Fatih Terim'i Kim Fatih Terim Yaptı?

Fatih Terim'i Kim Fatih Terim Yaptı?

Avrupa Şampiyonası bizim için geride kaldı.

Katılabilmemiz için oluşması gereken  ve bizim dışımızda gelişmesi gereken 23 ayrı mucize meydana geldi  ve biz şampiyonaya katılabildik.

Bu mucizeler 23 taneyle sınırlı değildi. Fatih Terim mucizesini 24 cü olarak eklemek gerekirdi ki ekledik.

Futbol hatalar ve hataları değerlendirme oyunudur. Saha içinde bu böyle. Saha dışınddaki yüzlerce faktör cabası. 

Fatih Terim'i hedeflerine koyanların şimdilerde etekleri zil çalıyor.

Fatih Terim ve onun gibi alanlarında başarılı hangi isim var ki biz günü geldiğinde eteğinden, paçasından yapışarak al aşağı etmek için fırsat kollamadık?

Fatih Terim futbol teknik direktörü. 

Adamın işi bu, uzmanlığı bu. Şimdi kucağına topu verseniz beşinci adımında kucağındaki topu elinden düşürecek olanlar Fatih Terim'i eleştiriyorlar.

Ama ne var biliyormusunuz?

O kucaklarındaki topu düşürecek kadar futboldan anlamayanların eleştirileri, futbolu bilenlerden, futboldan gelenlerden çok daha yerinde. Çünkü art niyetli ve kıskanç değiller. safhane, temiz hatta iyi niyetleri ile eleştiriyorlar.

İşi bilenlerin aynı işi yapanları eleştirirken kıskançlıklarını, riyallarını kusarak eleştirmeleri çirkin olan ve kamuoyunu bu yönde manipüle etmeye yeltenmeleri iğrenç kısmı.

Fatih Terim hatamı yaptı? Olabilir. Fatih Terim yanlış takım kurguları mı yaptı? Olabilir.

Fatih Terim esas hatayı nerede yapıyor biliyormusunuz?

Defalarca tekrarladığı tek bir hatası var . . .

. . .  insanları kıramıyor. İnsani ilişkilere çok ama çok hatta kariyerini zedeleme pahasına değer veriyor. Hoş onun kariyeri bir kaç kılçığın safsatalarıyla zedelenecek kadar cılız değil.

Bu ülke Fatih Terim yarattı! 

Yok yaa, Fatih Terim'i Fatih Terim ve eşi Fulya hanım birlikte yarattılar. Galatasaraydaki futbolculuk ve teknik adamlık kariyeri dahi değil. Galatasaray dahi terim'in kariyerinde bir noktadır o kadar.

Bir Avrupa Şampiyonasında başarılı sonuçlar alamamak değerlerimizi bir anda sarrsmaya yetmemeli. Rastlantı alınan dönemsel başarılar da bizi havalara uçurtmamalı.

Sanki ülke olarak futbolda belli bir ekol sahibiyz, sanki Türk ekolü diye bir ekolümüz var da bunu Fatih terim yerle bir etti. Öyle mi? Hadi canım sizde.

Alman Milli takımının teknik direktörü Fatih Terim'den daha iyi teknik bilgiye sahip yoksa daha mı donanımlı. Adam topa ayağını kaç kez vurmuş?

Övgüde de yergide de duygusal olduğumuz, duygularımızı kattığımız sürece gerçeklerden uzak gerçekleri red ederek yaklaştığımız sürece bize onlarca Fatih Terim olasa ne yazar.

Siyah beyaz izlediğimiz, Milli maçta, kolunda kaptanlık pazubandı ile gol çizgisinden rövaşata ile topu uzaklaştırdığı günden bu yana Fatih Terim hayranı olduğum için bu yazııyı yazmıyorum. 

Değer haline gelirken ödedikleri bedelleri hiçe saydığımız ve biz yarattık kafasına girdiğimiz, üzerlerinde emeğimiz var diyerek egolarımızla, kıskançlıklarımızla hatta şahsi kinlerimizle bir tek hatalarını dahi göz ardı edemeden; karaladığımız tüm değerlerimizin uğradıkları haksızlığı saddece Fatih Terim üzerinden görelim istedim.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor