Tekirdağ'da Belediye Personeli Üzerinden Amaçlanan ne?

Tekirdağ'da Belediye Personeli Üzerinden Amaçlanan ne?

Sinekten yağ çıkartmak diye bir tabir kullanırız ya, işte bu konuda aynı ona benzer bir durum.

15 Temmuz akşamı FETÖ örgütünün Türk halkının egemenliğine yönelik hayasızca saldırısı Türk halkı tarafından verilen tepki ile şiddetle karşılık buldu ve bulmaya devam ediyor.

Bu arada söz tepkiden açılmışken,

Tekirdağ'da, Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa belediye personelinin bu toplumsal tepkiye destek vermediği, FETÖ ne karşı bir duruş sergilemediği hatta daha da ileri gidilerek, belediye personelinin başarısız darbe girişiminin ardından;  neredeyse tüh dediği, beceriksizler bir darbeyi başaramadılar gibilerinden hayıflandıkları noktasında yorumlara, sohbetlere şahit oluyorum.

İşte provokasyon denilen şeyin daniskası, ağa babası budur.

Binlerce kişinin yer aldığı kuruluşları bu biçimde konu etmek hedef göstermek demektir, provoke etmek demektir. Aslında Anayasal bir suçtur. Ayıbı geçtim çok büyük günahtır.

Eksik işten, az çalışmaktan, yanlış işler yapmaktan kısacası konuları ve konumları ile ilgili bir çok konudan bu insanları eleştirebiliriz,şayet ki her hangi bir konuda suistimale rastlamışsak elde ettiklerimizi  yargı ve  kamuoyu ile paylaşabiliriz. Bunlar başka bir şey.

Ancak binlerce çalışanı olan bu kurumları, o binlerce çalışanın yüzlercesi arkadaşımızsa, dostumuzsa geride kalanlarıyla da selam sabahımız varsa; 

Tümünü kapsayacak biçimde onları neredeyse VATANA İHANETLE suçlar nitelikte konuya dalmamalıyız.

Neden bu konuyu yazıyorum? 

Dün gittiğim dost meclislerinin bir kaçında bu yönde sohbetlere rast geldim. bu tür muhabbetler ediliyor çevrede. hatta bazı yerlerde samimiyetten uzak lakırdılar dahi işittim.

Çok ayıp...

... belediye personelinin çoğunluğu FETÖ darbe girişimine karşı değilmiş, hatta bazı kimseler başarısızlıklarından dolayı üzgünmüşler, başkanlar personele  protesto eylemlerine katılmamaları için baskı yapıyorlarmış daha bir sürü saçma sapan, yersiz ve tutanağı olmayan karalamalarla dolu şehir efsaneleri.

Öyle enteresan bir toplum haline geşlmişiz ki şaşırmamak ve kahrolmamak elde değil.

Adamın kuzeni, yakın akrabası belediyede görevli o kalkmış bu tür sallamaların başını çekiyo. Aynı kandan aynı dededen neneden gelmeler. Çık işin içinden.

Bu tür provokelere bu türlü asılsız şehir efsanelerine, bu türlü karalamalara ve bizi ayrıştırmaya sürükleyecek her türlü haysiyet dışı girişime son derece duyarlı olmamızın zamanıdır. Dün yanımda edilen veya üzerine gittiğim bu tür lakırdılara ben tepki verdim mi? Hemde en şiddetlisinden. Anlayan anlamıştır, beni tanıyanlar da tahmin etmişlerdir o en şiddetlisinden kastettiğimi.

Belediyesinden tapu müdürlüğüne oradan kaymakamlığına, tarım il müdürlüğünden, hastane personeline, bayındırlık müdürlüğünden tutun da tüm kurum ve kuruluşlardaki özel sektör ve tarım işçilerine kadar Türk halkı egemenliğine ve bağımsızlığına yönelik her türlü saldırının her zaman olduğu gibi bu günde duyarlı, tepkili ve dim dik karşısındadır.

Toplumu bu biçimde ayrıştırmaya, algıları ile oynamaya  karşı karşıya getirmeye, çatışma ortamı yaratmaya hiç kimsenin gücü yetmedi, yetmez.

Gün birlik günü.

Amaçlanan...

... ayrıştırmak, provoke etmek, selin önünden kütük kapmaya çalışmak, toplumumuzu karşı karşıya getirmeye çalışmak, toplumsal itaatsizliğe zemin hazırlamak.

Üzerine basa basa tekrar etmekte fayda var.

Gün birlik günüdür.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI