Hayrabolu'da Genç Bir Makine Mühendisi Kolları Sıvamış, Hedefi Yarınlara Yeni Bir Hayrabolu Sunabilmek . . .

Hayrabolu'da Genç Bir Makine Mühendisi Kolları Sıvamış, Hedefi Yarınlara Yeni Bir Hayrabolu Sunabilmek . . .

Tekirdağ'ın, Hayrabolu adında bir ilçesi vardır. 

Tekirdağlılar Hayraboluyu neredeyse hemen her gün anarlardı. Ta ki yeni şehir mezarlığı yapılana kadar. Eski mezarlık Hayrabolu yolu üzerinde olduğundan, laf arasında vefaat etmiş, ebediyete göç etmişler için ; o şimdi hayrabol yolunda denilirdi. hastalanan biri için de yine, onunda hayrabol yoluna gitmesine az kaldı gibi soğukta olsa benzetmeler yapılırdı.

Tekirdağlılar Hayraboluyu sık anarlar. Hatta Hayrabolu yerine kestirmeden Hayrabol denilir.

Hayrabolu veya Hayrabol. Aslında, hayrı bol anlamında. Hayırlı yer.

Hayrabolu, bir çok konuda, yatırımlarda, genel bütçe oluşımlarında, yerel yönetimlerin yatırımları bazında ve daha bir çok alanda göz ardı edilen, ertelenen, umursanmayan bir kasabayken,

... bir gün gencecik bir makine mühendisi, iş adamı çıkıyor. Siyaasette zaten var olan bu genç mühendis doğduğu, yaşadığı köklerinin yer aldığı, kendi köklerini saldığı Hayrabulu'nun geleceğine katkı sunabilmek adına ...

... kollarını sıvıyor.

Hayrabolu halkı, seçmen yaşına erişmiş çoğunluk yerel yönetimler seçimlerinde bu genç mühendise güveniyorlar ve oylarıyla bu mühendisi Hayrabolu Belediye Başkanı seçiyorlar.

Dikkat!

Belediye Başkanı seçilen bu genç adam, aynı zamanda Hayrabolu'da birden bire ortaya çıkmış, aniden siyaset sahnesinde yer almış birisi değil.

2 DönemTicaret Odası Başkanlığı ve meclis başkanlığı dahil olmak üzere yine 2 dönem İl Genel Meclisi Üyeliği yapmış, iş adamı ve siyasetçi olarak proyokolde ve kamuoyunun gözü önünde yer almış, sorumluluklar üstlenmiş, taşın altına elini koyma cesaretini göstermiş, ticari yaşamı devam ederken siyasette varım deme iradesini göstermiş bir genç mühendisten söz ediyorum.

... Bu genç, makine mühendisi Fehmi Altayoğlu,

Taşranın taşrasında siyaset yapmak zor iştir. Yıllarca ertelenmiş, ötelenmiş, yatırımlardan gereği kadar pay sahibi olamamışlığın hırsını taşıyan buna rağmen siyasetin sağ veya sol cenahının her zaman en ateşli biçimde yaşandığı bir yerde siyaset yapmak, hele bir de belediye başkanı adayı olmak ardından belediye başkanlığı koltuğuna oturarak , haydi şimdi iş zamanı diyebilmek çok ama çok zordur.

Birde burası Hayrabolu gibi, geçmişten gelen sosyal bir yaşamın kendi içinde alabildiğince güzel yaşandığı, sosyal hayatın kendi kabuğunda tüm ertelenmişliklere tüm ötelenmişliklere rağmen yinede kendi içinde sıcak tutulduğu bir yerse işiniz daha da zordur.

Fehmi Altayoğu'nun Belediye Başkanı seçildiği yer, Hayrabolu sosyal ve iktisadi yönleriyle en kısa anlatımı ile işte böylesine bir yer...

... Sosyal yönden her zaman kendi içinde hareketli, yatırımlar açısından ertelenmiş gereği gibi payını alamamış, kentleşme ile ilgili ciddi sorunlları olan, Tekirdağ 'da tarım başta olmak üzere iktisadi yönden önemli katkıları olan, halkının beklentileri ve layık olduğu yatırımlar bakımından bilinç düzeyi eşit, buna rağmen layık olduğunun çok ötesinde bırakılmış ...

Genç Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Hayrabolu'da kentsel yatırımlar adına başlattığı hamleleri zincirin halkaları gibi ardı ardına ekleme gayretinde. 

Kendisiyel Hayrabolu üzerine konuştuğunuzda yapılamayanlardan, yapılmamışlardan hiç söz etmediğini, yakınmalara, şikayetlere baş vurmadığını görüyorsunuz.

...Yapılamayanları, yapılmamışları saymaya kalksa o da siz de biliyorsunuz ki saatler sürecek.

Bunun yerine ...

... 2 yılın blançosnu sıralamaya başladığında yine saatler sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın Hayrabolu ve Hayrabolu'ya yatırımar konusundaki hassasiyetiyle birlikte; Fehmi Altayoğlu ve Başkan Yardımcıları, belediyenin tüm birimleri uyum içerisinde planlamaları ve çalışmaları sayesinde ciddi ve kalıcı yatırımları Hayrabolu'ya sunuyorlar.

Hayrabolu'da en son 1 yıl önce bulunmuş birisi yarın yine gidecek olsa önemli değişimin farkına varacaktır. Çalışmalar ve yaatırımlar bu düzeyde planlandığı gibi devam ettiğinde önümüzdeki 3 yılın sonunda herkesi Hayrabolu'da ki değişimlerin ferkını izlemeye şiimdiden davet etsek yanılmış olmayacağımızdan eminiz.

Genç mühendise ve yakın çalışma arkadaşlarına şimdiden teşekkür etsek yine yanılmış olmayacağımızdan da eminiz. . .

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor