Saygınla Sapkın Aynı Hedefe Koşuyorlar . . .

Saygınla Sapkın Aynı Hedefe Koşuyorlar . . .

Büyük adamlar küçük hesapların, küçük adamlar da büyük hesapların peşine düşerler. Bu çark neden sürekli tersine döner.

Bir Milletvekili, seçilmiş T.B.M.M de yemin etmiş. Milletvekili olmadan öncesi kariyerini bir A4 e zor sığdırabilirsiniz. Ama bu kişi burnunu partisinin il, ilçe kongrelerine sokmaktan geri durmuyor. İl hatta ilçe başkanı kim olacak daha da ilerisi delegelerin seçilmesine, delegelerin isimlerine kadar müdahale edebiliyor.

Diğer taraftan da, kıytırık biri, toplum arasında hiç haysiyeti olmayan, hatta kadın kızı taciz etmekten hüküm bile giymiş olabilir, yani toplumun ve yasaların bile dışladığı bir tip. Kısacası adam değil diyelim. Hatta insan bile sayılmaz.

Bu tipteki biri kalkmış her hangi bir siyasi partide il, ilçe, delege belirleme işlerinde kıç, baş oynatmaya yelteniyor. Buna da bir Allah’ın kulu; arkadaş sen nesin, necisin, sen adam değil insan bile değilsin. Sen sapık bir tipsin. Seni mahkeme bile sarkıntılıktan, tacizden mahkum etti. Bir dur bakalım diyebilen birisi çıkmıyor. Aksine bu asalak herifi bir kerameti varmışçasına adamdan sayıyorlar.

Eş, kaza bu parti iktidara ortak olur, bu mahkemece askıntılık ve tacizden mahkum olmuş adamın peşinde gittiği de il veya ilçe başkanı olursa, bacağı çelip karşısında; hadi bakalım şu işimizi hallet, hadi bakalım başkan şu müdüre emret, hadi bakalım aga şu işi bize bağla. Demez mi? Aslanlar gibi der. Onun payı ile o makama gelen il, ilçe başkanı da onun dediğini paşa paşa yapar.

Ne oldu şimdi?

Tacizcilikten, sapkınlıktan mahkumiyeti olana, iktidarın il. ilçe başkanı mahkum oldu. Gerisini siz düşünün.

Biri Milletvekili olmuş titrine yakışmayacak, kariyerine uymayacak kadar basit işlerin peşinde.

Bir diğeri de belkide iktidar ortağı olması gündemde olan partinin il, ilçe başkanlarının ve delegelerinin belirlenmesinde pay, söz sahibi olma peşinde.

Hangisi ucuz, hangisi pahalı? Bu soruya direk cevap vermeden önce basit bir kaç kelime ile tanımlamak gerekirse;

Biri saygın, diğeri zeki.

İkisi de ayrı meziyetlere sahipler.

Biri saygın, diğeri sapkın.

Ama her ikisininde çok ucuz.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor