Cumhurbaşkanı Neden 3 Çocuk İstiyor ?

Cumhurbaşkanı Neden 3 Çocuk İstiyor ?

Gündelik yaşayan toplumun tüm olayları ve olayların ardındaki gelişmeleri gündelik değerlendirip yorumlaması kadar doğal birşey olamaz.

Eleştiri sürekli eleştiri...

... karşılığında alternatif veya farklı bir söylem ya da teklifin olmadığı eleştirisel yaklaşımlar.

Ezbere dayalı hatta hayata bakış biçimi ile doğru orantılı dikte ettirilen düz mantık sinsilesi ile salt yorumlamaya dayalı türlü görüşler. Ama sadece adı görüş. Neyin hangi donelerin veya bilgilerin görüşleri?

Dayatılanların.

Örneğin;

Cumhurbaşkanı sürekli olarak 3 çocuk diyor. yeni evlenen çiftlerden 3 çocuk istiyor.

Muhalefet veya salt eleştiri amaçlayan bir güruh; 

Cumhurbaşkanı insanların cinsel yaşamlarına, yatak odalarına kadar müdehale ediyor olarak bunu dillerine doluyorlar.

Cumhurbaşkanı'nın hiç kimsenin yatak odası veya uçkuru ile işi yok.

Bakalım Avrupa'da genç nüfusu yıldan yıla eriyor. Eritiliyor. Gıdalar, kullanılan kozmatikler bunun başlıca nedeni. Ancak bu büyük bir planın eseri. Büyük bir stratejinin getirisi. 

Ne alaka mı? 

Savaştan söz ediyorum. Bombalarla, tanklarla, tüfeklerle bildik cephe savaşı değil bu. 

Bir dönem Türkiye'de belli bir yaşa kadar olan çocuklara devlet eliyle uygulanan aşı vardı. Birden bire çıktı. Tüm sağlık kuruluşlarında uygulanan bu aşının enjektörleri ayrı bir yerde biriktirildi ve özel olarak saklanıp yine bilinmeyen bir el tarafından toplanarak ortadan kayboldu bu kullanılmış enjektörler.

Kampanya biçiminde başlatılan bu uygulama neredeyse aylarca devam etti. Hangi hükümet döneminde olduğunu sizler araştırın. 

Etrafımıza bakalım mı? Çocuk sahibi olamayan çok sayıda çift göreceğiz. Nasıl oluyorda bu kadar çok çift çocuk sahibi olmakta zorlanıyor. Tüp bebek merkezleri mantar gibi çoğalmaya başaladı. Eskiden kürtaj tartışılırdı. Son yılların sıkıntısı ise çocuk sahibi olamamak.

Avrupa nüfusu üzerinde yürütülen bu stratejik savaş bizim ülkemizde uygulanmıyor sanılmasın. 

Cunhurbaşkanı, kalkıp halak bunu bu türlü açıklayacak değil. Ellerinde bulunan bu bilgileri halkın karşısına geçeek ne var ne yok dökecekte değil. 

Bu bir gerçek örnekti. 

Eleştiri araştırma ve analize muhtaçtır.

Dayatmalar veya tekdüze kaynaktan edinilen taraflı iddialarla eleştirmek cehaletin ta kendisidir. Akademik kariyeriniz veya entellektüel seviyeniz ne olursa olsun. Fark etmiyor. 

Herkesin dünyanın en yetenekli ve deneyimli futbol adamı olduğu, herkesin en bilgili ekonomisti olduğu, herkesin ilgi alanı sporun en iyi bileni olduğu ve yüzlerce örneği sıralayabileceğimiz bir toplumda  analizi ve bilginin kaynağına inerek eleştiriyi aramakta ahmaklık olsa gerek.

Teşhise, tanıya dayalı çözüm önerileri ile birlikte ortaya konabilen tüm eleştirileri dikkate almamak gibi bir ahmaklık olabilir mi?

Ayrıca, tüm siyasi geişmeleri domestic düşünmemek gerekli. Türkiye gibi bir coğrafi konumda yer alan belkide dünyanın en stratejik konumundaki ülkesinde tüm iç gelişmelerin kayıtsız şartsız dış uzantılarının olabileceğini, dışarıdaki bir takım gelişmelerin öncesi ve sonrası Türkiyenin bunların etkisi ile dizayn edildiğini gözden asla ama asla kaçırmamak gerekli.

Örnek mi;

MHP de yaşanılanlara '' yaşatılanlara '' bakmak yeterli olacaktır. Kısa bir gelecekte bunun açılımını yazarız. Ama 10 Temmuzdan önce olmaz.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI