Esas Suçlular Kimler?

Esas Suçlular Kimler?

Baharı beklerken yazdığım yazıda terör eylemlerinin yoğunlaşacağı ve eylem konulması mutemel hassas noktaların  başında Atatürk Havalimanı var diye de özellikle belirtmiştim. Öncesinde ki Ankara Garı, Sultanahmet ve Paris, Belçika saldırılarında olduğu gibi. 

Terör dünyada kol geziyor. 

Giremediği, karşılık görmediği ne bir ülke var ne de bir istihbarat birimi. Zaten istihbarat birimi dediğiniz ne ki, terör örgütünün kravatlısı.  Yasa dışı ve yasal olarak ikiye ayrılmış iki kardeş. Kravatlısı zaman zaman önlemyede yönelik çalışıyor. O kadar.

Gelelim bize ...

... Bir tarafta kan var, acı var, yitip giden yaşamlar ve onların geride bıraktığı yarım kalmış hayatlar var.

Diğer tarafta da bunlar üzerinden acımasızca hedefine koyduklarından intikam peşinde koşanlar. 

Sormak lazım; Size bu tür, adı her ne olursa olsun, bu gün terör dün deprem yarın sınav yolsuzluğu diğer bir gün bilmem ne...

... intikam hırslarınızın çıkartılacağı, egolarınızı ve hırslarınızı tatmin edebileceğiniz her ne olursa olsun mutlaka bir kaos mu olmalı? Acı mı olmalı? kan, göz yaşı, kaybedilen yaşamlar mı olmalı?

İlk çığlık...

... SORUMLULAR İSTİFA.

Ne kadar kolay. Önünü ardını bilip bilmeden, haber ajanslara düşer düşmez, tam da o sırada mangal başı veya tatil selfilerinizi paylaştığınız esnada bu haber önünüze düştüğünde anında en kolay refleksle, İSTİFA diye cavlamak.

Bakın değerli tiyatro sanatçısı ve oyuncu kardeşim, Mert Carim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında ne demiş?

Sevgili kardeşim Mert ne güzel özetlemiş.'' Bu arada Mert'in rol aldığı ŞAHANE DAMAT isimli diziyi tavsiye etmeden geçemiyecem.''

Evet;

Kınadığınız, lanetlediğiniz o teröriste hayranmısınız yoksa, yolsuzluk yapan sınavda hak yemiş o yetkiliye de mi hayransıznız? Onlar olmasalar siz nereden besleneceksiniz?

Bu ve benzer konulara, hayatın tümüne tarafsız, çırılçıplak gerçekliği, çok daha sosyolojik ve hayatın tüm yönleriyle bakabilen ...

... benim CANIM da ne dedi?

... ESAS SUÇLU OLAN, LANET OKUYANLAR MI, KINAYANLAR MI, BU GİBİ KAOTİK ORTAMLARDAN BESLENENLER Mİ YOKSA TERÖRİSTLER Mİ? 

Haydi buyurun verin cevaplarınızı...

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor