Tekirdağspor ve Kocaelispor Taraftarları Sosyal Medya Üzerinden Kapışıyorlar.

Tekirdağspor ve Kocaelispor Taraftarları Sosyal Medya Üzerinden Kapışıyorlar.

Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz.

Denilir ya,

3 Lig 1. Grup Fikstürü belli oldu ve Tekirdağsporun ilk maçta karşılaşacağı rakibi belli oldu.

Kocaelispor...

Uzun yıllar 1.ligde yer almış, Avrupa Kupalarında ülkemizi temsil etmiş, onlarca değerli futbolcuyu Türk futboluna kazandırmış, köklü ve coşkulu taraftarlarıyla her zaman Türk futbolunun renklerinden biri olan Kocaelispor ligin ilk haftasında rakibimiz.

2014-2015 Bal Liginde aynı grupta mücadele eden ve şampiyonluğun iki önemşi camisaı Tekirdağsppor ve Kocaelispor ligin bitimine bir hafta kala Tekirdağ'da şampiyonun belli olacağı maça çıktılar.

87.dakikada Kocaelispor defansı hiç gereği yokken penaltıya sebebiyet verdi. Penaltı ile Tekirdağspor 1-0 kazanarak şampiyon oldu.

Maçıtı, yarıştı ve kazanan Tekirdağspor oldu. 

Bir yıl aradan sonra 3. lige çıkan Kocaelispor bu sezon Tekirdağsporun grubunda yer alıyor ve ilk maç Kocaeli İsmet Paşa'da oynanacak. 

Taraftar sitelerindeki atışmalar dün çekilen fikstürün hemen ardından başlamakta gecikmedi.

Sağ duyulu mesajların yanı sıra özellikle Kocaeli cephesinde nedendir bilinmez coşku hakim.

maç, 3 Eylül Cumartesi günü oynanacak. Amma görünen o ki, o tarihe kadar bu taraftarlar arası sanal alem kapışması kıyasıya sürecek ve her geçen gün bunun dozu artarken seviye yerle bir olacak. Görünen köy kılavuz istemiyor.

Şamata, makara ısmıda var işin.

Kocaeli seyircisi bilenebildiği kadar bilenmiş. Tekirdağ cephesinde iise herkes işin makarasında. Kocaeli taraftarı o anı, yani penaltının kullanıldığı ve topun ağlara gidiş anını bir yılı aşkın zamandır, o hatırayı hep canlı tutmuş, içinde yaşatmış. 

Nasıl yaşatmasın ki? Koca bir sezonun, mücadelenin ve inancın son bulduğu bir kaç saniye. 

Kim olsa canı yanar. Dolayısıyla da onlarında can acıları hala devam ediyor. Bu çok açık, seçik anlaşılıyor.

Kocaelispor kulüp müdürü olduğu söylenen bir isim, İlker Özel; '' başka kocaelispor yok'' bu isimle facebbokta bulunan blokta yaptığı bir paylaşımında, 3 Eylül de düğünümüz var. diyor. 

Bu sözün içerdiği anlam çok açık. 

İlker bey haklı. 3 Eylülde İsmet Paşa da düğün var

Aslında bayram var desek daha yerinde ve bir kulüp müdürünün yapabileceği, sorumlulukları açısından daha yakışır bir benzetme olurdu. Ama olsun. Yinede yerinde olmuş.

Ateşe benzin dökmemek gerek.

Kocaeli'de yangın var. Bir yıldır sönmeyen bir yangın.

Hem de daha da kızışmış, harlanmış.

 Ne yapabiliriz? Tekirdağspor olarak gidip kızışan ne var ne yok kızışıklığını gidermek bize düşüyor. 

Gideriz, sahaya çıkarız, 11 tane Tekirdağspor formasını onurla üzerlerinde taşıyan aslan parçası ile maçımızı oynar geliriz.

İşin düğün dernek kısmı kolay.

Tekirdağ taraftarı o bakımdan çok rahat. Anason kokulu şehrin çocukları işi daha şimdiden makaraya almaya başlamışlar.

Bir yıl önce erkek tarafındaki düğünün şimdi sıra kız tarafındaki 2. sinde diyorlar. İş bu noktadaysa Tekirdağspor taraftarı çok rahat.

Kocaeli taraftar grubu HODRİ MEYDAN adına birisi yazmış. '' hodri meydan unutmaz.'' Bunu  yazan kardeşimiz çok haklı. Tekirdağlı bir şeyin tadına bakarsa, bilinenin aksine o tada bakan Tekirdağlının değil, tadına bakılanın damağında o lezzet her zaman kalır. alışkanlık yapar. 

Aslında her şey bir yana, Gün birlik ve beraberlik günüdür. Spor bu beraberliğin sağlanabileceği en değerli alanların başında gelir. Hırs olsun ama öfkeye asla yer verilmemeli.

99 depreminde o acıyı yaşayan Kocaelili kardeşlerimizin derin acılarını hala hissediyoruz. o kara günde milletçe Kocaelili kardeşlerimizin yanında yer aldık. Elimizden gelen her şeyi seferber ettik. İçimiz, yüreklerimiz dağlandı.

Kıytırım bir futbol maçı bizi bizden ayrıştıramaz. Buna izin vermeyelim.

Çekişme, atışma olmalı. İşin tadı tuzu olmadan olmaz. 

Herşeye rağmen Tekirdağ ve Kocaeli gibi köklü camiaların, şehirlerin çocukları kıytırık bir 90 dakika sonucu için değerleri ile, maneviyatlarını hiçe sayarak karşı karşıya gelmemeliler, getirilmemeliler. Buna aklıselim olanların izin vermemeleri, engellemeleri gerekir.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Tanrıkulu     2016-07-29 Sadece birkaç cümle söyleyeceğim ... Tekirdağsporda tribün kültürü yok ve sizi İZMİT'teki maçta nasıl ağırladığımı takımınızı çağırdımızı biliyorsunuz ve siz 1. dakikadan 90. dakikaya kadar bize sadece küfür etttiniz... adamlığınız nerde haysiyetiniz nerde ..cibiliyetsizler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI