Klozetin Kapağını Kaldırmak Gerekiyor . . .

Klozetin Kapağını Kaldırmak Gerekiyor . . .

Birileri çıkıp,kapağını kaldırman gerekli diyene kadar kapağını kaldırmadan klozete işeyenler şimdi kalkmışlar her konuda ahkam keser olmuşlar.

Starejistten, siyaset bilimciden, ispiyoncudan ve daha düne kadar FETÖ cülüğü ile kıvanç duyup şimdilerde FETÖ ne küfür bedduada en önde olandan geçilmiyor.

İşin garibi, hala daha bunun  kurgu, senaryo veya iktidarın danışıklı döğüş giriştiği mizansen olduğunda ısrarcı olanlar var. 

15 Temmuz akşamı, tankları köprüde gördükleri ilk dakikada,

neredeyse göbek atacakken, işin renginin farklı olduğunu görmek bu yobaz kafalara hoş gelmemişti. 

Israrla...

... bu komplo, bu Erdoğan'ın planı, bu senaryo, Erdoğan'ın başkanlık için giriştiği farklı bir siyasi veya o yönde bir girişim gibilerinden ahkamlar kesmeye yöneldiler.

Meclis bombalanıyor. Helikopterlerden halka mermi sıkılıyor. Tank halka ateş ediyor. İnsanlar boğazlanıyor.

Konformistler ve bir takım yobazlar hala daha içlerindeki kinle beslenmiş o damara söz geçiremiyorlar. 

Yobaz denilince akla gelen o yıllar yılı ezberletilmiş kara sakallı, takkeli, keskin bakışlarla ağzından salyalar akan tipsiz görüntü gelmemeli.

Kendilerini çağdaş zanneden ancak çağdaşlığı da kendileri gibi zannedenlerde akla gelmeli.

15 Temmuz gecesi, camiden çıkanla, meyhaneden çıkan omuz omuza  Cumhuriyete, devlete,milletin iradesine kast eden teröristlerin üç beş tankına, uçağına, tüfeğine direniyordu.

Salaklığı bir kaç tık aşmış, cehaletini bir kaç içki markasını, bir kaç yabancı kelimenin peşinde arada sırada o da işine geldiğinde Atatürkçülük naraları attığında yenmiş sanan konformist, duyarsız ve umarsızlar hala daha aynı kafadalar. Yani yobazlıktan hala daha sıyrılamıyorlar.

Neden?

Üç beş kadehle dünyaları sınırlı da ondan. 

Hala daha neden Sala okunuyor? muş...

... işte bu kafa o kafa. O kafadakiler !  1919 dan itibaren İzmir'e girilene dek, işgal altında olmayan her yerde, Atatürk, Anadolu'da her gece camilerde Sala verilmesini neden istemiş olabilir? Çok biliyorsunuz ya, her haltı bilerek yorumluyorsunuz ya, hadi bunu da yorumlayın. İşgal altındaki Müslüman topraklarında Cuma kılınmaz? Bunun nedeni nedir? Umrunuzda değil ki bilesiniz. Varsa lay lay lom, yoksa lay lay lom. Vatandan, Milletten size ne değil mi. Bağımsızlıkta neymiş. Ama andımızı kaldırdılar, T:C. yi kaldırdılar yaygarasında en öndesiniz.İş başa dahi düşünce, o bağnaz damarınızda akan alkol oranıyla veryansına devam. 

Damarlarındaki asil kanda mevcut olan ne? Yoksa damarlarındaki asil olan alkol oranı mı? Atatürk, sana hitap etmemiş anlaşılan. O zaman Atatürk senin ağzına yakışıyormu be hey gafil? Neden sürekli onu dilinden düşürmezsin? Haydi şimdi bana yobazlığı bir kere daha tarif et.

Atatürk mü?

Gençliğe Hitabesini okuyun desem idrak edemiyorsunuz.

Bursa Nutkunu okuyun desem, oradaki emirlere uyacak o yürek sizde yok.

Balıkesir Hutbesini okuyun desem, o iman sizde yok.

Bu yüzden de size daha fazla söz söylemeye gerek yok...

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI