17 Ağustosu Unutmadık . . .

17 Ağustosu Unutmadık . . .

Bal gibi de unuttuk.

17 Ağustos kimin umurunda? 17 Ağustos sonrası kimin umurunda?

Biz sade vatandaşların mı, sürekli alt yapıya gömülen ama üstten bir haber olan belediyelerin veya bakanlık düzeyindekilerin mi? İnşaatçıların mı? Ev satın alanların mı?

Kimin umurunda?

Kaçınılmaz depremde toplanma alanı olarak belirlenmiş alanları yandaşlarına peş keş çekmiş olanların öyle bir umurunda ki sormayın gitsin.

Depremde don, paça sokaklara fırlayacak olanlar, kim nereye gidecek, kimler nerede toplanacaklar, toplanma alanları neresi, Tekirdağ 1. derce risk altındayken hangi Tekirdağlı deprem konusunda bilinç sahibi?

Her şeyi yetkililere yüklemek, yetkili dediğimiz makam sahiplerine yüklemekle de olmuyor. Toplumsal bilincimiz her zaman ki gibi deprem gerçeği ile de çok zayıf.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bu tür toplumsal bilinci artırmak adına toplantılar tertipliyor, konularında uzman isimleri davet ediyor. 500 kişilik salonda 45 kişi var. 50 kişi bile yok.

sadece deprem gerçeği değil, toplumun bilinçli ve hhaberdar olması gereken tüm konulardaki toplumsal adam sendeci halimiz kronik hale gelmiş durumda.

Salondaki 45 kişiden birisi olarak çıktığımda aynı salonun hemen arkasındaki tuğlalı parkta en az 500 kişiyi uyduruk mehter takımının ceddin deden, neslin baban teranesini dinlediklerini ve bedava dağıtılan lokma kuyruğunda olduklarını gözlerimle gördüğüm anda içimden geçenleri sizler tahmin edin.

O nedenle, yalandan 17 Ağustosu unutmadık falan gibilerinden safsataları bir yana bırakalım.

Balık hafızalıyız.

ne zaman canımız yanacak o zaman haydaaa bir furyadır alır başını gider ama ardından bir iki ay sonra ne var hiç bir şey yok moduna anında geçeriz.

İşin enteresan yanı, yaşadıklarımızdan, acılarımızdan, toplumca ödediğimiz bedellerden de dersler çıkartmıyoruz. Böylede bir durum var.

Mutfak tüpünü çakmakla kontrol eden biziz. Frengi hastasıyım diyen kadına, atın ölümü arpadan olsun yavrummm diyende biziz.

!7 Ağustosu çoktan unuttuk.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor