Türkiye’de Sistem mi Değişti ?

Türkiye’de Sistem mi Değişti ?

Türkiye’de artık sistem değişti diye bir açıklama yapmak için, Anayasal düzenin tamamı ile rafa kaldırılmış olması, Anayasanın tümü ile ihlal edilmiş olması, Anayasanın hiçe sayılması, Anayasal düzenin ortadan fiilen kaldırılmış olması, Anayasal kurumların ortadan yok edilmiş olmaları, Anayasanın temellerinin havaya uçurulmuş olması gerekiyor.

Bu yukarıda saydıklarımı yapmadan, bunları gerçekleştirmeden Türkiye’de sistem değişmiştir açıklaması yapmak(!)

Tüekiye’de sistem değişmiştir.

Bundan ne anlarız?

Yukarıda saydıklarımı anlarız. Bunda anlaşılmayacak hiç bir yan yok. Sadece sistem yerine rejim dersek daha açık yorumlayabiliriz. Şeyimin yerine şey demekle lakırdının anlamı değişmez.

Bu ülke Kenan Evren ve darbeci generallerden neden nefret etti?

Darbeci omuzları kalabalık olanlardan çıktığı zaman mı nefret ediliyor? Darbenin, darbecinin omuzlarında yıldız olmazda üzerinde lacivert takımları ve boynunda kravatı olunca sevimli mi oluyor?

Darbe karşıtları, darbe mağdurları nerelerdeler? nerede bu ülkenin yazar, çizerleri? Boşa, doluya konuşurlarken mangalda kül bırakmayan aydınları neredeler?

Susutruldular, sindirildiler, sesleri solukları kesildi, ceza evlerine tıkıldılar, işlerinden çıkartıldılar değil mi? Elleri kolları bağlandı değil mi?

Tamam o zaman. Türkiye’de sistem gerçekten değiştirilmiş.

Daha evirmeye, çevirmeye eveleyip, gevelemeye hiç gerek yok. Türkiye travmayı aştı. Türkiye felç edildi. Türkiye hasta adam durumunda, gerçekten bu kez koma vaziyetinde.

Sokaklara çıkıp cam çerçeve kırmak değil. Kamu mallarına zarar vermek değil. Molotoflarla, sapanlarla polise askere taş atmak değil.

Ottan, boktan ağaç katliamı, heykel tasarımı, tol yapımı bahanelerine sarılarak yaşam haklarını ortadan kaldıracak eylemlerle baş kaldırmak değil.

Adam gibi, tartışılacak düzeyde akıl ve hoş görü bilimsellik içeren goşizmden arınmış amaçlarla tepkisel beyinle bir araya getirilen toplumları harekete geçirmek gerekir.

Sokakları savaş alanına döndürmek, araç yakmak, cam çerçeve kırmak, gaz maskelerini fora etmek, poşu şal, kaşkol takarak sapana taş sürmekle değil akıl ve iç dinamiklerimizle bilinçlere hitap edebilmekten geçer kazanım mücadelemiz.

Kıç kıllarıyla mücadele bunun adı. Cımbız elde sonunu getiremezsiniz bu kılların. Direk ağda gerek. Carrrt diye bir kerede temizlemek gerek. Ama taşla, sopayla değil akıl be bilgi şuur, milli bilinç düzeyi gerekli.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor