Ekrem Eşkinat, Yollar İçin Paramız Yok Demiş. Bize Ne Bulun . . .

Ekrem Eşkinat, Yollar İçin Paramız Yok Demiş. Bize Ne Bulun . . .

Belediye Meclisinin toplantısında AK partili Ali Rıza Eti ve Ekrem Eşkinat arasındaki diyaloglar haber sitelerine düştü.

Başkan ve meclis üyesi yollar üzerine polemik yaşamışlar.

Ali Rıza Eti belediyenin yol çalışmalarını yererek, Büyükşehirin çalışmalarını övmüş. Yani Süleymanpaşa’yı bu işle ilgili olarak beceriksizlikle suçlamış derim ben buna.

Eti tavsiyelerde de bulunmuş. çalışma saatleri, koşulları v.b gibi konularda önerilerini dile getirmiş. Diğer taraftan önemli iki kurumunda başkanlığını yapan Ali Rıza Eti sürekli toplumun içinde yer alan birisi olarak serzenişlerinde kısmen haklı olabilir.

Eşkinat ise bu serzenişler karşısında, yollarla ilgili olarak paramız yok demiş. her zamanki net ve kesin, evelemeden gevelemeden tarzı ile. para yok demiş.

Buraya kadar tamam;

Paranız yoksa bize ne? Eğri büğrü yollara mahkummuyuz biz?  Bu işe talip olurken düşünecektiniz. vatandaş par yok pul yoktan anlamaz.

Para bulmak, eksiği gediği halletmek sizlerin işi. Orası yakınma makamı değil.

Borçlanalım mı demiş Eşkinat.

Borçlanın abi. Bana ne halka ne? Borçlanın hemde dibine kadar son kuruşa kadar borçlanın. Bulun buluşturun yapın halledin.

Vatandaş kitabi konuşmalardan, izahlardan anlamaz. Oy isterken düşünecektiniz. halk bütçe mütçede bilmez. Adam arabasının altı vurduğuna hay senin diye başlar. Daha dün sizlerinde arabalarınızın altı vurduğunda dediğiniz  gibi der.

Vatandaş sabahın kör karanlığında okula giden evladını servise uğurlarken evden çıkar çıkmaz üzerine sıçrayan çamuru görünce, hastasını almaya gelen ambulansın yolda dala çıka geldiğini görünce, cenazesi kalkarken çamur deryasında boğulunca kulaklarınızı çınlatır.

Vatandaş anlamaz bütçeden, takmaz paranız varmış yokmuşu.

Diğer taraftan, Ali Rıza Eti yerelde muhalefetin meclis üyesi;

Ama iyi tanırım mevzu bahis Tekirdağ olunca takmaz muhalefeti, iktidarı kitabın ortasından konuşur.

Ama konuşmak kolay. Eşkinat’ın dediği gibi, projelerin merkezi hükümetteki kısımları için ve maddi açıdan bu güne dek ne yaptınız? Eşkinat’a ve o ekibe katkılarınız oldu mu? Taşın altında eliniz var mı? varsa da sadece parmak uçlarınız mı yoksa bileğe kadar mı taşın altında elleriniz?

Bunları Ali Rıza Eti’ye ” Ali Rıza’ya” rahatça sorabilirim. Yaşıtız, arkadaşız, dostuz, TEKİRDAĞLIYIZ.

Çok yerinde tespitlerde bulunmuş. Çok net öneriler sunmuş. Tavsiyeden öte sorumlulukları paylaşan bir konuşma yapmış.

Ama daha fazlası gerekli.

Vatandaş anlamıyor. Anlamak zorunda da değil. Anlı şanlı meclis üyeleri, vatandaş icraata bakar. Biriniz hepiniz için hepinizde Tekirdağ için oradasınız.

İcraat yapın. İş yapın. Ak Partili, MHP li, CHP li meclis üyeleri. Vatandaş sizlere isimleriniz için de oylarını verdiler. Siyaseten geldiğiniz makamlarda şahsen oturduğunuzu unutmayın.

Bu millet eskisi gibi değil. Adamın arkasına teneke bağlar. 3 yaşındaki kızanın akıllı telefon kullandığı bir ülkedeyiz artık.

Laf değil iş üretin. Masaları kırın, kavga edin, toplantı sonrası kucaklaşmayın, kanırta kanırta tutun işin ucunu. Ama iş üretin.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor