Atam İzindeyiz.

Atam İzindeyiz.

Neden hala karnımızdan konuşuyoruz?

Herkes neyin nerden geldiğini biliyor. Kimi gücendirmeyelim, kimi incintmeyelim, kimlerle ilişkilerimiz bozulmasın derdindemiyiz?

Hadi canım sizde...

... adamlar gelmişler eylem üzerine eylem koyuyorlar, operasyon üzerine operasyon yapıyorlar. Biz hala daha adını ,sanını açıklamaya korkuyooruz. Bir dış güçler teranesi tutturmuşuz gidiyor.

Kim o zaman bu dış güçler ve yerli iş birlikçileri kimler?

Açıklansı ki bu millette o dış güçlere karşı tavrını belirlesin. 

Fetoşun kalkıştığı bu terörist eylem nasıl gerçekleşti, içinde kimleri barındırıyor?

Tek mesele bu mu? Fetoşçları temizledik diyelim ki temizlenecekler. Ardından bekleyen o malum dış güçlerin yeni elemanları kimler olacak?

Bırakalım onu, bunu da dünyaya geniş bir perspektiften bakalım. Olayları takip etmeyelim, olayları önceden sezinleyelim. haklısınız halk olarak bu iş bize mi düştü? Başımızdakiler ne işe yararlar? Meydanlarda bizler varsak, Demokrasiye, egemenliğimize ve vatanımıza sokaklarda bizler sahipleniyorsak işte o zaman tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek zorundayız demektir.

Fetoş bu hain girişimi alel acele neden uygulamya kalktı? Zındık herif ve vatan haini avanesi bu haltı yiyecekklerdi yeöesine de neden 15 Temmuz hemde akşam üzeri sayılacak bir zaman seçildi? 

Bizler 9 günlük bayram tatili için rezervasyon yaptırıp kredi kartlarımıza bilmem kaç taksitle tatil peşindeyken bakın neler oldu?

İngiltere yani o melun güneşin batmadığı imparatorluk hiç beklenmedik bir atak yaptı.

Uzun yıllar önce uyguladığı taktiğini değiştirmeye karar verdi. Kendi iç işleriyle uğraşan, ada devleti görüntüsüne bürünmüştü ya bunlar. sessiz sedasızdıalr. Aslında tüm operasyonel aklını ABD ye nakletmiş, dünyayı oradan karıştırıyordu.

ABD nin son planlarını ve işlerini hiç beğenmeyen birleşik krallık bir atak yaparak herkese mesajın babasını verdi.

NATO zirvesini Galler'de topladı. Galler neresi? Sıradaki İngiliz tahtının varisi, Kralı olan prensin adresi.

Bunun üzerine ABD derin devleti bu mesajı alır almaz harekete geçmekte gecikmedi. 1. ve 2. dünya savaşlarından bu yana fıkırdayan Almanya'da bunu fırsata dönüştürmeye kararlıydı. O da yetmedi başkenti Brüksel olan NATO bu kkez de Varşova'da toplanacaktıç Aman Allahım bu nasıl bir şey? 

Varşova paktı...

Rusya'da bu mesajı alır almaz ilk iş olarak Türkiye ile kesişmeye başladı. Düşürülen uçak, pilotu falan unutuluverdi bir anda. Putin Erdoğan'a tebessüm etmeye, kur yapmaya başladı.

Hatta ABD nin Almanya'ya olan yakınlaşmasından son derece rahatsız olan İsrail hemen Türkiye ile temasta gecikmezken diğer taraftan da Rusya ile flört başlattı.

Gelinen noktada, Almanya, derin ABD için bir seri güzel şeyler yapmaya koyuldu. Kafaları karışık olan İngiliz halkını referandumsonuçları için kışırtmaya zeminler aramaya başladı. Orası ayrı bir konu.

Rusya, İsrail ve aralarına almak üzere koyuldukları Türkiye çıban başı haline gelmek üzereydi.

Derin ABD ve derin Almanya, fetoşun kalkışacağı bu teröris eylemin başarısız olacağını zaten biliyorlardı. Maksat hasıl oldu mu? Bence oldu. Ama onların değil, Türk milletinin maksadı hasıl oldu. Sülükleri teker teker toprağın dibinden toplamaya başladı.

ABD den memnuniyetsiz İngiltere, Varşova'da NATO toplantısı üzerinden daha dünün 2. büyük gücü Rusya'ya verilen mesaj ve ABD,Alman flörtü ile birlikte İsrail Rusya ilişkileri derken ...

... işte bu süreç, bizlerin 9 günlük bayram tatilinde olduğumuz zamanı kapsıyor.

Kısacası;

ATAM İZİNDEYİZ. Dükkanlar kapalı. 

Biz izindeyken, dünyada bunlar gelişti. Hemde tüm bunlar başından sonuna 15 gün içinde olup bitenler 

Derin ABD Pensilvanya'da semirttiği, koruduğu, terbiye edip gösteriye dahil etmek için beklediği fetoş ve avanesini sirke sürmenin zamanıdır diyerek düğmeye bastı.

Bastı basmasına da, oradaki hesap buraya uymadı.

Telşala, hezeyanla giriştikleri terör saldırısı mecburen erkene alınmak zorunda kalınca, bizim buralarda bir söz vardır. 

İş Cafere kaldı. Cafer'de bezi zamanında yetiştiremeyince bu sefer ortalık toz duman oluverdi.Derin ABD nin piyonları teker teker taklaya gelmeye başladılar.

Detya gerek yok. Yazılanlar çizilenler, yani araba devrildi şimdi meydan yol gösterenlere kaldı.

Dış güçler mi?

Çok merak ediyorum. Bizim için de başka yerlerde '' dış güçler'' diyenker bizi öyle tarif edenler var mı? Dış güç olmak nasıl bir şey acaba?

Biz ne zaman dış güç olacağız?

Bence,

Evlilik programlarını izlemekten vazgeçtiğimizde, yarışma programı diye bize enjekte ettikleri yozlaşma programlarına rabeti kestiimizde ve analitik zekamızı devreye soktuğumuzda, dış güç olacağımıza eminim.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI