Komiser Salim Alkanat, Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amiri, Seni ve Ekibini Allah Tüm Kötülerden Korusun

Komiser Salim Alkanat, Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amiri, Seni ve Ekibini Allah Tüm Kötülerden Korusun

Dün öğleden sonra Tekirdağ, Süleymanpaşa'da bir vatandaş sahilde trafik levhalarının yer aldığı draklerin üzerinde intihar girişiminde bulundu. Sahilde trafik en işlek saatlerinde ve Atatürk Bulvarı üzerindeki trafik felç.Olayı izleyen yüzlerce kişinin yürekleri ağızlarında, onlarca görevli de direğin tepesindeki genci ikna çabasında ve zaman akıp gidiyor. 

Atladı, atlayacak...

... sağlık ekipleri hazır bekliyorlar, itfaiye orada. 

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Dinç Güral geliyor. Direğin tepesindeki genci ikna etmeye çalışıyor. Yalvarıyor, ikna etme adına dil döküyor.

Bir de gencecik komiser muavini  var. Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amiri Salim Alkanat.

Gülferah Dinç Güral'ın ve bu gencecik Komiser Muavininin girişimleri sonuç veriyor.  İtfaiye merdivenine tırmanarak, intihar girişiminde bulunan gencin yanına kadar giderek onu bu eyleminden vaz geçirmeyi başaran Komiser Muavini  İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amiri Salim Alkanat, saatler süren çabasının sonucu olarak direkğin tepesindeki gençle birlikte merdivenden birlikte iniyor.

Bu genç Komiser Muavini iddia ediyorum ki önümüzdeki yıllarda karşımıza, İl Emniyet Müdürü olarak çıkacaktır. Gencecik bir komiser. Allah onu ve tüm güvenlik güçlerimizi bizlere bağışlasın. Onlara uzanan eller kırılsın. Daha bir kaç saat önce 6 meslektaşı hain bombalı tuzağın kurbanı olmuş ve bu gencecik komiser Tekirdağ sahilinde bir genci yaşama döndürmeye çalışıyor. Bunu da başarıyor.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne...

 Direğin tepesinde bir genç atladı, atlayacak, yüzlerce kişi endişe ve merakla bekleşiyor. 

Gazeteciler de görevlerini yapmaya çalışıyorlar.

Polis çevre güvenliğini sağlamaya gayret ediyor. Bundan daha doğal ne olabilir?

Tekirdağ'da polis gazetecileri tanır, bilir. Bir çok olayda birlikte görev yaparlar. Olayların neredeyse sürekli birlikte içindedirler. Hatta bir çoğu arkadaş veya dosttur.

Dünkü olayda polis görevini en iyi biçimde yerine getirirken, gazeteciler kamu adına, kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme adına görevlerini yapma gayreti içindeydiler. Gazeteciler olay yerindeki diğer vatandaşlar gibi değil, görev sorumluluğu içinde işlerini yapmaya çalışırlarken . . .

 . . . onlarca polisin arasında bir memur, bağzı gazetecilere yönelik hal ve davranış biçimini,  olayın heyecanı gereği olsa biraz abarttı. Hatta, görevini yapmaya çalışan gazetecileri, neredeyse gazeteciler izin verseler itip kakmaya kadar götürecek halde heyecanını bastıramadı.Olay yerindeki diğer polis memurlarının hoş görülü, anlayışlı, sakin ve deneyimli davranışları bu heyecanlı polis memuru arkadaşı yatıştırdı.

Arkadaş, daha bir saat öncesi içimiz kavrulmuş, İstanbul'da polisimize düzenlenen hain saldırının haberini yapmaya elimiz varmazken, polise uzanan eller kırılsın manşetleri atarken sen şimdi Tekirdağ'ın göbeğinde bu gereksiz tavırları neden gösteriyorsun ki? 

Adam sana gazeteciyim diyor. Sen kalkıp o hengame içerisinde, sana gazeteciyim diyen ve görevini yapmaya çalışan, hiç bir güvenlik önlemini zorlamayarak kamu görevini yerine getirmeye çalışan insanlara elinle, kolunla itelemeye yeltenip, isterseniz Vali'ye gidin. Aldırtmayın kendinizi.'' türünden tehditleri neden savurma gereği duyuyorsun?  Al bunu, al bunu devri çoktaaan kapandı. M.Ö. di o devirler. Kaldı ki , gazeteciyim diyene bu tavırları sergileniiyorsa normal vatandaşın vay haline. Bu arkadaşımızın olumsuz davranışını, anlık bir hezeyan olarak kabul edip;

Her neyse diyor ve daha da uzatmadan ...

... bu arkadaşımızı da hoş görmek gerek. çalışma koşulları ve daha bir çok neden vardır ki bu arkadaşımızı anlık olarak etkilemiş olabilir. Daha bir kaç saat önce şehit edilen polis arkadaşlarının acısını içinde hissediyordur. Kasti veya bilinçli bir tavır içinde asla olmadığına inanıyoruz. 

Dünkü olayda heyecanını gizleyemeyen bu polis memuru arkadaşımızı ve tüm  polislerimizi , Allah ailelerine ve bizlere bağışlasın. Onlara uzanan eller kırılsın. 

Vatan sizden razıdır, Allah'da sizden razı olsun.

Son olarak ön görümü ve temennimi bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amiri Komiser Salim Alkanat,vatanına ve milletine başarıyla  hizmet etmeyi sürdürerek ileriki yıllarda karşımıza İl Emniyet Müdürü olarak çıkacaktır.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI