Allah Bizi, Bize Yakışan İftiralardan Korusun. Koray Kestam Kardeşimizi de Koruyacaktır. Bu İftirada Ona Yakışmıyor.

Allah Bizi, Bize Yakışan İftiralardan Korusun. Koray Kestam Kardeşimizi de Koruyacaktır. Bu İftirada Ona Yakışmıyor.

Bu gün bambaşka bir konuda yazmayı düşünmüştüm. Önemli soruların çok önemli cevplara muhtaç olduğu konuları sıraalayarak bunlar hakkında analizlerimi paylaşacaktım.

15 Temmuz akşamının öncesinde neler olmuştu? FETÖ/PDY kiminin kuklası? üst akıl bu tezgahları nasıl kurdu? Recep Tayyip Erdoğan ölü yada diri teröristlerin eline geçmiş olsa yerine kim gelecekti? Bu terörist saldırının kapsamı, boyutları ve arkasındaki mali desteği hakkında neler biliyoruz? Rolünün sırasını bekleyen bir  hanımefendi  mi vardı ve bu hanımefendi kimdi? O gece istanbul'da ki düğünde buluşanlar kimlerdi? Darbeye kalkışılıyorsa o darbenin siyasi dayanağı veya desteği olmadan asla darbeye kalkışılmaz, o zman siyaset bunun neresindeydi?

Siyasi liderler halka vaatler ederler karşılığında oy isterler. 

Ancak Türk tarihinde üç lider var ki kayıtsız şartsız halka güvenen, halka inanan ve halkın desteği dışında hiç bir güce inanıp, güvenip haraket etmeyen, halkın iradesi dışında hiç bir iradeyi kabul etmeyen.

Eleştiri, beğeni, sonsuz bağlılık her şey ama her menfi müspet tüm eleştiriler veya takdirlerle birlikte insaflıca veya insafsızca yaklaşımlarla hiç fark etmez, ama sonucun gerçeği ortadayken inkar edilemez bir gerçek olarak ortaya koyuyorum.

Mustafa Kemal Atatürk ki tartışılmaya dahi kapalı biçimde 1. isimdir. Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Rauf Denktaş gelir. Bu üç lider de halkın iradesine güvenirler, halkın sözüne ve Türk halkının tüm hasletlerine teslim olmuşlardır. 

Bunu sakın ola ki siyasi tarafkirlik veya karşıtlık olarak algılamayın. Saplantılarımızdan uzak sadece ve sadece gerçeklerle bakıp öyle yorumlayalım. Görünen köy kılavuz istemiyor. Çünkü her üç şahsiyette arkalarına halkın desteğini alarak kendi stratejileri üzerinden haraket etmeyi en iyi beceren liderler. Bu bana ait bir tespittir. Tamamen sosyolojik bir takım gerçekleri içerir, siyasi hiç bir yaklaşım arz etmeden tarafsızca yaklaşımım.

Bu  ve benzer konudaki yazımı ileri bir zamana erteleyerek asıl konuma başlamadan kısa ama önemli bir saptamanın ardından esastan devam edelim.

ABD, FETÖ/PDY teröristlerinin  Türk halkına, Türk demokrasisine karşı giriştikleri saldırı ile ilgili Fetoşun iadesi talebimiize karşılık bizden delil belge talep ediyormuş...

... bende, ABD'de bunu Türkiye'den isteyen hangi makamsa ona belge ve bilgi sunuyorum.

ALIN SİZE BELGE;

DIŞ İŞLERİ BAKANINIZ KERRY'NİN SON BİR HAFTALIK TÜM RANDEVULARINA VE GÖRÜŞME DÖKÜMANLARINA, TELEFON FALAN FİLAN TÜM İLETİŞİM BİLGİLERİNE BAKIN.

Gelelim esasa.

Dün akşam üzeri benide derinden sarsan bir gelişme yaşandı.

Tekirdağlı ve ne kadar vatan sever bir kişilik taşıdığından emin olduğum Koray Kestam kardeşimizin çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulduğunu öğrendim. Haberdi, haber niteliği vardı ve işimizin gereği olarak bunu haber yaptık. Etrafı, arkadaşları ile görüştük kendi tanımışlığımızın, bildiğimizin ötesinde daha da geniş araştırdık.

Sonuç değişmezdi, Koray'ı uzun zamandır hatta çocukluk yıllarından, çıraklık yıllarından tanırım. Koray vatan sever, vatanına aşık, halkına ve tolumuna yangın bir kardeşimizdir. Öyle tanıdık öyle de biliriz o nedenle de her zaman içten davranırız.

Siaysi görüşleri, siyasi algıları, Türkiye ve memleket meselelerinin çözümlerine yönelik siyasi bakış açıları ve yöntemleri ile farklılıklarımız olsa da buu ne Koray'ın ne de benim aramızda sorgulanması gerken, biribirimize çatık kaşlarla hasmane bakmamızı gerektiren bir saçmalık arz etmediği gibi aynı vatana, aynı topraklara, aynı halka, aynı ulusa bağlılık derecemizin de sınandığı alan hiç olmadı.

 Koray Kestam'ın hakındaki iddia ona hiç yakışmadı.Yakıştırılan iftira Koray'a hiç yakışmadı diye buradan bunu ben ayrı bir iddie olarak haykırıyorum.

Allah iftiranın yakışanından korusun. Ben bu sözü gelişi güzel bir tabirin ötesinde içinde ALLAH kelamı geçtiğinden Allah'ım beni bana yakışacak iftiralardan koruduğun için sana şükürler ederim. biçiminde  duamdır. 

Koray sosyal paylaşım sitesindeki bloğundan bazı paylaşımları nedeniyle tutuklanmış.

Koray bu paylaşımların farklı maksatlarla algılanacağını fark ederek sitesinden bunları silmiş. Ancak birileri, her kimlerse bunları o süsre içinde kayıt etmişler ve '' benim duyduğum kadarıyla'' bunlar hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar ve savcılık harakete geçmiş.

İnancım odur ki, bu yanlış anlaşılmanın detayları Yüce Türk Adaleti tarafından Türk Yargıçları sayesinde en kısa zamanda ortaya çıkartılarak gereği yerine getirilecektir.

İnanıyorum ki...

Allah, Koray kardeşimizi ona yakışmayan bu iftiradan eşi ve 4 yaşındaki evladının yüzü suyu hürmetine koruyacaktır.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI