkları halde, hatta elliyi geçmiş olmalarına rağmen, yarım yüz yıldır ömürlerini lak lak yaparak sürdürüyorlar,

Aynı anda,

hakim de onlar, savcı da onlar. Daha oraya varmadan önce çocukluklarında seyrettikleri Amerikan polisiye dizilerinin etkisiyle, komiser Kolombo ve bıçkın hafiye Baretta'nın ardından Memoli olup zehir hafiyelikleri sayesinde işleri aydınlatıp olay dosyası üzerinde yargılama yapıyor ve hüküm kesiyorlar. 

Normaldir.

Bunlar hala kendilerini leyleklerin getirdiğini zannettikleri için, hayattaki her şeyi zannederek yaşıyorlar. İşin garip yanı ise, vatandaşıda kendileri gibi zannetmeye ve sanmaya teşvik etme gayretinde olmaları. 

Kamuoyunun eksik bilgileri üzerinden kendi gayeleri doğrultusunda algı yaratabilme operasyonu düzenliyorlar. Kamuoyu eksik bilgileri nedeniyle, gündelik yaşamın tümüne bakıyor ve olumsuz olduğunu düşündüğü her şeyin sonuna dek olumsuz devam edebileceğine şartlanıyor;

En belirgin örnek;

Bir şehir düşünelim. Bu şehirde  çok büyük kapsamlı, tarihinin en büyük alt yapı çalışmaları başlatılmış olsun ve bu çalışmalar tamamlandığında gelecek 50 yıl bir daha o şehre kazma dahi vurulmayacak.

Şehrde başlatılan alt yapı çalışması belirlenen ve planlanan sürenin de önünde ilerliyor olsun. Kabul, yollar alt üst edilmiş, sokaklara girilmiş kazılmadık hiç bir nokta kalmamış, vatandaş evine iş yerine ulaşmakta dahi zorlanıyor olsun. Şehirde adım atacak yer kalmamış olsun. Çalışmalar nedeniyle şehir trafiği arap saçına dönmüş, okul servislerinden tutun da itfaiye dahi şehirde rahat hareket edemez halde. 

O şehrin yaşayanları bu duruma isyan ediyorlar.

Haksızlar mı? Tüm yakınmalarında haklılar. Sonuçta katlanmak zorunda oldukları olumsuzluklar var. 

Ancak, O şehrin insanları, daha bir kaç yıl öncesinde, iş yerlerini su bastığında, binlerce liralık zararları doğduğunda ve hatta o şehirde su basması sonucu hayatını kaybeden yaşlı insanlar olduğunda, şehrin en işlek meydanında kız çocuğu taşkın suya kapılıp neredeyse boğulacakken, logarlardan sular metrelerce yükseğe fışkırdığında, evlerinin içine yağmur ve lağım suları dolduğunda;

Yine o şehrin insanları nasıl bir  isyan içindeydiler?  Yakınmaları, şikayetleri ve hatta yine haklı öfkeleri kimeydi?

Yine o şehirde başlatılan ve tamamlanması noktasına gelinen alt yapı çalışmalarının planlanan sürenin bir tık önünde dahi ilerlediğini, daha da önüne geçilebilecekken yıllar boyunca şehrin altının fare yuvasına döndürülerek, iletişimden doğal gaz hattına kadar tüm kablo, boru hatlarının daracık  yerlerden geçirilmesine göz yummuş olanlara nne demeli? yerin altı nasılsa görünmüyor, yap gitsin döşe gitsin mantığı şimdi geldi tüm yanlışlarıyla ortaya çıktı. Hadi o bir tarafa, yapılaşamdaki sorunlar, yanlış imara ne demeli? Bir sokaktaki işlem yarım gün sürecekken geçmişin yanlışları sayesinde iki belkide üç günde zor tamamlanıyor.

Gibi, gibi, gibi; Bir sürü örnek vermek mümkünken, 

lak lak yapacam diye kalk o şehrin insanlarına işi tersinden , her şeyi çarpıtarak anlatmaya yelten. Olacak iş mi şimdi bu?

Nerede vicdan diye başlayarak, nerede diye bir sürü şey sıralamak gerek ama hiç birini barındırmayan bünyeye bunları sormaya gerek yok.

Bu verdiğim örnekteki gibi, Kendilerini leyleklerin getirdiğine inanların laklaklarıyla geçirilecek, boşa harcanacak ne zamanımız var ne de kaybedilmesine tahammül edebileceğimiz, kaybedilecek zamanla yitirilecek Tekirdağımız;

Kendilerini leyleklerin getirmediğini bilenler; duyarlı ve bilinçli,her hizmetin en iyisini ve en güzelini sonuna kadar hak eden insanlarının yaşadığı şehrin güzide ahalisi; BENİM HEMŞEHRİLERİM;

Boşverin siz o lak lakla zaman geçirip, sizleride zanneden, sanan tayfasından görenlere kulak asmayın.

O laklakçıların sizleri duyarsızi bilinçsiz, hala daha onlarca yıl geride kalmış cahiller güruhu olarak gördüklerini, üzerinizde kendi amaçları doğrultusunda algı yaratmaya çalıştıklarını farkındasınız. Önemli olan bu.

leyleğin ömrü laklakla geçermiş. Bu güne kadar geçirdikleri gibi bundan sonrada lak lak yapmaya devam etsinler.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI