Ahmet Akçay, Görüşmek Üzere...

Ahmet Akçay, Görüşmek Üzere...

Siyasetçi eskisi olmak, siyasetin tortusuna gömülmek zordur. 

Örnekleri o kadar çoktur ki siyasetçi eskilerinin, Şimdi işlerine güçlerine ailelerine dönmüşler devri saadetlerini hatıralarında yaşatıyorlar.

Aslında siyasetçi eskisi demek, siyasi makamların her birine talip olmuş ama hiç birisine erişememiş olmasına karşın siyaseten nerede bir adaylık söz konusu olsa oraya talip olmuş fakat sonuç her zaman sükutu hayale uğrayıp elini ayağını çekmek zorunda kalanlarla, belli makama geldikten sonra küçük dağları ben yarattım diyerek görev süresinin ardından herkesçe tart edilenler...

... siyasetçi eskisi işte bunlardır.

Birde hiç eskimeyen, eskitilemeyen, her zaman aranan, aranacak olan, her zaman hoşlukla kendisinden söz edilenler vardır. Ara verirler, dışardan izlemeyi seçerler, makam değil görev adamıdırlar, sorumluluklarının sınırını bilerek haraket ederler. Zamanı geldiğinde makamın kendilerine mülk olmadığının bilinciyle görev ve sorumluluklarını haysiyetleriyle devir ederler...

... Ama her zaman gönüllerde yerlerini muhafaza ederler.

İşte AK Parti de İl Başkanlığı görevini devir edende devir alanda son bölümde tarif ettiğim kalıplardaki iki siyasetçi. Ahmet Akçay ve Cüneyt Yüksel.

Akçay, İl Başkanlığını tüm sorumluluk ve görev bilinci ile devam ettirdi. Haysiyetli biçimde de devir etti.

Yüksel, siyasette basamakları sindirerek çıkmayı seçti ve büyük sorumluluk gerektiren İl Başkanlığı görevinden kaçmadı. Tüm haysiyeti ile kefil olduğu ve onurluca sürdüreceğinden emin olduğumuz iktidar partisinin Tekirdağ İl Başkanı sorumluluğunu üstlendi.

siyasi tercihler, parti içi kararlar aile içi meselelerdir ve bu aşamada ne irdelemek ne övgü dolu sözlere ne de yergilere şu aşamada gerek yok.

Yazıya siyasetçi eskisi değişiyle neden girdik?

Ahmet Akçay'dan haraketle, Akçay siyasetçi eskisi veya eski siyasetçi olarak anılmayacak bir şahsiyet. Akçay'ın İl Başkanlığı görevi bu aşamada son bulmuştur. Başrılı il başkanıdır. İyi bir dost, haysiyetli bir siyasetçi, gerçekçi bir görev adamıdır. Öyle tanıdık, öyle gözlemledik ve öylede karara vardık. 

Ahmet Akçay Tekirdağ'a kattıklarıyla bu dönem için her zaman iyilikle anılacak bir dönem yaşattı. Siyasetin o doğasında olan sert ve kırıcı, ezici üslubuna hiç tevessül etmeden muhalefet iktidar gözetmeksizin Tekirdağ önceliğini her zaman gözetti ve uyguladı.

Ahmet Akçay'a güle güle denmediğinden eminim. 

AK Partililer Akçay'a, GÖRÜŞMEK ÜZERE, ALLAH'A EMANETSİN diyorlar.

İktidar partisi İl Başkanı olarak görev yaptığı süre içinde Ahmet Akçay'ın Tekirdağ'a yaptığı her hayırlı iş için, katkısının bulunduğu bilip bilemediğimiz ki çok şeyi biliyoruz tüm çalışmaları için kendisine Tekirdağ adına teşekkür ediyoruz.

Görüşmek üzere...

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI