Kadir Albayrak mı Başarısız ? Vurulacak Abalı, Kadir Albayrak mı ?

Kadir Albayrak mı Başarısız ? Vurulacak Abalı, Kadir Albayrak mı ?

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 30 büyükşehir arasında yapılan araştırmada başarı sıralamasında 26. sırada yer almış.

ORC araştırma şirketi anketine göre en başarılı isim Melih Gökçek olarak belirlenmiş.

İstanbul'u ayrı tutmak gerek, her geçen gün ihtiyaçları ve gereksiniimleri artarak büyüyen bir metropol. İstanbul'u şehirlerle değil ülkelerle yarıştırmak gerekli.

2011 yılına ilişkin adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına dayanılarak 12 Kasım 2012 tarihli Büyükşehir yasa tasarısı T.B.M.M  Genel Kurulunda kabul edilerek, 6360 sayılı yasayla, 14 il daha büyükşehir kapsamına alınmıştı. Bu yebi 14 ilin 7 tanesinin nüfus oranları milyonun üzerindeyken Denizli'nin ardından en kalabalık il olarak Tekirdağ yer almakta.

Araştırma şirketinin sonuçlarına göre Kadir Albayrak 30 belediye başkanı arasında 26. sırada yer alıyor. Burada kıstaslar çok önemli. Anket şirketi neleri baz alarak sorularını hazırlamış, hangi kesimlere soru yöneltmiş, nüfusun hangi kesimi ankete katılmış, anketin sıklet merkezi konular neler? Benzer daha bir çok kriteri bilmemiz gerekiyor ki tam bir anlam yükleyebilelim.

Siyasi yönü de gözden kaçırmamak gerekli. 

İktidar ve muhalefet cephesinden de bakmak önemli. Her ne kadar Tekirdağ bu manada şanslı olsa da ( AK Parti İl Başkanı Akçay; önce Tekirdağ  diyebilen, Tekirdağ'ın menfaatleri doğrultusunda siyaset yapan ve üreten bir şahsiyet) yine de iktidarın direk gücünü arkanızda hissederek yerelde hizmet üretmenin kolaylığı ve keyfi bir başka olur.

Şimdi bu ankete ben şahsım adına baktığımda, Kadir Albayrak'ı o sırada bu sırada görmüyorum. Tekirdağ, 30 büyükşehirin arasında 26. sırada diye görüyorum.

İktidarı muhalefeti, yereli geneli tüm siyasi unsurlarıyla, şehrin ileri gelenleri ve STK temsilcileriyle, basın organları ve mensupları hep birlikte, bir bütün halinde Tekirdağ'ı ne kadar geri bıraktığımızıın resmidir bu anketin sonuçları.

Diğer iller veya illerin belediye başkanları ile Tekirdağ'ın belediye başkanlarını neden kıyaslayalım ki? 

Akçeli işlere ve siyasi kayırmacılığa yönelmedikleri sürece her biri aslanlar gibi, geceli gündüzlü çalışıyorlar. Kadir Albayrak başta olmak üzere, Ekrem Eşkinat'ından, Fehmi Altayoğlu'na, Ulaş Yurdakul'a, kadar tümü çalışıyorlar. 

Eleştiririz, her türlü aksak, gedik gördüğümüz yerde elimizden geleni ardımıza koymayız. İyisini de, eksiğini de ortaya sereriz ancak yatıyorlar, çalışmıyorlar diyemeyiz. 

Beğeniriz, beğenmeyiz fakat haklarını da yiyemeyiz.

Bu araştırma şirketinin verilerine, sonuçlarına baktığımda...

... İçim acıdı. Tekirdağ'ı ne kadar geri bıraktığımızı gördüm. 30 Büyükşehir arasında 26. sırada yer alan Büyükşehir Belediye Başkanımız değil topyekun bizleriz.

Yazımın başında da belirttiğim gibi;

Kadir Albayrak, her yeri parklar bahçeler, çiçeklerle donatsaydı, bir kaç göstermelik mesire alanları, bir kaç üst geçiit ve oyun bahçeleri açılışlarıyla bı geçen süreyi alabam şalabamla geçirseydi en başarılı başkan seçileceğinden hiç kuşkum yok.

Yapmadı...

...Yani, siyaseten Tekirdağ'a ihanet etmedi...

... Tekirdağ'a ve bizlere ucuz siyaset uğruna kıymadı. 

Anketler her ne derse desin, sonuçlarına saygı duymakla birlikte başarılı veya başarısızlıkta pay sahibi olmayı da gözden kaçırmamak gerektiğininde altını çizmekte fayda görüyorum.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI