Türk Bayrağı, Hayat Sigortası, İş Yeri Sigortası Değildir (!)

Türk Bayrağı, Hayat Sigortası, İş Yeri Sigortası Değildir (!)

Bu sabah,yolda karşılaştığım manzara neler düşündürmediki...

...  metrelerce büyüklüğünde  Türk Bayrağı bir iş yerinin çatısından aşağlara kadar sarkıtılmış. 

O iş yeri ki sahibi,ortağı veya ortaklarının birinci dereceden yakını FETÖ soruşturmasından şu anda ceza evinde. Hergün yolumun üzeri olan iş yerinde ay yıldızlı, al sancağı bu gün ilk kez gördüm. Belki daha öncesinden de vardı, fakat dikkatimi çekmemesi imkansız, oldukça büyük bir bayrak asılmış. Her neyse, zaten konu da o değil.

Bayrağın o iş yerinde asılı hali bana bir değimi hatırlattı.

Seve seve asılmadığından eminim. İşte acıtan tarafı da bu ya zaten. Bu ülkede milli değerler üzerinden pek çok şey seve seve yapılmıyor. Milletin kendisi yüzde yüz milli. Milletin milli şuuru her zaman en üst düzeyde. Her ne yolla olursa olsun, her ne planla olursa olsun, Türk Milletinin milli şuuru yok etmeye çalışanlara rağmen Türk Halkı her zaman milli duruşunu sergilemiş ve hatta işte o iş yerine asılan devasa Türk bayrağı örneğindeki gibi seve seve olmasa da birilerine bir biçimde hizaya gel(!) komutunu vermiştir.

Bayrakları bayrak yapan diye başladığımız o dizedeki gibi,

Türk Bayrağına sarılan sarılana(!)

Ne var ki bastığımız toprağı bizim kılan  değerler hiç kimsenin umurunda değil.

Ne zaman oldu ki?

Her zaman toprağın üstü değilmidir kıymetli olan. Her zaman toprağın üstüyle meşgul değilmiyiz.

Altında olanla, kalmış hangimizin umurunda?

Açılım denilen o ucube süreçte, sakın ellerinize Türk Bayrağı alarak sokaklara, meydanlara çıkmayın(!) tahrik unsuru olabilir(!) diyenleri görmedik, duymadık mı? Elimizde ay yıldızlı al sancağımızla sokaklara çıkmamamız konusunda uyarılıyorken şimdi ne oldu da bayrağa sarılıp sokaklara koşmamız isteniyor. Bayrak o günde bizim için uğurunda can verilecek en kutsal değerlerimizin başındaydı bugün de. Bayrağımızı alıp, sarınıp sokağa çıkmak için hiç bir yerden ne emir ne de davet almaya ihtiyacı olmayan yegane millet, TÜRK MİLLETİDİR. Gerekirse sokaklara, gerekirse dağlara da çıkarız. Çıkmadık mi, çıktık. 

Dün bayraktan ürkenler bu gün bayrağa sarılıyorlar. Dün bayrağa ihanet edenler bu gün iş yerlerine bayrak asıyorlar. Dün bayrağın anlamına anlam katan ay ve yıldızın anlamını izah ettiklerimiz, bizim için ne anlam taşıdığını anlattıklarımız orak çekiçli bayraklarla yürürlerken bizim bayraktan anladığımıza faşizan düşüncenin eseri diyenler bu gün Türk önde, Türk ileri diye bağrırlarken gırtlakları parçalanıyor. Her biri bir türlü bunların.

Ay Yıldızlı Al Sancak dün bizim için ne ifade ediyorsa bu gün yine aynı şeyi ifade ediyor. 

Bizim onlardan tek farkımız; Bizim düşüncemize, bizim algılarımıza, bizim çizgimize, bizim şuurumuza, bizim bilincimize, bizim , bizim,bizim demedden hepimizin diye kabul ettiğimiz milli manevi ait olup bu aidieti kayıtsız şartsız kabullendiğimiz, tüm kutsal saydığımız ödünsüz bağlılığımız olan temel esaslar üzerinden her olgunun paylaşılması gerçekliğine herkesi davet ediyor olmamızdır...

... işte bu nedenledir ki; NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE(!) sözünden ırki üstünlüğün anlaşılmaması, ırkçılık eksenli bir anlaşılmanın yanlışlığı üzerinden bu sözün gerçek anlamını idarak etmeyi öneriyoruz.

Türk Bayrağı hayat sigortası değildir. İş yeri sigortası hiç değildir.

Türk Bayrağı ihaneti hiç affetmez. İhaneti unutmaz.

Şimdi nerenize asarsanız asın, nerenize dolarsanız dolayın. İhanet taamüden yapılan, planlayarak isteyerek ve bilerek yapılan bir eylemdir. Çıkar amaçlıdır, hırs kin içerir.

O nedenledir ki, O pis vicdanlarınızla kirlettiğiniz ŞANLI, AY YILDIZLI, AL SANCAĞI KİRLETMEYE DEVAM ETMEYİN. ZİRA, BUNUN DA HESABINI VERECEKSİNİZ.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI