Zabıta Zab Zab . . .

Zabıta Zab Zab . . .

Zamanı geldi hatta geçmek üzere.

Ben tam bu uzunlukta kısa kesme adına uyarımı yapayım da isteyen bu uyarımı dinler sorun yaşamaz, isteyen de ne zırvalamış bu der kaale almaz ama başı bitten kıçı dertten kurtulmaz.

Zabıta kardeşlerim;

Bir çoğunuz pırıl pırıl aslan gibi genç kardeşlerimizsiniz. Yasal prosedürler gereği zabıta kadrolarında çalıştırılmak üzere işe alınacak personelin uzman çavuşluktan veya emniyetten ayrılmış olanlar öncelikli tercih ibaresi sonucu sizler belediyede bu kadrolarda işe alındınız.

Bazılarınız bileğinizin hakkı ile, bazılarınız da hatırlı dostların devreye girmesi sonucu birer ekmek sahibi oldunuz.  gerçi ben bu yasal prosedüre karşıyım. ne demek uzmanlıktan veya emniyetten ayrılanların öncelikli sayılmaları? Devlet size iş vermiş, olanak sağlamış, üzerlerinize üniforma vermiş size zor gelmiş basmışsınız istifaları kapağı belediyeye atmışsınız. Ben işin o tarafına gerçekten de ters yaklaşıyorum. Ayrı taraf o benim görüşüm ama doğru ama yanlış. Sizlerin yüzünden bir çok kişi belkide iş bulma şansını yitirmiş oluyor. Her neyse zaten konumuz o değil.

Zabıta Kardeşlerim;

İşiniz stresli, işiniz gergin bunlara da tamam. Ama sonuçta sizin tercihiniz.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere!

Beyler burası Tekirdağ. Süleymanpaşa sadece sizin bildiğiniz ismi. Ama unutmayın burası Tekirdağ.

Sizlerin her biriniz değişik yerlerden buraya ekmek peşine gelmişsiniz. Ama kraldan fazla kralcı olmayın. Sadece yasaların sizlere verdiği yetkiler çerçevesinde görevinizi yerine getirin. üçünüz, beşiniz bir araya gelip esnafa, satıcıya çöker gibi kimsenin başına üşüşmeyin. bakıyorum bir yerde bir olay var altından sizler çıkıyorsunuz.

Arkadaşlar, burası Tekirdağ derken sizlere boşuna demiyorum.

Akçeşme var, peştamalcı var, Çiftlikönü var, aydoğdu var, yavuz mahallesi var. var oğlu var. Ve bu saydığım mahallelerde, semtlerde hala daha geleneksel mahallecilik, geleneksel mahalle reconlarını nesilden nesile almış insanlar yaşamakta. Sizler bakmayın Hürriyet, 100. Yıl gibi mahallelere. Herkesi concon olarak algılayıp karıştırmayın.

Zabıta beyler. Siz sadece yasaların sizlere verdiği yetki kadar, yetkiler çerçevesinde işinizi yapın.

Tekirdağlı üzerine çullanılmasından hiç hoşnut olmaz. Hiç sevmez kabadayıca davranışları. Sabır ve tahammül sınırlarını zorlamayın ki siz bunu çok zorlamaya başladınız.

Ben uyarıyorum.

Bu yazımı okuyan zabıta beyler, siz beni dinleyin. Başkalarının gazına gelmeyin sakın.

Aslan gibi gençlersiniz. Bir çoğunuzu tanıyorum. Özünüzde bey efendi, saygılı arkadaşlarsınız. İçinizdeki komplekslerini yenememiş, egosu üzerindeki elbisenin önüne geçmiş gözünde çakma gözlüklerle küçük dağları ben yarattım edalarında ahkam kesenlere bakmayın. Uyarın onları. bazılarında da bu yazımı tavsiye edin.

Aman gençler. Aman çocuklar,

Burası Tekirdağ.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI