Can Dündar'a Saldırı Olayını MİT Tırlarının Kasasında Aramayın.

Can Dündar'a Saldırı Olayını MİT Tırlarının Kasasında Aramayın.

Değerli takipçimiz, dostumuz Hasan Soner Kırkuşu cumartesi günü yayınlanan yazımın altına yaptığı yorumunda; Geçen ay yazınızda mayıs ayına dikkat demiştiniz. İstihbaratınız doğruymuş. diyor.

Öncelikle Hasan beye teşekkür ediyorum. Yazılarımı azınlıktaki bağzıları gibi gelişi güzel okumadığı ve neredeyse her yazımda tavsiye ettiğim üzere, analitik zekayla takip ederek bir ay öncesiyle bu günü karşılaştıracak dikkati gösterdiği için Hasan Soner beye saygılarımı sunuyorum.

Yazmak hiç kolay değil.

Çala kalem yazarsınız. Sosyal paylaşım bloklarında paylaşımlar yapmak yazmak çok basit. herkes özgür iradesi ve gözlemleri ile duygu ve düşüncelerini kolayca olumlu veya olumsuz paylaşabilir ve paylaşılıyor.

Ancak, bunu sürekli yapmak zorunda olmanız, işiniz olması, toplumun her gün sizden bu manada beklentisi olması ve sizi binlercce kişinin takip etmesi ayrı bir sorumluluk yüklüyor.

Araştırmak, notlar almak, analizler yapmak, bir konuyu onlarca kaynaktan araştırmak zorundasınız.

İşinizin yönlendirmek değil, bilgilendirmek, aydınlatmak olduğu bilinci ve sorumluluğu ile bunu yapmak zorunda olduğunuzun farkındalığı önemli yük getiriyor.

Şikayetçimiyiz? 

Asla.

İşimizi, sevdiğimiz işi yapıyoruz. Topluma, ülkemize hizmetimizi, bilgi birikimimizi bu yolla sunmanın peşindeyiz. Yönlendirme yapmak, kamuoyu yaratmak, algı operasyonlarının figüranı olmak veya birilerinin amaçlarına hizmet etmek gibi bir gaye gütmüyor olmak yetiyor. 

Hasan Soner Kırkuşu isimli takipçimizin yorumunda bahsettiği gibi, istihbarat ve gelen istihbaratı bir kaç kaynaktan araştırarak yorumlarımız ve bilgilerimizle harmanlamak önemli, çok önemli alt yapı gerektiriyor.

Örneğin;

Önemle altını çiziyorum !

Can Dündar'a yapılan saldırı;

Kesinlikle Can Dündar'ın gündemde olduğu ve yargılandığı konuyla alakalı olmadığına inanıyorum. O işin arkasında başka neden  veya nedenler olabileceğini düşünüyorum. 

Saldırının biçimine ve oluşuna baktığınızda seçilen yer itibarı ile ve ateş eden şahsın tavırlarını gözlemlediğinizde, bu işin MİT tırları veya Dündar'ın yargılandığı konularla alakalı olmadığını anlayabilirsiniz. 

Tarık Eski; O zaman ne var ne yok, bilinen veya senin analizlerini yaz arkadaşım diyebilirsiniz.

İşte o zaman pişmiş aşa su katmış, doğmamış çocuğa dan biçmiş veya ukalalık etm,ş oluruz. Bunun adına manüpilasyon denir. 

Biz ne demiştik? Algı operasyonlarından ve yönlendirmelerden yani manüpilasyondan uzak durmak ve içinde yer almamak başlıca dikkat ettiğimiz konu.

Benzer konular yerelde ve genelde hatta dünya gündeminde sıklıkla var.

Araştırıyor, olayları ve gelişmeleri çeşitli boyutları ve kaynakları ile inceledikten sonra yazmaya karar veriyoruz. Yazamya karar vermek işin en zor yanı. Tümünü yazıya dökmek ve topluma sunmak, toplumun tepkilerine maruz kalmak hepsinden zor. Tepkiler derken olumlu veya olumsuz hiç fark etmiyor. 

Ama olsun. 

Biz işimizin gereğini, toplumumuza ve ülkemize, insanlığa karşı sorumluluğumuzu en az hata ve en fazla sorumlulukla yerine getirdiğimizden emin olalım o yetiyor.

Şahsen, yazılarımın tamlama kelimelerinde mış, miş kullanmam veya kullanmamaya özen gösteririm. Mış, miş işin içine girince mışlı, mişli dedikodu kazanının içide hissetmek kötü. Nerede mışlı mişli bir konuşma veya yazı, anlatım varsa yüzde 90 ı dedikodu içerir. O nedenle de, pek mış miş kullanmamya dikkat ediyorum. 

Geride daha bir çok konu ve sizlerin analizlerinize sunulmayı bekleyen olay, dünden bu güne süreç içinde varılan veya varılacak olaylar var. 

Hasan Soner beyin dediği gibi istihbarat sağlam. Ama bizim analizlerimizde sağlam.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI