Akıllı Telefonu İcat Edenin Evlerine Ateşler Yağsınnnnnnn. Ocakları Sönsünnnnnnn. Önleri Kurusunnnnnn

Akıllı Telefonu İcat Edenin Evlerine Ateşler Yağsınnnnnnn. Ocakları Sönsünnnnnnn. Önleri Kurusunnnnnn

Akıllı telefon icat edilmeseydi vay halimizemiydi?

15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan, haber kanallarına akıllı telefon sayesinde görüntülü bağlanamasa, başkomutan olarak, en ciddi ve en stratejik emrini milletine iletemeseydi ne olacaktı? 

Hala daha devam eden kaos ve kuvvetle muhtemel iç savaşın içindeydik.

Akıllı telefon sayesinde, konformistler ve bekleyelim, görelim ona göre pozisyon belirleyelimcilerin dışında Türk halkı egemenliği adına sokaklara fırladı. Gelişmeleri biliyoruz. Bu emri alan halk gereğini yaptı.

Ne zaman yapmadı ki?

Bağımsızlığına, hürriyetine kast edilmeye yeltenildiğinde Türk'ün ayranı kabarır. bağımsızlık, özgürlük namustur, şereftir. Gerisi teferruattır.

Akıllı telefon diyorduk...

... Adnan Menderes, Polatkan ve Zorlu'nun şanssızlıkları 1960 ve 61 de akıllı telefonun icat edilememesi mi?

Halkın akılını başına getirecek olan akıllı telefonmuymuş?  Tabi ki de değil. 

Türk halkının aklının başına gelmesi 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı'nın emrini akıllı telefon sayesinde halkına iletmesi sayesinde olmadı.

Türk halkı, iradesinin sandıkta tezahürünün keyfini aldığı an ve sonrasında oyunu sandıkta boşa gitmeyeceğine inanmaya başlamasıyla aklını başına devşirirken, diğer taraftan da ülkesinde, vatanında tezgahlanan oyunları ve senaristlerini görmeye başladıkça akılı ile duygusallığını yer değiştirdiğinde herşey çok farklı hale gelmişti.

Buna konformistler ve eski düzenin tortuları ne kadar karşı çıkarlarsa çıkmış olsunlar,  artık görünen  basit, ufacık Anadolu bozkırında kenar köşede kalmış köy değil , görünen uçsuz bucaksız bir ülke ve o ülkenin milli iradesinden başka bir şey değil. Anadolu ve Trakya, dünyanın her neresinde yaşayan bir Türk varsa onun özgür iradesinin tezahürüdür akıllı telefonun her iki ucundaki o sarsılmaz irade.

Şahıslar üzerinden gitmeyelim. 15 Temmuz  akşamı halka o emri veren Recep Tayyip Erdoğan'dı. 26 Ağustos sabaha karşı aynı emri veren Mustafa Kemal'di. 

Siyaseti, politikayı bir yana, nefretleri, sevgileri, yergileri, övgüleri bir yana bırakabiliyormuyuz? O cepheden bakabilir, muhalefeti bu süreçte raafa kaldırıp erteleyebilirsek ne mutlu bize. Uyduruk, kaydırık veya geçmişin hesapları üzerinden memleket meselesi ile siyaset yapılamaz. 

15 Temmuz un kahramanları mı?

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli işte orada, o sürecin ilk anlarından bu yana sergilediği vakur duruşu ile, bombaların yağdığı sırada TBMM yani milli iradenin mabetinde nöbet tutan AK Parti, CHP, MHP Milletvekilleri, 1. Ordu Komutanı, Tekirdağ Tugay Komutanı, Tekirdağ il jandarma Komutanı, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü ve niceleri, kahramanlar tek değiller. 

Türk tarihinin kahramanları yüz binlerce, milyonlarcadır.

Akıllı telefon mu?

Evet. Akıllı telefon sana 15 Temmuz akşamı çok şey borçluyuz. 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor