Tekirdağ’ın Üstü Alem, Altı Daha Başka Bir Alem…

Tekirdağ’ın Üstü Alem, Altı Daha Başka Bir Alem…

Çok yazdım, çok söyledim. Ama vurdum duymaz, kör ayvaz misali TESKİ halen daha aynı tas, aynı hamam.

Biz yine görevimizi yerine getirelim. Uyarımızı yenileyelim.

Sayın yetkililer;

TESKİ rezalet. TESKİ kısa gelecekte başınıza çok işler açacak. Orası tam bir Bekir ağa bölüğü olmuş.

Art niyet, kötü niyet var demiyorum. Asla akçeli işlerden söz etmiyorum. Ancak, iş bilmezlik, iş takibi, kontroller ve işleyişler bakımından durum içler acısı.

Allah hakkı için bu kurum bu derece mi başsız? Bu derce mi kontrol edilemez, müdahale edilemez durumda.

Neresini yazalım, neresinden söz edelim bizlerde şaşırdık.

Sahil projesi, muazzam bir proje. Gel gelelim adamlar boru döşemek için kazılan alana döşeyecekleri boruyu unutuyorlar ve kapatıyorlar. Ardından farkına varıyorlar, döşemeleri gereken boru ”gözlerine”batıyor ve tekrardan kazarak unutulan ”gözlerine” batan boru başka bir yerlerine batmadan boruyu ikinci kazı sonunda yerine yerleştiriyorlar.

Yazıktır, günahtır.

Onarım ve tamiratlar deseniz içler acısı. Tamir, onarım ekipleri bir noktada çalışıyorlar ve onarım yapıyorlar. Aradan bir kaç saat sonra onların onardığı yeri veya bir kaç metre ilerisini onarmaya başka bir ekip çağrılmak zorunda kalınıyor.

Gencecik kontrol elemanları, tecrübeden yoksun, iyi niyetliler ama ellerinde şartname ve kontrolleri şartname üzerinden satır, satır, kelime, kelime şartnameden hareketle kontrol yapmaya çalışıyorlar. Sahada yoklar.

Gecesini gündüzüne katan, iş yoğunluğundan asla şikayetçi olmayan hatta iş üzerine iş üreten bunları seçim vaatleri ile sınırlı tutmayarak üzerine projeler geliştirip ilave eden bir Büyükşehir Belediye Başkanı var.

Kadir Albayrak, Seçim vaatleri ile sınırlı kalmayarak, projeleri daha da geliştirerek hareket eden  çalışma prensibini benimsemiş durumda. Görev süresinde Tekirdağ’ı mükemmel kılamasa da mükemmele yakın, bir sonraki döneme hazır hale getireceği kesin.

Ancak bu TESKİ çok baş ağrıtacak.

Bulun bu işin bilenlerini. Var olanların kıymetini bilin. Tekirdağ’ın üstü bir başka alem, altı deseniz alemin kralı. Kaprisleri, egoları veya her neyse neyleri bırakın bir tarafa. Elinizde işin altını da, üstünü de çok iyi, ezbere bilen insanlar var. Tutup getirin işin başına. Sizde rahat edin bu şehrin insanlarıda rahat etsinler. Bu iş böyle gitmeyecek. Bunların döşemeyi unuttukları boruları vatandaş unutmaz. İlk fırsatta vatandaş o boruları döşer. Vatandaş anlamaz kimyadan, fizikten, ölçümden ilk bulduğu gedikten döşer boruyu. Yani kendi işini kendisi halleder.

Bizden uyarması.

Bu TESKİ sadece başınızı ağrıtmakla kalmayacak. Her geçen gün değişik yerlerinizi ağrıtacak. Bu gün boru döşemeyi unuturlar, yarın kazdıkları kanallarda iş makinalarını dahi unutup üzerini kapatırlar. Abartmıyorum. Bu şaşkınlıkla, bu iş bilmezlikle yaparlar mı yapabilirler.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor