Süleymapaşa Belediyesinde Para Bittiyse Aşkta mı Bitti ?

Süleymapaşa Belediyesinde Para Bittiyse Aşkta mı Bitti ?

Granit kaldırımlar, kapalı semt pazarları, yumurtayı Aydoğdu dan bırakıp sahilden kırılmadan alabildiğiniz ara sokaklar,  daha neler neler...

... bu çalışmaya, bu hizmetlere, bu gayretlere ne zaman ne para yeter.

Bu nedenle olacak ki Süleymanpaşa Belediyesinde paranın bittiği, bütçenin kırmızı alarm verdiği yönünde bilgiler gelmeye başladı.

Yılın ilk 6 ayında alarm veren bütçenin nerelere harcandığını merak etmemek elde değil.

 Bu konuda Belediyeden her hangi bir yetkili ile görüşmek gibi br fırsatımız olmadı. Geçtiğimiz hafta bir vesile ile bir araya geldiğimiz, Tekirdağ Ticaret ve Sanayisinde yetkili bir ismin sohbetimiz esnasında bahsettiği kadarı ile biliyoruz.  Sıradan birisi değil ki; Süleymanpaşa Belediyesi iki kanaldan acil kredi arayışlarına geçti, acil kaynak arıyorlar. dedi. Gelde inanma.

Para bittiyse aşkta mı bitti ? Yoksa bitmek üzere mi?

Aşkı meşki karıştırmayalım. Neden aklıma geldi şimdi aşk meşk işleri? Bu durumda kimin gözü aşk, maşk görür ki zaten ortalık kararmış para kalmamış, o karanlığın içinde kara kuru hiç bir şey görünmez.

Şayet  bunun nedeni herhangi bir porosedür  gereği veya planlamadan kaynaklanan durum değilse ...

... gerisini getirmeye dahi gerek yok.

Hal böyleyse sorulacak onlarca soru var demektir.

Soruların muhattabı da, başkan veya başkanın efradı olmamalı. Direk muhalefet meclis üyelerine sorulması gerekli sorulaar bunlar.

Yılın ilk 6 ayında belediye bütçesi kırmızı bakiye vermeye başlamış, sağdan soldan kredi arar duruma gelinmişse esas sorumluluk muhalefetteki meclis üyelerine sorulmalı,

Belediye bütçesi bu hale getirilmişse; Siz ne işe yararsınız?

Ne yapabiliriz, biz azınlıktayız falan gibi basit bahanelerin ardına sakın sığınmaya yeltenmeyin. Ortalığı ayağa kaldırmalısınız. Erişebildiğiniz her kanaldan bu durumu vatandaşa bildirmekle yükümlüsünz. Vatandaştan aldığınız oyların hakkını vermelisiniz.

Başında yazdığım gibi...

... Kaldırımlarımız granit, ara sokaklarımız bal dök yala yerinden dahi hafifçe oynamış bir kilit taşı göremezsiniz. Semt pazarları hemde kapalısından eşi benzerleri yok. Ne sayabiliriz ki başka?

Konuşan banklar mı, oraya buraya yerleştirilen o meşhur taşlar mı, durakarda kitaplıklar mı onlar geçen yılın işleri değilmiydi? Allah aşkına, bu yılın ilk 6 ayı Süleymanpaşa Belediyesi ne yaptı?

Mutlaka birşeyler yapmış olmalı ki  daha 6. ayda kredi arayışlarına girişilmiş.

Festival yok, organizasyon yok, lay lay lom işleri de yok. 

Nerede bu paralar?

Geleneksel 2. Bağ Bozumu bilmemnesi için bütçe de mi kalmadı yoksa? Geleneksellik 1. yılında tarih olacak bu gidişle.

Canla başla çalışan bir Fen İşleri Müdürü vardı. Onu da türlü ayak oyunlarına kurban ettiniz. Belediye Belediye değil ki, 007 lerin ve Mataharilerin cirit attığı bir  yer olmmuş çıkmış. Personelin büyük bir bölümü biribirlerinn ardına düşmüşler .Kim kiminle nerede nasıl peşindeler. Büyük bölümünü tenzi ediyorum. İşini layıkı ile yerine getiren,  canla başla çalışan, hiç kimsenin osu busuyla ilgilenmeden emeğini harcayan geneli bu tanımın dışında tutuyorum.

Düşününce şaşırmamak elde değil. 

Gözle görünen, elle tutulan ne var? Hadi biz yazmayalım, sormayalım, merak etmeyelim, araştırmayalım.

Halk soruyor, merak ediyor.

Halk, hak ettiğini istiyor.

Şyaet bize aktarılan bu konu yalan veya yanlış, eksikse aktaranın kabahatidir. yanlış falanda anlamış değiiz. Aynı ortamda bulunan bir kaç kişi hepside yanlış anlamış olamazlar. herkese sordum; sizlerde benim anladığımı anladınız değil mi, Belediye kredi arıyormuş, bütçe tükenmiş. Herkes onayladı. Evet.

Şayet bir yanlış aktarma veya hata varsa eminim bu yanlışlık düzeltilecektir ve konu hakkıında gelecek veya yapılacak her açıklammayıda yine bu köşeden takipçilerimiz ve abonelerimizle paylaşırız.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor