Bu İşte Madalyonun Birden Çok Yüzü var.

Bu İşte Madalyonun Birden Çok Yüzü var.

Hikaye, anı, onun bunun analizleri değil. madalyonun birkaç yüzü olduğunun sansürsüz ele alındığı analizleri içeren ve bu ana dek tüm gelişmelerin perde arkasını ele aldığım bir yazıdır. Konuşulmayan, dile getirilmeyen ve atlanılan tek bir gerçek var.  Okurken sıkılmayacağınızdan eminim. Çünkü daha önce hiç bir yerde, hiç kimsenin söylemediklerini kaleme aldık.

15 Temmuz akşamına nasıl gelindi? 

Bir kaç hain generalin işi değildi. Süreç herkesin bildiği gibi onlarca yıllık planın uygulanmasıydı. 

!5 Temmuz dan kısa süre önce yazdığım bir yazıda, Türk siyasetindeki iki ekolden söz etmiştim.

O yazımda Amerikan ve Alman ekolünün Türk siyaseti üzerindeki kıyasıya rekabeti var diyorum ve bunu açıklamalarıyla süreç olarak ortaya koyuyorum.

15 Temmuz akşamına baktığımızda bu iki ekolün birlikte o akşamın tüm evrelerinde aktif olduklarını görmek çok basit. Bunu da daha geçtiğimiz gün yazdım. 

Tüm bunlar olurken, 12 Temmuzda ABD derin yapısının stratejist ajanları Büyük Ada da karargah kurup süreci kontrol ederlerken,

Ruslar olan biteni oturdukları yerden seyretmekle mi yetindiler?

15 Temmuzdan bu yana, hiç bir yerde yazılmayan, söylenilmeyen ve her nedense özellikle kaçınılan bir hassasiyetten söz ediyorum.

15 Temmuz akşamının bir kaç gün öncesi ve bir kaç gün sonrasının gelişmeleri nelerdi, neler olacaktı?

Türk siyaetinde Amerikan ve Alman ekolünün güç savaşından söz ettik. Hemen ardından gelen bir yazımızda ise Türk Ordusunun içindeki Milliyetçi ve Batı Grubu ile Doğu Grubu adı verilen üç ayrı yapıdan da söz ettik.

Batı Grubu Amerikancı, NATO cu, Doğu Grubu ise işte isimleri Ergenekoncu, Balyozcu veya Ulusalcı olarak tabir edilenler.

Ne demiştik o yazımızda?

Doğu Grubu 2009 ların başında büyük bir stratejik hata yaparak, dönemin Başbakanı Erdoğan'ı Batı Grubu ile birlikte hedefe loydu. Erdoğan'ı Amerikancı, NATO cu batı Grubu ile savaşında yanlız bıraktı. 

Bu anlayış son buldu mu? Kesinlikle hayır. 

Hala daha bu hatalarında israr etmeye devam ediyorlar.

Nasıl? En basit ve anlamsız  hatta cevabı mulak sorudur. Neden? İşte asıl bu sorulmalı.

Bu konudaki neden sorusunun yanıtı için epey bir geriye bakmak gerekiyor. Ama bu ilginç süreci idrak etmek için buna katlanmak kaçınılmaz.

Bu noktada devreye Rusya giriyor. Çok detaylandırmadan, Putin'in akıl hocası, Rus derin devletinin stratejisti olarak Putin'in en yakın danışmanı, Aleksandır DUGİN denen birisi var. Dugin, meşhur AVRASYA PLANI nın tasarlayan,uygulamaya koyan betnidir. Nedir bu Avrasya planı. 

Moskova, Ankara ve Tahran sac ayağının içinde bulunduğu çok yönlü, ucu Mançurya'ya kadar uzanan stratejik ortaklığın adıdır.

Dugin!in, bu planın Türkiye ayağı için kimlerle devreye girdiğine bakmak gerekiyor. Ergenekon denilen yapı işte tam da burada karşımıza çıkacak.

Türk ordusunun içinde Doğu Grubu dediğimiz o grupla temasa geçildi. Rusya'ya sosyalist, komünist tehtidi oarak bakılan soğuk savaş yılları çok gerilerde kalmıştı. Sakınca uoktu. ABD ve NATO yapılanmasına karşı dik duran, direnen bir Türk Ordusu, Kafkaslar ve orta Asya'da güçlü bir Türkiye için gerekli olan ittifaka hayır denilemzdi ve denmedi. Atlamadan, bu grubun içinde 28 Şubat ın temellerini oluşturan tüm figürler baş rolde. Çok önemli bir ayrıntı olarak bunu özellikle not etmek gerekli.

Derin ABD ve NATO nuun bundan haberi olmaması mümkün değildi. 

O noktada birden bire kimsenin ne olduğunu anlayamadığı, anlamlandıramadığı Ergenekon süreci başlatıldı. 

Türk halkı, Ordusunda yaratılan depremle ilk kez yüz yüze geliyordu.

Ergenekon derken arkasına balyoz da eklenince Rusya'nın Avrasya projesinde Türkiye ayağı çökmüş oldu. 

O süreçte göz altına alınan, yargılanan ve tutuklanan Türk subayları ile bu günkiler arasındaki en belirgin fark ne ?

O subaylar, kaçmadılar, firar etmediler, deliklerde saklanmadılar. Deniz altı ile dünyanın diğer ucundaki bir subay, geldi teslim oldu. Böcekler gibi kaçıp saklanıp avlanmayı beklemediler. Şanları, şerefleri ve haysiyetleriyle gereğini yerine getirdiler. Çünkü onlar hain değillerdi, Vatana ihanet etmemişlerdi. Stratejik bir angajmana yönelmişler, vatanın selametini o yönde görmeye mecbur kalmışlardı. Uzatmayalım. Ama bu büyük ayrımı asla gözden kaçırmayalım.

Esas konumuza dönelim.

15 Temmuz akşamı hatta bir kaç gün öncesinde CIA nın stratejistleri olan bir kaç ismin Türkiye'de olduklarını biliyoruz. Öğrendik. Hatta Yunanistan'a kaçan hainlerin arasında dahi CIA ajanı var. Birlikte kaçmışlar.

Rusya boş durmuyordu dedik.

Evet. Avrasya planının fikir babası, Dugin'de Türkiyedeydi. Buradan çıkartılabilecek sonuç ne olabilir?

Rusya 15 Temmuz akşamı değil ama sabaha karşı olacaklardan haberdardı. Bu hain saldırı girişiminin sabaha karşı değil de, akşam saatlerinde olmasını sağlayan Rusya'dan başkası değildir.

Evet, kesin ve net biçimde, altını çizerek ifade ediyorum ki;

15 TEMMUZ GECESİ YAPILACAK DARBENİN, HAİN BİR TERÖR SALDIRISI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ, ACELEYLE HAREKETE GEÇİLMESİNİ SAĞLAYAN EN GÜÇLÜ ETKEN RUS DERİN DEVLETİDİR.

BUNU DA KARA KAŞIMIZ KARA GÖZÜMÜZ İÇİN YAPMAMIŞTIR. 

15 Temmuz akşamından bu yana hiç bir yerde hiç bir yazar, düşünür, stratejistin dile getirmediği, yazmadığı veya yazamadığı, hiç bir TV programında konuşulmayan, gündeme dahi getirilmeyen tek bir konu vardır ve işte budur.

Yarın Rusyanın bu işin neresinde olduğunun çok daha geniş analizi ile birlikte olacağız.

Ergenekoncular, balyozcular, ulusalcılar derken bakın nerelere varacağız.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Soner Kırkuşu     0000-00-00 Sabırsızlıkla bekliyorum. Tarık bey, benim de takip ettiğim kadarıyla bu işin arka planı BOP'a dayanıyor. Bir Amerikan ve İsrail planı olduğu bilinen, sonucunda Ortadoğu haritasında ciddi değişiklikler öngören (Türkiye dahil) bu plana karşılık Türkiye'nin Rus-Çin-İran eksenine kaymak istemesidir. Bu son yaşananlardan sonra Hdp'nin sessizce kenarda durup ara sıra da yalandan darbe girişimine karşıymış gibi görüntü vermesi de bu planları bilmelerindendir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor