Mehmet Nuri SAYGUN . . .

Mehmet Nuri SAYGUN . . .

Geçtiğimiz hafta bir yazımda ”saygın” ve ”sapkın” diye iki ayrı karakterden, iki ayrı zıt kişilikten bahsettim. her ikisi de biri en tepede, diğeri ise en dipte ama ikisininde ucuz işlerle uğraşmalarını, en tepedeki ile en rezilin zıt yönlerde uğraştıklarını hiciv etmiştim.

Yazımda kullandığım,bir karakteri ”saygın” olarak adlandırmamdan dolayı bir çok kişi bu karakteri, Mehmet Nuri ”SAYGUN”’a ithaf ettiğimi zannetmiş.

Evet. Mehmet Nuri Saygun çok saygındır. Parlamenterlik yapmış, Tekirdağ Baro Başkanlığı yapmış, CHP il ,ilçe başkanlığı görevlerinde bulunmuş, başarılı bir aile reisi, başarılı bir eş ve hatta çokta iyi bir dededir.

Kaldı ki ben, Mehmet ağabeye yazıyla, köşemden yazacağım yazılarla, kürekle laf uzatacak değilim. saatin kaç olduğu hiç önemli değil ama ofisinde ama evinde çalarım kapısını ne söyleyeceksem söylerim, ne bilgi alacaksam onun gerek gördüğü kadar bilgi edinirim, ne danışacaksam da danışırım.

O benim yazımdan sadece saygın ve saygun kelimelerindeki tek bir harfle orada yazmış olduğum ucuzluğun peşindeki karakteri sadece tek bir harfle Mehmet Saygun’a benzettiğimi, Mehmet Nuri Saygun’u tarif ettiğimi düşünenler; tek bir harfte olsa Mehmet ağabey bu kadar mı sizlerin gözünüzde? Mehmet Nuri Saygun, ne zman ucuz işlerin peşinde dolanmış ki, ne zaman abra kadabra işlerle siyaseti bir tutmuş? İkinci kez Milletvekili seçilmesi garanti iken ilkeleri, parti düsturu gereği kendisini feda etmişken, bir harften o ucuz benzetmemi nasıl olur da sizler bunu Mehmet Nuri Saygun’a gönderme olarak algılayabilirsiniz?

Kaldı ki ben, üslup, tarz, biçim, duruş olarak kendimi ispat mı edemedim acaba? Ben ne zaman tavuk resmi çizip altına tavuk yazdım ki? Tarzım bellidir. Dikliğim bellidir, nezaket sınırlarım ve çizgilerim bellidir. Neredeyse elinde büyüdüğüm diyebileceğim kadar samimiyet duyduğum ve gördüğüm bir büyüğüme buradan laf çakıştırmayacak kadar adam ve dik olduğum sanırım iyi bilinir. Lafı evelemem de , gevelemem de. Yazı çizi bir yere kadar deriz dertlenen varsa da derdini her biçimde halletme yoluna gideriz.

Dolayısıyla;

Benim o günkü yazımda ”saygın” olarak benzetme yaptığım kişi zinhar Mehmet Nuri Saygun değildir ve olamayacağının gerekçelerini yukarıda açıkladım.

Umarım bir bakıma düzeltme gibi olan bu açıklamam anlaşılmıştır.

Bu vesile ile de bir günlük sütunumuz da güme gitmiş oldu. Yoksa öyle bir konu vardı ki bu gün yazacağım, ne sizler sorun ne de ben söylemiş olayım.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor