Kimin Ağrır O Bağırır . . .

Kimin Ağrır O Bağırır . . .

Vatandaş çok haklı.

Yapılan bir hizmetle ilgili, yerine getirilen bir vaatle ilgili veya yapılması gereken ama umursanmamış, ertelenmiş bir konunun halledilmesi ile ilgili yapılan haberlere dahi vatandaşların tepkileri oluyor.

Bir mahallede yapılan alt yapı işinin haberini yapıyorsunuz, başka bir mahallenin sakinleri tepkilerini, haklı tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Başka bir gün, başka bir yerde yapılan başka bir alt yapı işi yıllardır kanayan yara olmaktan kurtarılmış ve o muhit sakinlerine hizmet olarak ulaştırılmış. Ancak hemen arkasından yine o muhitin sakinleri o zaten yapılmalıydı, yapılacak tabi görevleri değil mi biçiminden yaklaşabiliyorlar.

Vatandaş öylesine haklı ki, hepimiz öylesine haklıyız ki, yılların ertelenmişlikleri ve biriken sorunları içerisinde halledilenler dahi devede kulak misali gözle görülse bile makbule geçmiyor.

Edilgenliğe mahkum edilmişiz. Edenler sürekli değişmişler ama edilenler hep biz olmuşuz, vatandaş olmuş. Vergisini vermiş, su parasını ödemiş, emlak vergisini ödemiş, çöp atık vergisini vermiş ama geriye mahallesinin kaldırımı dahi kendisine hizmet adına geri dönmemiş. vatandaş çok haklı.

Bu halk asla nankör değil. Asla kadir kıymet bilmez değil. Ancak vatandaş  sorumluluğunun bilinci ile yüküklülüklerini yerine getirmesine karşın sürekli ertelenmiş.

Doğal olarak ağzınızla kuş tutsanız kıymeti harbiyesi olmuyor.

Bazı hallerde  hayatında çilek yememiş birisine çilek uzattığınızda çekirdeği var mı yok mu bilmediğinden nasıl temkinli yerse, işte bu halka da alışık olmadıklarını bir anda verdiğinizde, aynı o ilk kez çilek yiyen gibi hissedebiliyor. Çünkü halka çilek ikram edilmemiş, ayvanın sap kısmından kaşıkla bir parça kanırttırlarak uzatılmış o kadar.

Hal böyle olunca;

Halk birikmiş kentsel sorunların altında uzun süredir ezilmeye, boğuşmaya zorunlu kılınmış. Bu birikmiş sorunlara bir hamlede çözüm bekliyor ve bu beklentisinde  hiç haksız değil.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor