Saltanatı 2. Defa Kaldırmaya Varmısınız ? . . .

Saltanatı 2. Defa Kaldırmaya Varmısınız ? . . .

Tarih, 1 Kasım 1922. T.B.M.M  kabul ettiği “Türkiye Büyük Millet Meclisinin, hukuku hakimiyet ve hükümranlığının mümessili hakikisi olduğuna dair” 308 numaralı kararname ile Saltanatı kaldırmıştır.

Tarihin ve kaderin cilvesine bakınız ki, bu fırsat bu kez halkın vekillerine yani T.B.M.M değil direk halkın kendisine vazife olarak sunuldu.

Yenilenecek genel seçim tarihi, şayet bu nokta fark edilir de değiştirilmezse 1 kasım 2015.

Saltanatın kaldırılışının 93. yılında, Saltanat bir kez daha Türk Milleti tarafından kaldırılacak. Halkın iradesini ama o, ama bu sebeplerle kendilerine Saltanat bahşedilmesi olarak yorumlayanlara, halk tarihi hatırlatacak.

Bu fırsat iyi değerlendirilecek olursa, saltanatın 2. defa kaldırılışı olarak tarih sayfalarındaki yerini alacaktır.

Ancak,

1 Kasım 1922 nin arkasında var olan Mustafa Kemal İradesinin yerinde esen yellerin arkası boş. o irade zafiyeti değilmidir ki 2. bir saltanatın kaldırılması noktasına gelişin nedeni ?

Tarih ve bu günün gerçekleri kısa zamanda göstermiştir ki, Türk Milleti uyanmalıdır. Türk Milleti gaflet ve delaletten sıyrılmalıdır. Türk Milleti siyasetten arınmış olarak, siyasi tercihlerini bir yana bırakmış sadece ve sadece var olabilme savaşının birer neferi olarak sandığın başına gittiğinin farkına varmalıdır.

Bu yenilenen seçimleri fanteziden uzak, vatandaşlık görevinin yerine getirilmesinden dahi ayrı bir yere koyarak, bu gün şehit edilen askerleri gibi dağ başında savaşan o ana kuzularının yerine görevi teslim almış olmanın bilinciyle sandığa gitmelidir. Memleketin dağlarında her gün birer ikişer toprağa haince düşürülen, yürekleri dağlayan o kınalı kuzuların yüzü hürmetine sandık başında olmalıdır. Kadını, kızı, erkeği, genci yaşlısı bir bütün olarak Milli görevini Türk halkı bu sefer yerine getirmelidir.

Son olarak;

Saltanatın 1. kaldırılışının 93. yılında 2. defa Saltanatı halk olarak kaldırmaya varmısınız?


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI