BALÇIK BALÇIKLA SIVANMAZ (!) Çaldılar Çırptılar Topu FETÖ cülere Atıyorlar Arkadaşlar Kumpasa Getirilmişler . . .

BALÇIK BALÇIKLA SIVANMAZ (!) Çaldılar Çırptılar Topu FETÖ cülere Atıyorlar Arkadaşlar Kumpasa Getirilmişler . . .

İki yanlıştan bir doğrunun çıkmayacağını herkes bilir.
Bilir bilmesine de...
... Bir doğrudan iki yanlış çıkartmaya çalışan soytarıları nasıl bileceksiniz?
FETÖ/PDY davasının ardında kimileri çıkmışlar, geçmişte her ne olmuşsa, kim ne halt karıştırmışsa ama iftiradan başı ağrımış, ama girift ilişkiler içinde bulunmuş sonunda dili yanmış, ama bile isteye akçeli işlerden başı ağrımış kim var kim yoksa ...
... günah keçisini buldular.
Herkese kumpası kuran FETÖ/PDY mış...
Arkadaşların hepsi ya cami avlusundan ya da kabristan ziyareti esnasında alındılar ya;
Ya kimi kandırıyorsunuz?
Herkesi kandırabilirsiniz. Ama başınızı yastığın üzerine bıraktığınızda durum nasıl bana onu söyleyin.
Düşünüyorum da,
Aynı suçlamayla diyelim ki, 10 kişi birbirine bağlı bir dosyadan dolayı aynı koğuşturmanın sonucunda tutuklanarak aynı ceza evinde, aynı koğuşa konulmuş olsun...
... bu 10 kişiden tek bir kişi dahi diğerlerine; yahu arkadaşlar, biz neden buradayız? Bu nasıl bir haksızlıktır? Bizim suçumuz ne? diye soramıyorsa, bu tür bir isyan veya yakınma tek bir gün dahi hiç kimse tarafından dile getirilmiyorsa;
Şimdi kamuoyuna, BAKIN BUNLARA KUMPAS KURULMUŞ. O KUMPASI KURANLAR ŞİMDİ FETÖ ÜYESİ OLMAKTAN AÇIĞA ALINDILAR. İŞTE GÖRÜN BUNLAR SUÇSUZMUŞ. mu dedirterek güneşi balçıkla sıvayabileceğinize inanıyorsunuz?
Kargalar güler. Sonrada bana gelirler; Yahu ne payım, kıramadım. Bende ne halt ettiklerini biliyorum, bilmezmiyim, boş ver gibilerinden sizinle alay eden, sizi zavallı gösteren lakırdılar ederler.
Ah, kime ne anlatıyoruz ki?

diye sormuş ve bitirmiştik.

Anlaşılmamış olacak ki bazıları değil güneşi, balçığı balçıkla sıvamaya devam etmekte ısrarlı görünüyorlar.

Bu yazımızın temel çıkış noktası neydi?  Kimler ne herzeler yemişlerse şimdi başlarına gelen herşeyden FETÖ cüleriü sorumlu tutuyorlar. Halk dili ile anlatacak olursak; Yedikleri hurmalar gelir bunları tırmalar. Tırmalar da bunlar hala biz hurma yemedik bu FETÖ var ya bu FETÖ cüler, hani şimdi birer birer tutuklanan, göz altına alınan görevden uzaklaştırılan heh! işte onlar ''o'' hurmaları bizim ağzımızdan değil başka bir yerimizden tıkmaya çalıştılar, Bizi herkese rezil ettiler. '' kamuoyundaki saygınlığımızı, itibarımızı'' zedelediler demeye getiriyorlar. YERSE!

Tabi bu gibilere FETÖ cüler dediler ki;

Size bahşedilen, hayallerinizde bile yeri olmayan makamlar sayesinde, ihalelerden indiregandi yapın. İndiregandiler sayesinde 365 günün 200 bilmem kaç gününü yurt dışında kumarhanelerde falan benzer yerlerde geçirin. İndiregandilerdeki payınızdan kendinize yaptığınız sevgililerinize arabalar, evler alın. Gibi, gibi herzeleri yiyin ki bizde size kumpas kuralım, sizi kamuoyuna rezil edebilelim. '' itibarınızı'' iki paralık edip sizi içeri tıkabilelim. 

FETÖ cüler size bunu tembihledi, bunu tavsiye etti ve siz de bu denilenleri eksiksiz hatta fazlasıyla yerine getirdiniz. ÖYLEMİ, biz şimdi buna mı inanalım?

Sütte leke var sizde yok. Yerken kıtır kıtır dı şimdi meee ! 

Bu FETÖ cüler çok şerefsizler. 

İşte bu tipolojide on binlercesi var ki, her yedikleri hurma tırmaladığında topu FETÖ cülere atmaya başladılar. 

Toplum vicdanı, kamu vicdanı denen bir şey var. Hiç telaşlanmayın oradaki sizin yerleriniz bir başka. Her ne kadar balçığı balçıkla sıvamayada çalışsanız, ne derseniz deyin adınız çıkmış 9 a bunu değil FETÖ nereye yönlendirmeye çalışırsanız çalışın geçmş ola. Herşey ve herkes aslına rücu ediyor. Buna mani olmanın imkanı yok.

Önce çenenizi bir tutun. 

Hadi elinize hakim olamadınız çalıp çırptınız, hadi belinize de hakim olamadınız (anladınız onu siz), e bari dilinize hakim olun. 

Unutmayın ki;

Düşündüklerinize dikkat edin, sözleriniz olur. Sözlerinize dikkat edin, kaderiniz olur.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
alı surmelı     2016-09-26 he valla rıza sucsuz bırısı ergonokon balyozdada boyle sucsuzdur deseydı ya o zamanlar uykuya yattı herhakde
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor