Kadir Albayrak, Seninde Bu Dünyada Çekeceğin Cezan Buymuş. Allah Beterinden Korusun . . .

Kadir Albayrak, Seninde Bu Dünyada Çekeceğin Cezan Buymuş. Allah Beterinden Korusun . . .

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yerel genel ayrımı yapmadan basını yakından takip eden, günlük gelişmeler içinde, danışmanları veya özel kaleminin gerekli görüp önüne getirdikleri kısmını yeterli görmeyerek  yazılı, görsel ve sosyal medyayı takip eden biriisi.

Yerel basında özellikle köşe yazarlarını yakından takip ettiğini biliyoruz.

Muhabir arkadaşlarımız  Albayrak'ın bir açıklamasını getirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı bundan böyle hadafin Çorlu olduğunu, hizmette ve yapıalcak planlamalarda Çorlu'ya ağırlık verileceği yönünde konuşmuş.

geçtiğimiz günlerdeki bir yazımda, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Süleymanpaşa belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın bir süreliğine yer değiştirmelerinin mümkün olup olamayacağını, şayet yer değiştirirlerse Çorlu ve Süleymanpaşa arasındaki makasın kapanmasa bile daralacağını yazmıştım.

Sanırım benim yazımda bahsettiklerimin oluru var gibi,

Gerçektende Baysan ve Eşkinat yer mi değiştirecekler? Kadir Albayrak yatırımlarda ve planlamalarda bundan sonra ki ağırlık merkezinin Çorlu olacağını söylediğine göre...

Süleymanpaşa'da arkasını toparlamaktan bıkıp usanöadığı Eşkinat belediyesi ortada. 

Allah'a şükür edelim ki, Büyükşehir Belediyesi Süleymanpaşa'da ve Büyükşehir Belediye Başkanı Süleymanpaşalı. Ya olmasamıydı? 

Düşünmek bile istemezdik.

Kadir Albayrak'ın bu açıklamasının üzerine, yazdığım o yazı aklıma geldi.

Statü nedir, kanun nizam ne der, mümkünmüdür bilmediğimden, acaba yazdığım olacak mı da Albayrak şimdiden tedbir amaçlı bu açıklamayı mı yaptı diye düşünmedim değil.

Kadir Albayrak Eşkinat'a koskoca bir ilçeyi teslim etmez. O nereye peşinnden o da oraya.

Hem hizmet hem olanların muhafazası hem de siyaseten.

Söz konusu gelecek seçimler. 

Şunun şurasında ne kaldı, 3 yıl göz açıp kapatıncaya kadar geçer. Süleymanpaşa evlere şenlik, yarın seçim olsa Süleymanpaşa'da yerelde alınan oyların yarısına erişilmesi dahi güç gözükürken, bir de kale görünen Çorlu'da bu kayba göz yummazlar. O nedenle Baysan ve Eşkinat yer değiştirecek olurlarsa ihtimaline karşılık Kadir Albayrak Eşkinat'ı tek başına Çorlu'da da burada olduğu gibi yanlız bırakmaz.

Yinede Kadir Albayrak'ı tebrik etmemek elde değil. Allah onu beterinden korusun diyorum. Bu dünyada Allah ona 5 yıllık bir ceza vermiş o da katlanıyo ne yapsın?

Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanında bir de Süleymanpaşa Belediye Başkanlığınıda götürebiliyor ya maşallah ne diyebiliriz. Kolay iş mi, hiç değil. Ama Allah bizlere acıdığından Kadir Albayrak'a bu konuda da güç kuvvet veriyor. 

Her şey bir yana,

Belediye Başkanlığı hiç kolay görev değil. 

İş deseniz iş değil meslek deseniz değil. Ama  gerçekten de zor, yıpratan, üzen zaman zman kederlendiren bir görev.

Eşkinat, Baysan yer değişimi dedik. Latife ediyoruz. Birazda işe hicv katıyoruz. Kötüden örnek veremiyeceğimize göre ne yapalım bizde iyiden örnek verelim dedik.

Sürç-i lisan ettiysekte af olmaya. Olmayacağını zaten biliyoruz. Dilemiyoruz da. işimizi, topluma karşı kamu görevimizi yapıyoruz.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI