Zirvede Bırakmak Gerekir. Moda Olmadan Modamız Geçmeden . . .

Zirvede Bırakmak Gerekir. Moda Olmadan Modamız Geçmeden . . .

Bir şeyi başarırsınız, hakkını vermişsinizdir. Çok emek harcamışsınızdır. Geldiğiniz noktada, ardınıza baktığınızda yorgunluklar, çekilenler, katlanılanlar doludur.

Başarmış olmanın verdiği gurur en güzel içsel mükafatınızdır. Alkışlar, sırt sıvazlamalar, övgüler gelir geçer. Ama başarmışlığın adı sizde saklıdır.

Başarınızı çekemeyenleri izlemek, onların içlerindeki yaşadıkları, sizin başarınızdan dolayı kıskançlığın esiri olmalarını izlemekte ayrı bir keyiftir. Ama en acıtan tarafı da bunların en yakınınızdakiler olmalarıdır.

Başarının anahtarı deriz dururuz. başarının anahtarı falanda yoktur aslında.

Şanstır, kaderdir. Ele geçen, sunulan fırsatları iyi kullanmaktır. babamın dediği gibi; Kısmetine hizmet etmektir başarmak.

Kimimiz kaderin önünden topladıklarımızla, kimimiz kadere teslimiyetle bazılarımız da kadere inanmayıp gayret etmekle başarırız.

Sona gelindiğini bilmek, fark etmek gerekir.

Eleğin duvardaki yerinin neresi olduğunu bilmek gerekir. Eleği asacağımız çivi duvarda her zaman saplıdır. İşte o çivinin  bizim hedefimiz olduğunu, son noktanın o çivi olduğunu hiç unutmamak gerekir.

Elek mi? Elek melek yok.

Elek bazen yüreğimiz, bazen kıskançlıklarımız, bazen çok önemli bir uzvumuz, bazen hırslarımızdır.  Yani elek bizizdir de farkında değilizdir. nasıl ki, kül yutmam deriz ama mangal boynumuzda sürekli asılı gezeriz de farkında değilizdir, işet öyle bir şey. Elek biziz.

Yaptığımız en iyi işi zirvede bırakmak gerek. Moda olmadan, modamız geçmeden bırakmak, köşeye çekilmek gerekir.

Paradan, puldan, maddiyattan, maddi kazanımlardan, başarılardan söz ettiğim sakın anlaşılmasın. İçsellikten söz ediyorum.

Daha dün bir kilo zeytin satmak için çırpınanların bu gün sayılı tefeciler arasında olduklarını da biliyoruz. Biliyoruzda  biliyoruz. Konu maddiyat değil.

Konu maneviyatın sağladığı kazanımlar. Gerisi laf ola beri gele. Aynı benim bu yazdıklarımı başka yerleriyle okuyanların sonunda diyecekleri gibi.

Adam sende;


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor