Ne Kadir Albayrak, Ne Tekirdağlılar Bunu Hak Etmiyor . . .

Ne Kadir Albayrak, Ne Tekirdağlılar Bunu Hak Etmiyor . . .

 Kirazı kalmayan Tekirdağ'da Kiraz Festivalinden pis kokular geliyormuş...

Yerel basında yer alan bir haberdeki başlık buydu. Festivalden Pis Kokular Geliyor.

Haberi okuduğumda  dikkatimi çeken bölüm, 

... Kadir Albayrak'ın bu pis kokulardan haberdar olduğu ama bilgisi dahilinde olmasına rağmen engel olamadığı, olmadığı da değil; OLAMADIĞI vurgusu ...

Haberde Albayrak aciz, çaresiz kalmış biçimde lanse ediliyor.

Her neyse,

Kiraz Festivali organizasyonu gerçekten de kaos ...

 Geçmiş yıllardan farkı olmayan bir festivale hazırlanılırken, hatta bu yıl organizasyonu Büyükşehirin üstlenmesi ile beklentiler de artmıştı. Ancak gelinen noktada görünen o ki, kiraz festivali bir çok soru işaretleri ile birlikte geliyor.

Bu yıl Festivalin bütün ağırlık sıkleti Kültür Sosyal İşler Dairesinin bütçesinden karşılanırken, organizasyon bütçesi ve etkinliklerin tümü bire bir bu daire tarafından planlanmışken geriye kalan çokta önemli olmayan bölümleri ile ilgili, 1 milyon 150 bin liralık kısmının '' davet '' usulü ihaleye çıkartılmış olması gerçektende dikkat çekici.Bu çokta önemli olmayan kısmı ile ilgili yapım işine ihale için ;

İstanbul'dan '' davet '' edilen  7 firmayı kim belirledi?

Bu firmaları kim tanıyordu, ve neden 7 firmayla sınırlandırıldı?

Bu firmalarda istenilen yeterliliğin olup olmadığını hangi yolla öğrendiler?

Yeterliliği olup olmadığı merak edilen firmalar neden İstanbul'da arandılar da, Tekirdağ'da bu yeterliliğe sahip bir firmanın olup olmadığı neden merak  edilmedi? Bu davet edilen firmaları kime sorsanız, tanımıyor, bilmiyor, daha önce hiç adını dahi duymamış. O zaman bu firmaları leylekler mi getirdiler? Kaldı ki, ihaleyi alan firmanın ünvanı 9 Medya olarak geçiyor. Ancak bu firmayla ilgili Google amcada bir ad, bir emare bulabilecek birisi çıkarsa banada haber versin.

Eskiden olsa aklıma bin  türlü iş gelirdi...

İhtiyarladım mı nedir, yaş geçtikçe daha da mı iyimser oluyorum? Yoksa karşımdakilerce salak mı görünüyorum?

Ne dersiniz?

Gündemdeki habere göre, Kadir Albayrak tüm bunlardan haberdardı ama sözde engel olamamış ya;

Bu yakıştırmayı ve hatta ortada bir yanlış, suç varsa, suistimal varsa bunun içine Kadir Albayrak'ı bu biçimde dahil etmek gerçektende ne vicdana ne de ahlaka uymuyor. O Kadir Albayrak ki, zerrece değil bir katre usulsüzlüğü sezmiş olsa kılı kırk yarar ve asla sessiz kalmaz. Kaldı ki akçeli işlerde canını ortaya katar ama şerefine asla leke sürdürmez. 

Sözün özü;

Festivalde ana kalem masraflar ve organizasyonları deneyimli organizasyon firması becerisinde gerçekleştiren Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı önemsiz sayılabilecek veya angarya gördüğü işler için neden İstanbul'dan özel davetle firmaları çağırarak bu işleri tek kalem , tek rakam altında 1 millyon 150 bin lira karşılığında yaptırmayı seçti?

 Yeterlilik aradılar ve Tekirdağ'da bu yeterliliğe sahip firma bulamadılar. O zaman çözüm yine çok basitti. Bu işleri ayrı ayrı temin yoluyla yaptırmak mümkün değilmiydi? Bu bütçe Tekirdağ esnafına dağıtılamazmıydı? İhaleyi alan firma bu işleri teker teker zaten başkalarına yaptırmayacak mı? Örneğin; kumanya kalemi var. 3 bin adet yarım ekmek köfte İstanbuldan mı getirilecek? 50 adet güvenlik görevlisi de İstanbul'dan mı getirilecekler? Kokteyllerde dağıtılacak çerezleride mi Tekirdağ'dan tedarik edemezdiniz? Geriye kalanı söleyeyim mi? 

Geriye kalan seyyar tuvaletler. Onlar zaten bizim Eşkinat'ta var...

İş bu merkezdeyken, İstanbul'dan gelen bu organizasyon firması, benim ödediğim su parasının kaçta kaçını cebine alıp İstanbul'a dönecek?

Ben işin orasındayım...

Haberde yer alan diğer bir iddia daha var...

Yerel bir firmaya da bu işten peşkeş çekiliyormuş...

Haydaaa !!!

Bunu anlamak mümkün değil... Anlamlandırmak hiç değil.

Ah! Keşke haberde yer verildiğ gibi olsa da, bir Tekirdağ firması bu işten nasiplenmiş olsa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI