Ekrem Eşkinat'ın Heykeltraşları Yine Gelmişler. Sahilde Traşlıyorlar . . .

Ekrem Eşkinat'ın Heykeltraşları Yine Gelmişler. Sahilde Traşlıyorlar . . .

Ekrem Eşkinat yapması gerekeni yapmış.

Hiç şaşıtrmadı.

Şaşırtmadı çünkü,  şahsında hiç eksilmeyen en güçü yanlarından birini hrakete geçirmiş.

Vicdan.

Belediye Başkanı olarak uygulamalarının bir bölümünü en sert hatta bazen ipin ucunu kaçırarak dahi eleştirsekte bir tarafı vardır ki her zaman ön plana çıkartmaktan geri kalamyız.

Ama bu bahsedeceğim konu Eşkinat'ın Belediye Başkanlığı ile ilgisi yok.

Yazdığım gibi, ailesinden edindiği ve kendi karakterinin parçası olan vicdanı ile ilgili bir kkonu. Yazılmaya değer mi? Her vicdan sahibinin yerine getirebileceği bir şey.

Ancak gecenin ilerleyen saatinde telefondaki ses için her hangi birisinin kendisine gösterdiği alakanın memnuniyeti değildi bana aktardığı. Heyecanlı, memnun, mutlu.

Belediye Başkanı tarafından geri çevrilmemiş olmanın ve başkan tarafından ilgilenilmişliğin aslında sosyolojik olarak adam yerine insan yerine konulmuşluğun heyecanı vardı telefonun diğer ucundaki sesin titreyerek bana anlattığında.

Konu mu ne?

Aslında çok basit bir şey. Ancak telefondaki ses için hiçte basit değilmiş ki gerçektende değil.

İhtiyaç sahibi bir kardeşimiz Eşkinat'a durumunu arz etmiş ve bürokrasiye boğulmasına aman vermeden Eşkinat  şahsen konuyu çözmüş. Eşkinat belki de her gün benzer onlarcasını çözüyordur.  Ama bu genç kardeşimiz çok etkilenmiş ve gecenin ilerleyen saatinde beni arayarak titreyen sesiyle konuyu bir avazda baştan sona anlattı.

 Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat bir çok yönüyle veya belediyecilik anlamında  çoğu konuda eleştirilmeyi hak ediyor olabilir. Ne var ki, kendi şahsında hiç eksilmeyen ve aile genlerine işlemş olan vicdan konusunda her zaman bir farklılık gösterir. Hep derim ya, Ekrem ağabey bir başkadır, Belediye Başkanı Eşkinat o bir alem. Hiç sormayın gitsin. Onunda nedenlerini biliyoruz. Ancak bu yazımızın konusu değil. İşin o tarafını bu uzunlukta kısa kesmekte fayda var.

Dün gece telefondaki kardeşim bana, Ekrem ağabeyi anlatıyordu. Ondan Ekrem ağabeyi dinledim. Hiç kesmedim, araya girmedim bir çırpıda anlattı. Heyecanlıydı, duyguluydu önemsenmenin verdiği hazzı iliklerine kadar yaşıyordu.

Yazımın başında da belirttiğim gibi;

Ekrem Eşkinat olarak yapması gerekeni yapmış. Ekrem ağabey olarak her zaman yaptığını yine yapmış. Telefondaki kerdeşimde zaten sürekli olarak Ekrem Eşkinat, Ekrem Eşkinat diyordu. Hiç bir cümlesine Belediye Başkanı diyerek başlamadı.

İşte bu samimiyetler, bu içtenlikler halka yetiyor. Öncelik samimiyette. İçtenlikte ve halka dokunabilmekte. 

Teşekkürler Ekrem ağabey...

Senin heykeltraşlar yine gelmişler, sahilde traşlamaya başalmışlar. Bakalım bu yazın sonunda yine nasıl birer şaheserler ortya koyacaklar? 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor