10 Rakımlı Şehirden Bakınca . . .

10 Rakımlı Şehirden Bakınca . . .

1 Kasım da ne olur?

Değişen hiç bir şey olmaz. Partilere göre Milletvekili dağılımı değişir mi? Evet değişebilir. Bu yenilenen seçimde Tekirdağ’da MHP nin işi biraz daha zor olacağa benziyor.

Vatandaş oyunu neden verdi? Oy verdiği partinin başarılı olması adına. Parti seçmeni taraftar gibidir. Alt yapıya ve diğer branşlara bakmaz. Sahada alınan sonuçlara ve sonunda şampiyonluğun gelip gelmediğine bakar. Bu açıdan, MHP seçmeni kırgın görünmekle birlikte gelen şehit cenazeleri Türk halkının ortak acılarını yansıtıyor. Tek bir tarafa kanalize olmaz artık o ortak acı.

AK Parti, sanıyorum ki AK Parti bu sefer adayları arasında 1 den sonrası için değişikliğe gidebilir. AK Parti 2. Milletvekilini sadece ve sadece parti adıyla çıkarttı. yani adayın ismi Ak Partiye neredeyse hiç bir şey katmadı denebilir. Bu nedenle AK Parti 1 Kasıma 2. sırada farklı bir isimle girebilir.

CHP de durumlar biraz karışacak gibi. PM den çıkan yönetmelik değişikliği işleri karıştırabilir. Kontenjanda 4. dönem kuralı işlerse Faik Öztrak’ın adaylığı ne olacak? Bakalım buna nasıl bir çözüm üretecekler? Ön seçimden gelen ve 4. sırada yer alan İlhami Özcan Aygun’a fırsat bu şekilde mi doğacak? İşin orası biraz karışık. CHP 1 Kasım da 4 ü zorlayabilir.

10 Rakımlı şehirde değişecek veya değişebilecekler çok sınırlı. Ancak bu sınırlı farklılıklar beraberinde çok farklı tablo çıkartabilir.

AK Parti 2. sırasını değiştirmezse CHP 4 yapabilir ve MHP nin işi çok zor.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI